Astrosimya Analiz Yolu Güneşin Nerede?

Bu yolla baktığımızda kişinin ihtiyacı olan şeyi görmek çok önemli.

Astrosimya üzerinden baktığımızda; haritaya bakın;
kişinin Güneşi nerede? En kalp noktası orasıdır.
Güneşi Koçta ise Mars enerjisi ile çalışıyor. Yükselenine bakalım; Balıkta o zaman Jüpiter enerjisi ile çalışıyor. Kişinin dışsal yapısı ya da kişiliği üzerinden değil. Çünkü kişiliği bizim haritamızın yükselen tarafı daha çok dış dünyaya gösterdiğimiz yanımızla alakalı. 

Dış dünyaya ifade ettiğimiz kendimiz, dış dünyada var ettiğimiz aslında dış dünyada kullandığımız maske diyebiliriz. Ama iç dünyamız, ilahi kalbimiz, bizim Güneşimizin üzerinde olan şeydir.

Siz Marsla çalışıyorsunuz, inisiyatik bir bitki yapacaksınız. Birincil amaç bir rahatsizlığı iyileştirmek değil. Daha inisiyatik yöntem kullanmak istiyorsanız Mars bitkisi kullanın Koç iseniz. Eğer Başaksanız Merkür bitkisi kullanın. İkizler iseniz yine Merkürü. Boğa iseniz Venüsü temsil eden bir şey seçin.

Astrosimya Amacı

Amacımız ne? Bizim varlığımızın kalbine inisiye olmamız. Varlığımızın kalbi bu fiziki bedene ne olarak geldi? Ben Yengeç olarak geldim. Fıtrat olarak varlığımın kalbinde Yengeç var. Dış dünyada Oğlak olarak görünebilirim. Ama sonuç olarak varlığımın kalbinde bir Yengeç var. Benim bu Dünya üzerine geldiğim fıtratım, Yaradan’la birleşme yöntemim. Ben bu yöntemi destekleyecek bir şey kullanırsam eğer beni varlığımın kalbine inisiye eder.

O yüzden tavsiyem; Marsı güçlendiren, Marsın bilincini varlığımda artıran ya da Marsın bilgeliğini kazandıran bir şey. Burada kullanacağımız yöntem bu olmalı.

Ben Koçum zaten Marsım var, bir Marsı da çalışırsam çok aşırı Mars yüklenmesi olmaz mı? Hayır! Koçsunuz çok öfkeniz var, savaş var içinizde, bir türlü durduramıyorsunuz, Marsı kullanamıyorsunuz demektir. Mars savaş, kızgınlık, öfke değil Mars. Marsın normal şartlarda açığa çıkıp gerçekleştirmesi gerekir. Mars güçlüdür. 

Yaradan’ın ışığını dışarıya çıkarıp “Hadi neler yapıyoruz?” demektir. Aktivite demektir. Eğer Marsın ışığını taşıyıp yorgunsanız o zaman Marsın enerjisini yaymıyorsunuz demektir. Siz yerinizden kalkamıyorsanız, bir türlü bir şeye başlayamıyorsanız o zaman Marsın enerjisi yoktur sizde. Mars enstrümanını kullanamıyorsunuz.

Yengeç Burcu Duygular

Yengeçseniz duygularınızı kapatıyorsanız Ay enstrümanını “kullanmıyorsunuz.” Yengeçsiniz duygulardan kaçıyorsunuz, kabuğa çekiliyorsunuz. Ayın enerjisini kullanmıyorsunuz demektir. O entrümanı güçlü ve ışığı yayacak şekilde kullanmıyorsunuz demektir.

Diyelim Venüs enerjisi var Boğasınız. İlişkilerde sürekli çatışmalar yaşıyorsanız, içinizdeki sanatkarı açığa çıkaramıyorsanız, sanat dediğim illaha enstrüman çalan ya da resim yapan değil. Şu an yaptığımız da bir sanat aynı zamanda. Simya bir sanat, ilim.İçinizdeki sanatkarı açığa çıkaramıyorsanız o estetiği, güzelliği, o zaman Venüsü tam kullanamıyorsunuz demektir. O zaman Venüs bitkisi verin.

Kalp merkezimiz nerede haritamızda? Güneş.

Güneş bulunduğumuz galaksinin kalbi. Bizim Güneşimizin nerede olduğu da bizim varlığımızın kalbidir. Güneşiniz Koçta ise varlığınızın kalbi Marstadır. Marsta harekete geçer, Marsta uyanır. Marsta immün sisteminiz güçlenir. Marsta adrenalleriniz harekete geçer. Sizin varlığınızın Güneşi Yengeç ise o zaman Ayın ışığını tam bir enstrüman olarak kullandığınızda tüm varlığı en yüksek düzeyde hissedip o varlığın ışığını en yüksek, Yaradan’a yakın hislerinizle yükseltmenin ışığı sizi varlığınızın kalbine merkezler.

Analiz açısından tavsiyem Güneşinize bakmanız

2.Sezgisel Yol

İkincisi de o bitkiler arasından da sezgisel tarafta seçimler yapmanız. Marsta 3 bitki var, hangisini seçeyim? Sezgilerinize bakacaksınız. Hangisi size gülümsüyor? Gözünüzü kapatıp 3’nü birer dakika gözünüz önüne getirin. Biri size gülümseyecek. Bu 1. Yöntem. Gülümsemedi, sarkacınızı elinize alın. 3 bitki üzerinde tutun.

“Bana benim yükselişim ve kalbimde merkezlenmem için en güzel tentür nedir?” diye sorun. Üçünün de üzerinde tutun, birinde evet demeye başlayacak. Bu 2 yöntem de güzeldir.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın