İlahi Yasa Talep Yasası

İlahi Yasa YANSIMA YASASI / Law of Projection

Bu yasa aslında ikinci yasanın biraz daha somutlaşmış şekli. İnsan kendisini dışarıya doğru projekte eden varlıktır diyor bu yasa. Nasıl olduğunu söylüyor. Dışarısı içerisi gibidir demiştim ikinci yasada. Burada da diyor ki; insan kendisini dışarıya doğru projekte eden bir varlıktır. Bunu 3 yolla yapar. 

İnsan kendisini dışarıya doğru projekte eder ve yaratır, aynı Yaradan gibi. Ne şekilde? Düşüncelerle, duygularla ve sözlerle. As within so without’un nasıl olduğunu ancak böyle gözlemleyebilirsiniz.

Dış dünyada ben bunu niye yaşadım diyorsanız?

Ya ağzınızdan çıkan bir sözden dolayı yaşadınız ya bir düşüncenizden dolayı ya da bir halinizden dolayı. Bu üçünden biri mutlaka.

Mesela şöyle bir söz vardır: “Yargıladığınızı yaşamadan ölmezsiniz.”
Kesinlikle öyledir bu arada. Hatta Hz İsa şunu söylüyor: “Yargıladığınız şekilde yargılanırsınız.” “Yargıladığınızı yaşamadan ölmezsiniz” diyor Hz Muhammed. Belki de yaşamınızdaki olaylardan biri aynı olayları yaşayan insanlara karşı yargınızdan dolayıdır.

Örnek veriyorum; insanlar yalancı, düzenbaz, dolandırıcı. Siz de yargılıyorsunuz onları, şöyleler, böyleler. Bir süre sonra sizin ya da etrafınızda insanların, en yakınlarınızın aynı şeyi yapmaya başladıklarını görürsünüz ya da siz aynı şeyleri yaparsınız. Çünkü yargıladığınızı bir şekilde yaşamak, size yargıladığınız şeyi anlamanızı sağlattırıyor. 

Orada kabulü getiriyor aslında. “Ben yargılıyordum ama ben yaşadım aynısını” diyorsunuz. Aynen öyle. Ya ağzımızdan çıkmıştır ya düşünmüşüzdür, olumsuz ya da bir duygudur. Yaşamımızda olan olayları böyle görebiliriz. Nereden çıktı bu durum? Ya burdan ya oradan ya burdan. Baktığınızda görebilirsiniz.

6.yasa bunu söylüyor;
Yani dışarıda gördüğünüz her şey sizin projeksiyonunuz evet yarattığınız ya da içinizden projekte ettiğiniz dünyayı izliyorsunuz. Aslında bunu Platon’un Mağara Alegorisi tam da bunu söylüyor. Bir projektör düşünün. Projektörün içine ne koyarsanız duvara da o yansır. İçine hangi kaseti ya da filmi koyarsanız, görüntüyü, sonuçta duvarda da onu görürüsünüz. Aynen öyle. Biz insanlık olarak, içimize koyduğumuz o titreşimler neyse duvara yansıttığımız da onlar oluyor. Duvara yansıttığımız şey ne? Dışarıda yaşadığımız, gerçek kabul ettiğimiz dünya. Hakikat kabul ettiğimiz dünya. O yaşadıklarımızın hepsi bizim aynen içimizden dışarıya doğru projekte ettiğimiz.

“İnsan kendini dışarıya doğru projekte ederek yaratan bir varlıktır” diyor 6. Yasa;

Hermes Trismegistus imzasıyla. Selam olsun 3 kere büyük Hermes’e, Hz İdris’e. Bu yasalar bundan 30 bin yıl önce biliniyordu. Zümrüt tabletlere kazınmış yasalar bu yasalar Hz İdris tarafından, selam üzerine olsun. Hz İdris için “Salih kullarımızdandır” diyor Kuran, gerçekten öyle.

İnsan kendini dış dünyaya projekte eden bir varlıktır;
3 şekilde; düşünceler, duygular, sözler. Karşılaştığınız her şey mutlaka ya ağzınızdan ya düşüncenizden ya hallerinizden, duygularınızdan projekte edilmiştir.

remkod.com.tr sitemizde Simya ilminde duygu düşünce ve sözlerde saflaşma ile ilgili eğitim videolarına aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz;
https://www.remkod.com.tr/course/simya-ilmi-saflasma-3-modul


Ücretsiz Kurs Merkezi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Kurs Merkezi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et