Aybilge Melek Öztürk

Sosyal medyada paylaş

27.11.1970 İstanbul doğumlu olan Melek Öztürk ilk, orta ve lise tahsilini Adana Özel Yeni Kolej’de tamamladı. 13 yaşından itibaren Adana ve Ankara da hem okuyup hem de tüm yaz tatillerinde çalışarak iş hayatına adım attı. Erken yaşta emekli olmasına rağmen, çalışmaktan yaşlanmaya vakit bulamadığı için “yaşayamayan yaşlanır” sloganı ile son nefesine kadar üretip, yaratarak hizmetler sunmaya devam edecektir. 1993 yılında Bilkent Üniversitesinin verdiği 2.dönem mezunu olarak Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu. 1 sene Hilton Oteli Ön büro Santral bölümü ve 8 sene THY’ da 74.Dönem Kabin memuru olarak dünyayı keşif yolculukları ile turizme hizmet sürecinde; Türk Patent Enstitüsünün açtığı marka ve patent vekilliği sınavlarını kazanarak, Marka&Patent Vekili –Avrupa Patent Vekili oldu.

İstanbul Yeşilyurt’ta şubesi, Ankara’da merkezi bulunan yatırım teşvik, Dahilde İşleme, yabancı personel çalışma ve ikamet izinleri, garanti belgesi, marka, patent tescil işlemleri gibi 40’a yakın iş çeşidi ile faaliyetlerini sürdüren 4M danışmanlıkta, 8 sene Müşteri İlişkileri Yönetimi, Kalite Yönetim Sistemi, İnsan Kaynakları, Tanıtım ve Pazarlama, denetim ve Kontrol olmak üzere yönetim faaliyetlerinde aktif görev alarak Genel Koordinatörlük ve Şirket Müdür Yrd. yaptı.

Aynı dönemde Patent ve Marka Vekilleri Derneğinin (PEM) gönüllü çalışanı olarak 5 sene eğitim organizatörlüğü yaptı. Ostim Eğitim Merkezi ve Unicon Danışmanlıktan Kalite Yönetim Sistemi, Süreç Yönetimi, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi eğitim kurumu olan Plus Akademi’den İnsan Kaynakları Uzmanlık eğitimi, Nefes Koçluğu, Yaşam ve Öğrenci Koçluğu, Kuantum Temel Eğitimi, Hızlı okuma, hafıza teknikleri ve Beden Dili eğitimleri aldı. Bununla beraber; 2015 yılında Çağla Yüksel’den Dorn Method Eğitimi alarak Dorn method uzmanı olmaya hak kazandı. Uluslararası Refleksoloji Enstitüsünden Refleksoloji eğitimi alarak Uzman Refloksolog olarak hizmetlerine devam ediyor.

Türkiye Kuşadası, Almanya, Fransa’da S. N. Goenka ‘nın Vipassana meditasyon kamplarına hem katılımcı hem de görevli olarak katılarak hizmet almış ve vermiştir.

2015 yılında YogaŞala’da Refleksoloji terapisi temel uzmanlaşma programını tamamladı. 2016 yılında; Ünvan Meslek Eğitim kurumunda MEB onaylı Masörlük kursunu bitirerek masöz belgesi aldı. 2016’da Medina Duman ile 120 Saat YogaŞala Yin Yoga Uzmanlaşma Programı ve Yoga Alliance Onaylı Pınar Enginsu ile 200 Saat YogaŞala Uzmanlaşma Programını (RYT200) tamamladı.

2017 senesinden beri Alşimi Bilgelik Okulundan eğitimler almakta ve Eğitmen Simyacı olarak görevini sürdürmektedir.

Kadim Bilgelik Okulundan İnterscalar ölçeklerarası iletişim, Human Design, Mizaç İlmi eğitimleri almıştır.

Dr. Grigori Grabovoi sisteminin eğitmeni Aslı Ulusoy’dan Sayı Sekansları Bilimsel sertifikalı Eğitim Programını almıştır.

Harun Mehmet Soydan, Onur Aydınoğlun’dan Taichi- Çigong dersleri almıştır.

Meslek hayatının 28.senesine adım atmış, bütünsel gelişime gönül vermiş bir eğitmen ve danışman olarak 2011 yılında “REMKOD-Rehber Eğitim Merkezi Kılavuzluk Organizasyon ve Danışmanlık” şahıs şirketini kuran Melek Shekinah Öztürk bireysel ve kurumsal eğitimler vererek mevcut birikimleri ile bilginin paylaşılarak artacağına inanarak eğitimciye ve eğitime gönül vermiş herkesle bu yolda ilerlemek hedefindedir. Bu yüzden Bilalhan Çağatay’ın işbirliği ve özverili çalışmaları ile  uzemku.com projesinde uzaktan eğitim kursları online hizmet sektöründe daha fazla kitleye ulaşmak amacıyla çalışmalara başladık. Toplumsal gelişim ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliştirdiğimiz ucretsizegitimal.com sitesinde özgün yazılar ve eğimler ile halka hizmet devam etmektedir. Deniz feneri misali ışık, birlik, aşkla hizmet şükür ile daim olması niyeti ile içsel keşif yolculuğu devam etmektedir.

Referanslar: THY-Türk Hava Yolları, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü BYEGM Basın Merkezi-Ofis Yönetimi ve Üst Düzey Yönetici Asistanlığı, Ankara Sheraton Oteli Yönetim Kadrosuna Dorn Method Omurga sağlığına yönelik farkındalık çalışmaları ve Nefes teknikleri eğitimi, 4M Danışmanlık Ltd.Şti.

%d blogcu bunu beğendi: