İkizler Burcu İnsanların Özellikleri

İkizler, Merkür gezegeni tarafından yönetilir. Akıllı bir gezegendir. Bu burçta hiçbir gezegen ne yücelme ne de zayıflama görmez. Satürn ve Venüs onun dost gezegenidir, diğer gezegenlerle özellikle Jüpiter , Ay vb. düşmanlık gösterir . Herhangi bir burçta Yay burcunun tam karşısındadır.

Havadar ve değişken burçların ilkidir. Erkeksi ve pozitiftir. Jüpiter’in bir sonraki karşı evin efendisi olduğu için bu burçta zararlı olduğu söylenir, yani İkizler’in zıt burcu Yay. Vedik Astrolojide çift burçtur

İkizler Burcunda Doğan İnsanların Özellikleri

Hepimizin bildiği gibi, her burcun farklı özellikleri vardır, dolayısıyla İkizler de fiziksel görünüm açısından farklı özelliklere sahiptir. Gününüz ve nasıl geçebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, haftalık İkizler burcumuzu okumalısınız. 
İkizler burcu insanları birçok görevi yerine getirme yeteneğine sahiptirler. 

İkizler burcunun özelliklerini aşağıda anlayalım:

 • Havadar bir burç olarak, çoğunlukla akıllarında yaşarlar. Kaygısız ve neşelidirler.
 • Güçlü ve pozitif bir zihne sahiptirler. Genellikle çok yönlüdürler, huzursuzdurlar ve değişiklik yapmaya meyillidirler.
 • İnsanları kolayca anlayabilir ve koşullara kolayca uyum sağlayabilirler.
 • Zodyak’ın üçüncü burcu olduğu için sık seyahat etmeyi severler. Yolculuk, karalar arasında kısa mesafeli yolculuklar olabilir.
 • Avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurur ve buna göre kararlar alırlar. Dolayısıyla, bir karara varmadan önce zaman aldıklarını kısaca söyleyebiliriz.
 • İkizler burcunda oldukları için çok hızlıdır, bu da bu burçta doğan insanların doğaları gereği çok uyumlu, keskin ve zeki oldukları anlamına gelir.
 • Doğası gereği ikili olduklarından, aynı anda birden fazla işi idare etme yeteneğine sahiptirler. Aşırılıklardan kaçınmalıdırlar.
 • Hayatlarında ikili deneyimler yaşayabilirler. Bu kişiler, anın gerekliliğine ve gereksinimlerine hızlı bir şekilde cevap verebilecekleri için herhangi bir acil durumda düşünülebilir.
 • Dik başlılık, kararsızlık ve işlerini yarım bırakma gibi kusurları azdır, herhangi bir proje üzerinde çalışırken, ortada bırakıp başka bir işe başlarlar. Ancak, aynı anda birden fazla görevi yerine getirebilirler.
 • Anlamak zordur ve yanıt vermek için tuhaf bir davranışa sahiptirler.
 • Çeşitliliği severler, bir yerden başka bir yere taşınırlar. Başka bir yere yerleşerek ait oldukları havayı değiştirmeyi severler. Bir düşünceden diğerine geçmeyi severler.
 • Herhangi bir kural ve düzenlemeye bağlı kalmak istemiyorlar. Sadece önceden bilinen herhangi bir gelenek yerine beklenmedik bir şekilde çalışırlarsa mutlu olurlar.
 • Entelektüel nitelikleri ve zihinsel beceriyi ortaya çıkarırlar. Anlarlar, durumu analiz ederler ve çok fazla kalıcı güçle hızlı bir kavrayışa sahiptirler.
 • Mantıklı, açık ve hızlı zihinsel eylemleri vardır. Herhangi bir yeni meydan okuma ve fikirle yüzleşmek için tetikte kalırlar. Hızlı zekalı ve zekidirler.
 • Doğada değişkendirler. Herhangi bir gerçeği bilmek için çok fazla merakları olacak. Aynı şeyi araştırmak için her zaman derinlemesine gidecek.
 • Birçok dil bilme yetenekleri vardır. Entelektüel bir işaret olarak, bir şeyleri hatırlamakta zorluk çekmezler. Herhangi bir göreve konsantre olamazlar. Çok geniş bir düşünce yelpazesine sahiptirler.
 • Daha iyi bir fikir veya onu anlamak için bir yaklaşım elde edene kadar soru sormaktan korkmazlar. Yaklaşımlarında çok acelecidirler.

İkizler burcu hayatın çeşitli yönlerinde neyi ifade eder?

İkizler olarak doğduysanız, bu makale aracılığıyla kişilik özelliklerinizi öğreneceksiniz. Şimdi İkizler burcunun hayatın çeşitli yönlerindeki önemini anlayalım:

Meslek: 
İkili doğası nedeniyle, aynı anda birden fazla görev için çalışabilir. Bunlar doğuştan diplomatiktir. Uyanık, aktif ve çalışkandırlar. Bir işe bağlı kalamazlar ve her zaman bir işten diğerine geçemezler. Çeşitliliğe olan sevgileri nedeniyle ilginç ve çeşitli işler yapmak isterler. İkizler burcuna uygun bazı işleri aşağıda listeledik:

Muhasebeciler, memurlar, muhasebeciler, ticari yolcular, satıcılar, acenteler, temsilci, editörler, muhabirler, öğretim görevlileri, gazeteciler, posta çalışanları, mühendislik, dekoratif sanatçılar, okul öğretmenleri, profesörler, rehberler, fotoğrafçılar, ulaşım, demiryolu ve hava yollarında çalışanlar, kişisel asistanlar , öğretmenler, kasiyerler, scooter ve bisiklet bayileri vb.

Çevre: İkizler 
akrabalar, iş ortakları, müşteriler ve arkadaşlar tarafından sık ziyaretler nedeniyle meşgul görünüyor. Ailelerini iyi yönetirler. Evlerini dekore etmeyi severler ve zaman zaman tadilat veya farklı eşyalarla dekorasyon yoluyla çağdaşlaştırmak isterler. Ev sahibinin huysuz olduğu bir yerde yaşıyorlarsa, hemen ikametgahı değiştirmekten kesinlikle çekinmeyeceklerdir.

Evlilik: Bu insanlar doğada çok arkadaş canlısıdır. Bu yüzden çok çabuk arkadaş olurlar. Ayrıca kusurları çok hızlı bulabilirler. Bu nedenle, gerçek arkadaşlar bulmak için her zaman geride kalacaklar. Hiçbir arkadaştan asla tatmin olmazlar. İkili doğası gereği, yaşamda çeşitliliği tercih ederler. Romantizm onları mutlu edecek. Hayatta daha fazla romantizm, daha mutlu olacaklar. Duygulardan çok entelektüel zihinlere doğru çekilirler. Aşkı entelektüel açıdan ararlar ve genellikle hesapçıdırlar.

Evlilik onlar için heyecan verici ve ilgi doludur. Sabit eşler edinirlerse kendilerini şanslı hissederler. Partnerin eşit derecede entelektüel olması durumunda evlilik keyifli ve başarılı olacaktır. Partner, partnerinin proaktif yaklaşımını anlayacak kadar zeki olmalıdır.

İkizler, İkizler ile üçlü ilişki oluşturduğundan, Terazi ve Kova gibi farklı havadar burçlar altında doğan iyi ortaklara sahiptir.

Şanslı gün: Çarşamba, İkizler’in yönetici efendisi Merkür gezegeni tarafından yönetilen gündür. Perşembe şanslı olacak ve Cumartesi iş, iş kaybı vb. konularda zor olacak. Pazar kısa yolculuklarla gelecek. Pazartesi gelir artışı gösterecek. Cuma, zevkli uğraşları veya harcamaları gösterir. Salı günleri, birileriyle anlaşmazlıklar olabilir. Bu nedenle onlar için en şanslı gün Perşembe olacak ve Perşembe’den sonra Çarşamba uygun bir gün olacak.

Şanslı Renk: Yeşil ve Sarı. Mavi ve Kırmızı’dan kaçınmalısınız

Şanslı Sayı: 5 ve 3 veya 14, 12 vb.

Şanslı Taş: Zümrüt ve Sarı Safir değerli taş

Astrolojide 12 evin tamamı İkizler Burcu için ne anlama geliyor?

Astrolojide evler, herhangi bir burcu analiz ederken hayati bir rol oynar. Her evin önemi sabittir. Aşağıda burçlarla ev anlamını ve yönetici gezegenini anlattık. İkizler doğumlu insanlar için hangi burcun hangi evi işgal ettiğini aşağıda bulalım:

 • Birinci Ev: Kendinizden bahseder. İkizler doğumlu insanlar için ilk evi yönetir. Merkür gezegeni tarafından yönetilir.
 • İkinci Ev: Zenginlik, Aile ve Finans konularını anlatır. Yengeç ikinci evi yönetir ve “Ay” gezegeni tarafından yönetilir.
 • Üçüncü ev: Herhangi bir burçta İletişimi ve Kardeşleri temsil eder. Aslan bu astroloji evini yönetir ve yönetici gezegeni Güneş’tir.
 • Dördüncü Ev: annenin evini temsil eder. Başak, İkizler doğumlu insanlar için dördüncü evi yönetir. Merkür’ün kendisi bu evin efendisidir.
 • Beşinci Ev: Çocukları ve eğitimi gösterir. Terazi beşinci evi yönetir ve bu evin yönetici gezegeni Venüs’tür.
 • Altıncı Ev: Borç, hastalık ve düşmanı gösterir. Akrep Altıncı evi yönetir ve bu evin yönetici gezegeni Mars’tır.
 • Yedinci Ev: Ortaklığı, eşi ve evliliği gösterir. Yay, doğan ikizler için yedinci evi yönetir ve yönetici gezegen Jüpiter’dir.
 • Sekizinci Ev: “Uzun Ömür” ve “Gizem” gösterir. Oğlak sekizinci evi yönetir ve bu burcun yönetici gezegeni Satürn’dür.
 • Dokuzuncu Ev: “Guru/Öğretmen” ve “Din”i gösterir. Kova, Dokuzuncu evi yönetir ve yönetici gezegen bu burç için Satürn’dür.
 • Onuncu Ev: Kariyer, meslek veya Karma’yı gösterir. Balık, İkizler doğumlu insanlar için onuncu evi yönetir ve yönetici gezegen Jüpiter’dir.
 • Onbirinci Ev: Kazançları ve gelirleri gösterir. Koç, İkizler doğumlu insanlar için onbirinci evi kaplar ve yönetici gezegen Mars’tır.
 • On İkinci Ev: Harcama ve kayıpları gösterir. Boğa, İkizler doğumlu insanlar için bu evi işgal eder ve Venüs gezegeni tarafından yönetilir.

Size İkizler burcu ile ilgili birçok özelliği ikizler burcu aracılığıyla gösterdik. Umarım keyif almışsındır. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın