Astroloji İlmi ve Geleneksel Ritüeller: Elma Venüs’ün Kutsal Meyvesi

Astroloji İlmi ve Geleneksel Ritüeller: Elma Venüs’ün Kutsal Meyvesi

5’in Mars’la ilişkili olması nedeniyle 2021’de aksiyona, yapmaya, eğitime, yürüyüşe, egzersiz yapmaya, nefes, yogaya, dövüş sanatlarına, taichi, Chigong ve yüzmeye odaklanılması önemle tavsiye edilir. 2021 bir hava yılı olduğundan, kardiyo aktivitileri özellikle mühimdir.

BALLI ELMA RİTÜELİ

Roş Aşana ‘da  eski bir gelenek vardır: Yeni Yılı tatlı ve sağlıklı karşılamanın bir yolu olarak bala batırılmış bir elma yersiniz. Bildiğiniz gibi günde bir elma, lif, C, K vitaminleri ve potasyum ile dolu olduğu için doktoru uzak tutar. Birçok çalışma, balın anti bakteriyel ve birçok E.Coli ve salmonella türüne karşı etkili olduğunu göstermiştir.

Manuka balı, stafilokok enfeksiyonu ve peptik ülserlerden sorumlu bakterilerle bile savaşabilir.

Bala daldırılmış bir elmanın tadı harikadır ve aynı zamanda son derece sağlıklıdır. Ancak hepsi bu kadar değil. Elmalar sadece doktoru değil büyücüyü’de uzak tutar. Bir elmayı alıp yanlamasına keserseniz tohumların mükemmel bir pentagram ( 5 köşeli yıldız) oluşturduğunu göreceksiniz.

Elma Venüs’ün kutsal meyvesidir
Altın elma ve Paris’in yargısını hatırlıyor musunuz?

Ancak hikaye şu şekilde; Uyumsuzluk Tanrıçasının, üzerinde en güzeli yazan altın bir elması vardır. Elmayı, Aşil’in ebeveynlerinin düğününde tanrıların masasına koydu ve 3 tanrıça Hera, Athena, ve Afrodit ( Venüs) aynı anda elmaya doğru uzandılar. Zeus, Paris’ten (Troia prensi) kimin en güzel olduğuna karar vermesini istedi ve Paris de Afroditi (Venüs) seçti.

Bal aynı zamanda zevk peşindeki tanrıçayla da ilişkilidir. Ve bu nedenle, savaşın eril Mars enerjisini ve pentagramı, zevk, bal ve elmanın Venüs enerjisi ile birçok yönden dengeleyebilirsiniz.

Eril ve dişil arasında denge kurmaya, merkezde kalmaya yönelik bu elma ritüelini yapmaya karar verirseniz bir elma ( Venüs) ve keskin bir bıçak (Mars) alın.

Önce elmayı sol elinizde tutun; almayı (aynı zamanda kabullenişi) sembolize eder.

Bu yıl Venüs’ten ne almanız gerektiğini hayal edin;
Para, sanat, ilişkiler, aşk, sağlık, yaratıcılık veya adalet olabilir; bunların hepsi de onun yönettiği şeylerdir.

Bu görselleştirmelerin, elma üzerindeki sol elinizden kalbinize doğru nasıl tırmandığını hayal edin. Sonra sağ elinize, bıçağı (eril aleti) alın ve hayatınızdan neyi kesip çıkarmak istediğinizi düşünün;
öfke, saldırganlık, şiddet, hastalıklar, nefret, cehalet, borç veya zehirli ilişkiler olabilir.

Elmayı yanlamasına kestiğinizde, kendinizi bu şeylerden ayrılmış (uzaklaşmış) gibi hayal edin.
Elmanın yarısını bir yere gömün ve kim bilir, belki orada bir ağaç yetişir!

Ya da çürüyerek yenilenmeye katkıda bulunur. Sonra telefonunuzu alın ve doğadaki sihri hatırlatması için elmanın diğer yarısının üzerindeki pentagramın bir resmini çekin. Sonra onu bala daldırarak tatlılığın keyfine varın.

Kaynak: Gahl E. Sasson

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin