Balık Burcu Özellikleri (19 Şubat – 20 Mart)

Burç ailesinin hayalperesti ve şifacısı Balık enerjisi, bizi ayıran sınırları ortadan kaldırarak şefkat, hayal gücü ve sanatı uyandırır.

Balık burcu neyle ilgili:

Balık burcu, döngüsüne kış sonunda 19 Şubat-20 Mart tarihlerine denk gelen, zodyakın son burcudur. 

Haritanızda Balık gezegen yerleşimlerinin olup olmadığını öğrenin bu burcun enerjisini anlamak önemlidir, çünkü çeşitli gezegenler tüm yıl boyunca Balık’ta seyahat eder (veya “geçiş”) ve bu burcun sulu enerjisini Güneş burcunuz ne olursa olsun herkes için harekete geçirir.

Sembol: Balık 
Unsur: Su 
Kalitesi: Değişken
Yönetici
Gezegen: Neptün — fantezi gezegeni 
Vücut: Ayaklar 
İyi Gün: Romantik, yardımsever, bilge, rahatlatıcı, yaratıcı 
Kötü Gün: Saf, kendine acıyan, gerçeklikten kopuk, kendine zarar veren, yapışkan 
En Sevdiği Şeyler: Dans etmek, romantik karşılaşmalar, gülmek ve ağlamak, sahilde yürümek, uzun şiirsel mektuplar 
Haz Etmediği: Gerçeklik, Noel ağacını atmak, gün ışığı, kötü tasarım ve gürültülü müzik 
Gizli Dilek: Koşulsuz sevgiyi bulmak için 
Nasıl Tespit Edilir:
İri ve hülyalı gözler, yatıştırıcı ses, göz alıcı “gümüş ekran” görünüm 
Onları Nerede Bulacaksınız: Karanlık odada fotoğraf basmak, bir yeraltı kulübünün gölgesinde izleyen insanlar, gün batımı manzaralı romantik bir restoranda masanın altında el ele tutuşmak 
Anahtar Kelimeler: Düşler, Fantezi, Şifa, Merhamet, Karma, Gizem

Hindu Astrolojisine göre Jüpiter ve Venüs birbirine düşmandır. Bu, düşünce, eylem, yaşam tarzı, şirket, toplum vb. niteliklerinde farklılık gösterebilecekleri anlamına gelir. Bu nedenle Jüpiter ve Venüs’ü birbirinin tam düşmanı olarak görmemeniz önerilir. Jüpiterler maneviyata inanırken, Venüsyenler maddi hayata inanırlar ve bu nedenle dünyanın tüm konforlarının tadını çıkarırlar.

Güneş, Ay ve Mars’ın dost burcudur. Bu işaretin resimli sembolü, biri kuzeye, diğeri güneye bakan iki balıktır. Aynı zamanda “Moksha” işareti olarak da bilinir. Balık, sulu, sıradan, soğuk, kadınsı, verimli, psişik, duygusal vb.

Balık doğumlu insanlar ve fiziksel görünümleri

Balık burcu ile ilgili her şeyi konuştuğumuz gibi, şimdi Balık burcunda doğan insanların fiziksel görünümü hakkında konuşacağız. Herhangi bir zodyak burcunda doğan insanlar farklı özellikleri yansıtır.  Balık burcu doğumluysanız, içinizde bazı ortak özellikler veya ifadeler bulabileceğinizi umuyoruz. Balık hakkında aşağıdaki birkaç fiziksel görünümü tanıyalım:

 • Genellikle boyları kısadır.
 • Dolgundurlar ve uzun boylu bir insan kadar ağırdırlar.
 • Kısa ve dolgun elleri ve ayakları vardır.
 • Omuzlar kaslı ve küreseldir.
 • Büyük ve çıkıntılı gözleri vardır.
 • Yumuşak ve ipeksi tüyleri vardır.

Balık Doğmuş İnsanların Özellikleri

Balık doğumlu insanların fiziksel görünüşleri hakkında daha önce anlattığımız gibi. Şimdi Oğlak burcunun birkaç özelliğini ve özelliklerini açıklayacağız . 
Balık doğumlu insanların ortak özelliklerini aşağıda anlayalım:

 • Onlar iyi filozoflardır ve Jüpiter gezegeni tarafından yönetilen mülkiyet nedeniyle nesillerle ilgilidirler.
 • Huzursuzdurlar, hayal kurarlar, düşünürler, hayal kurarlar ve romantik bir yaşam sürmekten asla çekinmezler.
 • Dürüst, açık sözlü, yardımsever ve insancıldırlar. Başkalarının sorunlarının sebebine girmezler, ancak bir çağrıda yardımlarıyla yol gösterirler.
 • Ateşi söndürmek için kullanılan su gibi Balık burcu insanları da düşmanlarını sakinleştirir. Onlara nezaketle davranırlar ve onları affederler.
 • İkili bir işaret olduğu için, başkaları ve kendileri için de bir bulmaca olma olasılıkları daha yüksektir.
 • İnsanlar bazen doğalarında çelişki bulabilirler. Sabit olamazlar. Çoğunlukla tatlı mizaçlı ve sosyal eğilimlidirler.
 • Kibar ve mütevazı olacaklar. Venüs’ün yücelme burcu oldukları için zararsız oldukları için şair, müzisyen veya ressam olabilirler veya makyaj odasında hizmet edebilirler.
 • En iyi planlama komisyonu için uygundurlar. Bu tür insanlarla baş etmek gerçekten zor.
 • Zodyak’ın 12. evi nedeniyle okült bilimi, ilahi yaşamı inceleme arzusuna sahip olacaklar. Çekingendirler ve kendilerine güvenleri yoktur. Yurtdışına gitmek isteyecekler ve yabancı ülkeleri ziyaret edecekler.
 • Mars gezegeni tarafından yönetilen ikinci işaret nedeniyle abartılılar. Hem daha çok kazanıyorlar hem de çok harcıyorlar. Dürüst ve korkusuzdurlar.
 • Venüs gezegeninin 3. evin efendiliği nedeniyle iyi komşuları var. Çalışkan olacaklar ve ikametgahlarını değiştirmeye devam edecekler.
 • Ay gezegeni tarafından yönetilen beşinci ev oldukları için daha çekingen, hayalperest ve yaratıcıdırlar. Bir kusurları vardır, o da tüm arkadaşlarına güvenmek ve daha sonra dünyanın hem iyi hem de kötü insanlarla dolu olduğunu anlamaktır. Dolayısıyla bilgeliğin geç geldiğini söyleyebiliriz.

Balık burcu yaşamın çeşitli yönlerinde neyi ifade eder?

Hayatınızdaki önemli olaylara dayanarak hayatınızın çeşitli yönleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Balık burcu tarafından temsil edilen hayatın çeşitli yönlerini okumalısınız:

 • Çevre: Genel olarak pek çok arkadaşa kucak açarlar. Astrologlar her zaman astrologları davet edebilirler, çünkü astrologlar onların anlatımlarını dinleyebilir ve zihinsel teselli verebilir. Çocuklarına daha yüksek bir eğitim verme arzusuna sahiptirler. Hayatlarında her zaman eğitimli bir eşe sahip olmak isterler. Mutlu aile hayatını severler. Evde çok sevecendirler.
 • Evlilik: Bu kişiler partnerlerinin güzelliğini, entelektüel uğraşlarını ve güzel sanatları tercih ederler. Kötü fikirli ortaklar istemiyorlar. Balık burcunda doğanlar her zaman aşkı hayal eder ve romantizmi geliştirmek için her şeyi erteler ve ertelerler. Doğaları gereği kibar, sempatik ve sadıktırlar. Hayatın romantik tarafına çekilecekler.
 • Finans ve Meslek: Yaşamlarının temel amacı, temel olarak sağlık veya zenginlik bilgisine ihtiyaç duyan başkalarına yardım etmektir. Bu nedenle, iyi hemşireler, yemek hizmeti verenler, sosyal yardım çalışanları, öğretmenler, muhasebeciler ve bankacılar olabilirler.
 1. ev Ay gezegeni tarafından yönetildiği için müzik, opera, sinema vb. alanlara gidebilir ve okült bilime ilgi duyabilir. Yüce Venüs müzisyenler, şairler, oyuncular vs. üretir. Konsantre olamazlar ve detaylı iş yapamazlar. İyi iş yeteneklerine sahipler ve İrtibat görevlisi olarak Genel Müdür veya Başkan olmaktan daha iyi gelişecekler. Bakanlar ve Hekimler olarak başarılı olabilirler. Onlara en uygun iş veya hizmet, donanmada denizci, limandaki nakliye ve takas acenteleri, gemi kaptanı, gümrük binası, içecek, yağ, içecek, kimyasal madde, sinema, tapınakta hizmet, tımarhane vb.

Balık burcunun efendisi Jüpiter, Balık burcunda doğanlar için Yengeç’te, yani beşinci evde yücelir. Balık burcunun çocuklarını sevmesinin ve tapmasının nedeni budur. Daha çok ayna gibidirler. Çocuklarına karşı çok katıdırlar. Çocuklar iyi veya yeterli not alamıyorlarsa veya oyun oynuyorlarsa, tehdit edilmeyecekler ve aslında onlara tavsiyede bulunacaklar. Çocuklar normalde zeki ve hayatlarında başarılıdırlar.

 • Yerler: Gölet, okyanus, balıkçılık, balık konserve fabrikaları, durgun su, ıslak yerler, petrol sahaları, petrol tankları, tapınaklar, sığınma, izolasyon, hapishaneler, su değirmenleri, kuyular vb.
 • Ürün: Balıkçılık, kauçuk, denizaltı, dalış operasyonu, nakliye, navigasyon, sıvılar.
 • Şanslı günler: Perşembe, Salı ve Pazar. Pazartesi ve Cumartesi günleri kayıplara neden olur. Çarşamba ve Cuma günleri uğursuz, perşembe günleri meslekler için tavsiye edilir. Salı günleri finans ve yüksek öğrenim için iyidir. Pazar günleri yarışmalar için iyidir. Cumartesi günleri anlaşmazlık, anlaşma vb.
 • Şanslı Renkler: Kırmızı ve Sarı, gül ve turuncu uğurlu olacaktır.
 • Şanslı Sayılar: 1, 4, 3, 9 ve 8 rakamından kaçınmalıdırlar.
 • Şanslı Taş: İnci , Kırmızı Mercan, Sarı Safir

12 evin tamamı Balık Doğdu için ne anlama geliyor?

Astroloji Evleri hayatımızın çeşitli yönlerini anlamak için hayati bir rol oynamaktadır. 

Birinci Ev: İlk ev “kendiniz” hakkında gösterir. Balık, Balık doğumlu insanlar için ilk evi yönetir. Jüpiter gezegeni tarafından yönetilir.

İkinci Ev: Aileyi, Zenginliği ve Finansı gösterir. Koç, Mars gezegeni tarafından yönetilir ve Balık doğumlu insanlar için ikinci evi yönetir.

Üçüncü ev: Bu ev, herhangi bir burçtaki İletişim ve Kardeşleri gösterir. Boğa, doğan Balık için bu astroloji evini yönetir ve yönetici gezegeni Venüs’tür.

Dördüncü Ev: Dördüncü Ev, annenin evi hakkında bilgi verir. İkizler, Balık doğumlu insanlar için dördüncü evi yönetir ve yönetici gezegeni Merkür’dür.

Beşinci Ev: Bu ev Çocukları ve Eğitimi gösterir. Yengeç beşinci evi yönetir ve bu evin yönetici gezegeni Ay’dır.

Altıncı Ev: Bu ev borcu, hastalığı ve düşmanı gösterir. Aslan doğan Balık için Altıncı evi yönetir ve bu evin yönetici gezegeni Güneş’tir.

Yedinci Ev: Bu Ev, ortaklığı, eşi ve evliliği gösterir. Başak, doğan Balık için yedinci evi yönetir ve yönetici gezegeni Merkür’dür.

Sekizinci Ev: Sekizinci ev “Uzun Ömür” ve “Gizem” hakkında bilgi verir. Terazi sekizinci evi yönetir ve bu burcun yönetici gezegeni Venüs’tür.

Dokuzuncu Ev: Bu ev “Guru/Öğretmen” ve “Din” i gösterir. Yükselen Balık için Akrep dokuzuncu evi yönetir ve yönetici gezegen bu burç için Mars’tır.

Onuncu Ev: Bu ev, kariyer veya meslek veya Karmayı gösterir. Yay, Balık doğumlu insanlar için onuncu evi yönetir ve yönetici gezegen Jüpiter’dir.

Onbirinci Ev: Bu ev kazançları ve gelirleri gösterir. Oğlak, Balık doğumlu insanlar için onbirinci evi kaplar ve yönetici gezegeni Satürn’dür.

On İkinci Ev: On ikinci ev harcamaları ve kayıpları gösterir. Kova, Balık doğumlu insanlar için bu evi işgal eder ve Satürn gezegeni tarafından yönetilir.

Balıkların daha fazla özelliğini öğrenmek istiyorsanız, Balık burcumuzu okumalısınız. Bu sizi doğru yöne götürecek ve ayrıca herhangi bir hayırlı işe başlamak için uygun zamanı analiz etmenize yardımcı olacaktır.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın