2022 Ekim Ayına Kadar Jüpiter Koç Seyrinde Ne Yapacak?

Dolunay ve ay tutulmasında bitirme enerjisi başka bir şeyin başlama enerjisi var ancak Ay akrepte ve akrep büyük bir dönüşümdür ve hizmet etmeyen her şeyi def etme enerjisine yaşatır. Dikkat edin son 1 senedir her türlü ilişkilerde hep yeni ay dolunay yorumlarına bakın, bitecek ve başlayacak etrafında döner. Tutulmaların döngüsünü söylüyorlar.

Sürümcemede kaldığımız, karar vermekte zorlandığımız şeyi artık sana o ay ve güneş tutulmaları karar vermek zorunda bırakıyor. Bu tutulmaların mantığıda budur. Kadersel bir yol ayrımı ve sistem aklederek karar verip, netlik sağlayarak artık bir yolun içerisine girmen gerekiyor diyor. Bu istemediğin bir yol olabilir, elinde olmayan durumlar vardır fakat bu da senin hayrınadır hikmetleri vardır. Mesela bir anda istifa edilmiştir, şirket küçülmeye gitmiştir. Eşinden dolayı şehir değiştirmek durumunda kalıyorsundur. Böyle büyük bir dönüşümlü karar aslında olması gereken bir şeydir.

Gökyüzündeki her şey insanların tekamül yolculuğuında sana hizmet etmek içindir. Sistemsel olarak tutulmalar bu yönde çok önemli.

Transit olan bir gezegen bir burçtan gezerken nasıl anlayabiliriz? Nasıl yorumlayabiliriz?

2022 Ekim ayına kadar Jüpiter Koç seyrinde;
Anahtar kelimeleri gelin birlikte birleştirelim. Jüpiter Koçta ne yapacak? Genel anlamda ne yapacak bunu görelim;

Koç’un enerjisi başı çeken, öncü olan, bireysel olarak kararlarında atılıma geçebilir. Jüpiter büyüten bir enerjiye sahip, Jüpiter koçta dolayısıyla atılımları büyütebilir.
Koçta cesaret var dolayısıyla koç seyrindeyken bizler daha cesaretli, daha atılgan ve öne çıkan bir insan oluruz. Ancak bu sizin haritanızda koç hangi evinizdeyse? 

Genel olarak Jüpiter koçtaki hamurumuz daha atılgan, daha öne çıkan ve insiyatif kuıllanan olunur.

Ani öfke patlamaları;
Koç öncü, ani çıkışlar biraz fevrilik olduğu için ani öfke patlamaları bu süreçte verebilir.

Koç hangi evdeyse haritada kendini o konularda aşırı derecede güçlü  hisseder kişi.

Jüpiter aşırılıktı, yayılıyor, genişliyor, gittiği yerde bir büyüteç görevi yapıyor.
Koç burcunda da ne var? Cesaret var, ne yapıyor Jüpiter bunu sana daha fazlasıyla büyütüyor yani olması gerektiğinden daha fazla  cesaretli, daha atılgan. Ancak bunun gölge yönü ne?

Gerekli gereksiz yerde böyle bir cesurluk, cesaretlik her yerde kendini öne atarsan ne olur? Haklıyken haksız pozisyonunuda düşebilirsin. Mesela kraldan çok kralcılık yapmak gibi.

Gereğinden fazla inisiyatif kullanmak. Jüpiterde aşırılık teması da var orada.

Koçta sabırsızlık, acelecilik var. Koç nitelik olarak öncüdür, karar verirken hemen sabırsız, aceleci davranma, hemen bir karar verme mekanizmasına geçme olabilir.

Zaten koç burcu risk almayı sever. Hiç düşünmez bunun eni sonu ne olacak diye? Hemen yapalım edelim hemen kalkalım gidelim.

Özgürlük;

Mesela Koç 7.evde ve yükselen terazi ise;
7.ev yabancı partner, açık düşmanlar, davalar, evlilik ilişkiler, ortaklık, danışmanlık evidir. Bu süreçte nasipler kısmetler danışmanlıklar çoğalabilir diyor bu durum. Ortak işler apılabilir mesela. Haritada Koç 7.evde ise bu süreçte sen artık evlilik sürecini düşünebilirsin diyor. Beraber yaşıyorsundur, öyle bir hal alır ki, nikah kıymak durumunda kalabilirsin. Ay tutulması ile birlikte olan şeylerdir bunlar aslında. Direnci ortadan kaldırma kısmına giriyor bu.

Koçta engelleri ortadan kaldırma teması var;
Jüpiter önüne çıkan ne varsa her türlü engel hem büyütür hem gösterip gün yüzüne çıkarır yani bir nevi büyüteç görevi görür. Ancak aynı zamanda koç enerjisi olduğu için sendeki o engelleri ortadan kaldırma, cesareti, atılganlığı ve cesurluğuda gösterir sende.
Koç burcu ateş elementi. İyi düşün ondan sonra eyleme geç, yap diyor.

Yani bir anda evlenme teklifi gelebilir mesela, beklemiyorsundur, aklından geçmiyordur bir anda hadi evlenelim deyiverir partnerin. 7.ev toplumsal bir ev olduğu için jüpiterde yayılmacı, genişlemeci, ikili ilişkilerde çok fazla insan olması, insanlarla karşılaşmak olasıdır. Danışmanlık hizmeti fazla olur. Ortaklı işler yapabilirsin diyor. Ortaklı işlerin büyüyebilir.

Eğitim ile ilgili ortaklı işler çünkü Jüpiter yurtdışı, yabancı eğitimler ile alakalı.

Jüpiter astroloji ile alakalıdır. Bu konuda eğitim danışmanlık lama verme de söz konusu olabilir. Alacağın danışmanlıklar iyi yönde olur. Örneğin tarot yada psikoloji danışmanlığı alabilirsin ne konuda olursa senin için hayırlı olan. 7.ev danışmanlık alınan evdir.

7.ev davalar ile ilgili eğer bir sonucun varsa iyi yönde olacaktır. 

DEVAMI: “Transit Bir Şeyin Burç Değişimi” adlı yazıyı okumak için TIKLAYINIZ

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın