Astroloji ve Elementler: Ruh, Beden ve Düşünsel Emprati

Astroloji ve Elementler: Ruh, Beden ve Düşünsel Emprati

  1. Ev: Ben dediğim alan. Asc dediğimiz alan, yükselen burç. Ego, benliğin evi. Kim olduğumuz, aynı zamanda dış görünüş, kaş göz kemik yapısı gibi. Kişilik, mizaç karakter.
  2. Ev: Benim sahip olduklarım. Para evi, miras, vasiyet. Maddi manevi kazançlar.
  3. Ev: Benim düşüncem. İletişim arkadaş çevremiz, komşularımız, dış dünya ve kendi içimiz ile olan iletişimimiz, dostlarımız etrafımızdaki insanlar, kendi içimiz ile iletişim, kuzenler, kardeşler. İkizler olduğu için bu alana Merkür düşerse o kişi çok konuşur ve bilginin peşinden gider. Venüs ise estetik, aşk peşine düşülür. Venüs Neptün varsa estetik ameliyat için çok uygun. (Neptün yaratıcılık.)

4.  Ev: Benim evim. Yuvamız, nasıl bir eve doğdu kişi. Nasıl bir evde yaşadığı, kendi yuvası. kendi içindeki yuvası, kendi özü, mesela Venüs ile Plüton kavuşumu olursa cinsel taciz durumuna düşenler olabilir. Plüton acımasızdır, Venüs’e bakarak kişinin cinsel hayatı ile çok şey söyleyebilirsiniz
5. Ev: Benim müşavir ettiklerim, benim yarattıklarım, benim çocuğum. Aşk ve sağlık evi çok önemli Plüton buradaysa sağlık durumu ameliyat, kemoterapi acımasızdır.
6.Ev: İşim. Gündelik yaşam, nasıl beslendiğimiz, şanslımı, günü nasıl geçirdiğiniz. Kapalı bir ortamımı tercih ediyorsunuz gibi…Gezginmişsiniz gibi
7. Ev: Benim Ortağım, benim eşim. Evlilik evi. Çocuklarla, eş ile partner ile diyalog.
8.Ev: Benim ortağımın parası, benim ortağımın parasından payıma düşenler ya da benim eşimin parasından bana düşenler, başkalarının kaynaklarından bana düşenler. Spiritüel manevi ev. İçsellik maneviyat. Atalarımızdan bize kalan vasiyetler kaderler temalar. Bir ev tam karşısındaki eve yansır. Bir evdeki etki karşı eve yansır.  1.ev 7. evi etkiler. 2.evi 8.evi etkiler. 3.ev 9.evi etkiler. Karşılıklı birbirleri etkileşim halindedir. 
9. Ev: Benim felsefem, inancım, bakış açısına sahip olma. Akademi, dil, din tarih evi. Akademisyen olup olmadığınızı bu eve bakarak söyleyebilirsiniz. Yayın evi. Seyahatlerin evi. İlim dil tarih. Eğitim evi. 
10. Ev: Kariyer evi. Kişi kariyer hedef odaklı. Hedefleri doğrultusunda harekete geçen bir insan modeli. İş. 10.ev 4.evin karşısında. 4.ev anneyi temsil ediyorsa 10.evde anneyi sembolize eder. Mesela ünlü tanınmış biri olacak mı? İş hayatında başarılı olacak mı?
11. Ev: Network evi. Benim çevrem, iş çevrem, benim umutlarım ve ideallerim, ben nasıl bir şeyleri idealize ediyorum. İdeallerim ne? 
12. Ev: Benim bilinçaltım. Geçmişin ataların evi. 12.evin karşısında 6. ev…6.ev gündelik yaşam 12.evi etkiliyor. Geçmişin bugününü etkiliyor. Satürn bilgeliktir.

Astrolojide Elementler:

Ateş Hava Su ve Toprak. Bir insan önce sudan yaratılıyor. Sonra bedenleniyor annenin karnında toprak halini alıyor. Sonra ağlıyor, inletiyor her tarafı ben diyor ego yani ateş, ben buradayım diyor, talepkar ateş elementi.

  • Ve sonunda hava elementi ruh, entelektüel düşünce, düşünme sistemi
  • Ve biz bütün bir haritayı hava elementine götürmeye çalışırız.
  • Ve insanlar anne karnına düşmeden önce ruhlar aleminde yaratılıyor o zaman hava ile geliyoruz hava ile gidiyoruz.

Önce ruhlar aleminde hava- yaratılıyoruz, yaratıldık, kalem kırıldı kader yazıldı, ancak ana rahmine su, su elementi olarak düşüyoruz. Çocuğun anne karnındaki hali suyun içindeki hali sizin bedeninizde bu yüzden su çok önemli.

Çocuk suyun içinde kaldı sonra dünyaya geldi. Ve bedenleniyor. Anne karnında 9 ay kadar bedenlenmeye başlıyor. Beden şeklini alıyor. Gözü kulakları her tarafı oluşmaya başlıyor. İşte beden kafesi: ruhu bedenin içine hapsediyorlar aslında. Önce hapis ana rahminde başlıyor, ki ana rahminde de bir rüya görüyor olabiliriz. Hala ana rahminde yaşıyor olabiliriz. Ve sonra bedenlenmiş halde dünyaya geliyoruz. Bebek olarak küçücük dünyaya geliyor. Ağlıyor, bağırıyor, ben buradayım diyor. Aslında dünyaya geldim, yandım ben ne yapacağım diyor. İşte bu Ateş elementi. Talepkar olmak, bir şeyler için talepte bulunma ihtiyacı tamamen ateş elementi ile bağlantılıVe sonra ruh bu dünyaya geliyor, isteklerini yerine getiriyor ateş elementi sonra öldüğümüzde bizden ne çıkıyor? Ruh

Astroloji’ de Ruh

Çıkıyor mu? Yoksa sadece izleyici konumunda olduğumuzu mu fark ediyoruz. İşte hava elementi, düşünsel empati donamımızla ilgili ve bütün bir haritayı biz bu topraktan, sudan ve ateşten uzaklaştırmak için çalışıyoruz.

Bir astroloji haritasını yorumlarken danışan geldiğinde amacımız hava elementini arttırmak olacak. Peki danışanda hava elementi çok yoğunsa ne yapacağız? Öyle de insanlar var. Onlara da bakarsanız şunu göreceksiniz: Ev yok, hayat yok, stabilite, köklenme yok, sürekli düşünce var. Şimdi oysaki Muhammedî bilinç bize ne diyor? Hem bu dünyayı hem öte alemi dengelemen, merkezinde olman lazım. Ve sürekli havadaysan bu dünyayı deneyimleyemezsen ne olur? Sen realize edemezsin ki yani ne yaptığın ibadet süreklilik arz eder ne de eylemlerin…

Düşünsenize bir dağın zirvesindesiniz, hiçbir şey umurunuzda değil orada sürekli ibadet ediyorsunuz, tabiki mutlaka bir faydası vardır ancak dünyanın, hayatın içerisinde bir şeyleri tecrübe ettiğiniz anda hayat sizin için akmaya başlar. Hayat sizin için yaşanılır hale gelir ve sınav orada başlar.

İşte sürekli hava olan insanları hayata bağlayabilmeniz için hava elementi çok yoğun olan insanları bu sefer haritasındaki toprağa aktaracaksınız ki bunlar çok ileri konular astroloji ’de yine de kulağınıza ekiyoruz bu bilgileri hani bunlarıda bilin diye.

4 adet elementimiz var. Cem Yılmazın Arog filmini hatırlayın orada tahta var 5 diyor ya. Ateş, su, hava, zoruna gitmiş olacak ki bir de tahta diye espri yapıyor. Aslında Cem yılmaz burada toprak elementine çok güzel bir örnek olan tahta demesi çok normal bir durumdur. Çünkü boğa burcu, oğlak burcu yoğun bir toprak enerjisi var. Bu burçların haritasında yükseleni aslan dolayısıyla biraz dünyayı, dünyevi olanı çok fazla ağırlıklı kullanan bir yapıdan bahsediyoruz. O yüzden ateş, su, hava zorunamı gitti tahta esprisini yapacak bir enerjiye sahip aslına bakarsak.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin