Aslan Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Aslan Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Güneş. 23 Temmuz-22 Ağustos. Yine değişebiliyor bu tarihler yıllara göre. Hep 21 lere göre yapılır, 21 Temmuz da denebilir. Günler 1-2 gün değişebilir. Farklı gördüğünüzde şaşırmayın. O gezegensel geçişlerin zamanları yıllara göre değişiyor. Bu seneki Koça giriş 20 Martta idi.

Aslan Güneş olduğundan canlılık veriyor. Sevecen, neşeli, yaşam enerjisi demek aynı zamanda. Sıcak, çocuksu, hayırsever. Gidip insanlara vermek istiyor ışığını artık. 4 bedeni oluşturdu ve artık dışarıya çıkalım bu ışığı yayalım tarafında. O yüzden performans sanatlarında çok iyi. Sahneye çıktığı zaman ışıkları parlıyor. Çıktıklarında Güneş gibi oluyorlar. Bir yere gidip Güneşini yaymakla ilgili Aslan.

Asil görünüşlü, Aslan bir yandan da kraldır. Asaletle bağlantılı. Bir duruşları var Aslanların, duran, ışığını yayan, ışığının dışarıya yayılımından keyif alan ve onları izleyen.

Sanatta da iyiler. Boğalar gibi keyif almak için sanat değil de insanların içine çıkıp yaşamın, Dünyanın güzelliklerini göstermek için yapıyor. Aslanda tanınma arzusu çok derin olabilir. Bilinme, ünlü olma. Aslan biraz kendinden uzaklaştığında her şey benim etrafımda dönüyora gelebiliyor.

Eğlenceli, enerjik, inançlı. Çok iyi liderler. Koç biraz öne çıkmakla bağlantılı. Aslan liderlikle çok daha bağlantılı. Sabit Ateş. Lider, öncü olma aslanda çok daha belirgin. Koç biraz daha öne çıkıp bir şey yapmakla bağlantılı. Aslan ışığını orada tutup insanları arkasından sürüklüyor.

Şakacılar, neşeli. Kendini gayet güzel ifade ediyor. Teatral bir şekilde ifade etmeyi seviyor.

Bir yandan da kibirli olabiliyor. Dünya kendi etrafında dönüyordan kaynaklı. Gösterişi seven. Egoist, sabırsız. Şamatalı, yüksek sesli konuşmalar olabiliyor. Şamatacı. Şov yapmayı seviyor “Bunları da yaptım, şunları da yaptım, ben ben..” Işığını biraz da beni görün. Aslan değer kavramını yanlış anladığında sürekli insanları beni görün demek istiyor. Kendi değerini bilmek için yapıyor bunu. Oraya çıkmasının sürekli beni görün demesinin sebebi bu. 

Tam tersine gidip ışığını yayarsa zaten herkes onu görüyor. Çünkü Aslan bir yere girdiğinde dikkat çeker. Işığı mutlaka dikkat çeker, bir şey yapmasına gerek yoktur. Ama beni görün haline olduğunda insanlar sıkılabiliyor bazen.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin