İlahi Yasa TUTUNMA YASASI / Law of Attachment

Sosyal medyada paylaş

Ataç denilir ya bir şeyi bağlama, bağlanma, tutunma diyebiliriz. Tutunma yasası ya da bağlanma. Neye tutunursanız o sizi aşağıya çeker. Tutunduğunuz her şey sizi aşağı çeker. Neyi bırakırsanız yükselirsiniz. 

Tutunduğunuz her şey bu arada. Bu arada tutunduğunuz şeylere tutunduğunuzun farkında da olmayabilirsiniz. Bu mesela, kediniz, eşiniz, çocuğunuz olabilir. Genellikle insanlar neye tutunmak isterler? Sevdiklerine daha fazla.  En fazla onları tutmaya çalışırlar yaşamlarında. Neden dolayı? Kaybetme korkusundan tabii ki.

İçsel Özgürleşme:
Bir gün onları kaybedersiniz. Kaybedersiniz derken ölüm anlamında söylemiyorum. Belki de uzaklaşır sizden. Neye tutunursanız o sizi aşağıya çeker. Genellikle ilişkilerde bu tuzağa düşüyoruz bu arada, en çok. Özellikle partnerlik ilişkilerinde. Onları hayatımızda tutmak için bir sürü şeyler yapıyoruz; şakalar, oyunlar yapıyoruz. Bizi daha fazla sevsin aman kaybetmeyeyim diye bir sür şey yapmaya çalışıyoruz. Hepsini bırakın mesela. Tutunduğunuz şeyleri, insanları, serbest bırakın. Sevgili, eş vs.

Ne zaman gerçekten tutunduğunuz şeyi bıraktığınızda gerçek sevgi açığa çıkar;
Bütün bağları, bağlılıkları da dahil bırakın. Tek adanmışlığınız ve bağlılığınız özünüze olsun. Sevginin dışında hiçbir bağ oluşturmayın diyor Sistem. Sevgi yeterlidir bağ için. Hiçbir bağ kurmayın insanlarla sevginin dışında. Sizi bir arada tutan sevgidir. 

Bırakın! Sevin, sevin, sevin. Onlar yanınızda olacaklar. Bir insanı bıraktığınızda tutmak için herhangi bir şey yapmayın. Bir insana bağlanmak için herhangi bir şey yapmaya çalışmayın. Bir insana sadece, bağımlılıktan bahsetmiyorum. Bağlılık da dahil tutunmayın. Çocuğunuz, eşiniz, kızınız… Neyi tutarsanız o sizi aşağıya çeker, neyi bırakırsanız yükselirsiniz.

Bıraktığınız da sizinle olur bu arada, gerçek serbest bıraktığınız insanlar, sevginizden dolayı; Bir sevgiliniz var sevgi dışında hiçbir bağınız yok. İşte o gerçek sevgidir. Orada aşk vardır sadece, o biraradalığın tek sebebi aşktır. Sizin ona attığınız ya da onun size attığı kancalar değil. Bir ilişkiyi ilişki yapan budur; sevginin dışında hiçbir bağ olmaması.

Bunu belki ilişkilerde biraz daha üzerine çalışması gerekiyor insanlığın. Çok bağlanmaya meyilliyiz. Kancalar atmaya meyilliyiz. Özellikle güzel bir şeyler yaşıyorsak onu kaybetmemek için kancalar atmaya çok meyilliyiz. Belirli kurallar koymaya, bağlılık yeminleri… Adanmışlığınız sadece öze ve aşka olsun. O zaman ilişki sonsuza kadar yürüyebilir.

Bu arada yaşamınızda tutunduğunuz sadece ilişkiler değil tutunduğunuz her şey;
Mesela ben hayatımda en çok şunu seviyorum. “Bir şeyi çok seviyorum demek” büyük bir tutunma. Her şeyi sevebilirsiniz ama bir şeyi ayırıyorsanız, büyük bir ayrımla seviyorsanız o elinizden kaymaya başlar bir süre sonra. Sevgilinizi çok sevebilirsiniz bunda sakınca yok, kendinizi çok sevebilirsiniz, bunda sakınca yok. Başka insanlara olan sevginizle arada büyük uçurum varsa hani “ama ben şunu çok seviyorum” dediğiniz, bir eşya da olabilir bu. Bu bana şuradan kaldı. Tuttuğunuz her şey. Bir anı da olabilir. Tutunduğunuz her şey aşağıya çeker.

Bıraktığınızda yükselirsiniz. Bıraktığınız sizinledir;
Gerçek aşk insanları bir arada tutar. Sistemin mesajı; “Sevgi dışında hiçbir bağa gerek yok.” İnsanlarla bağ oluşturmaya çalışıyoruz. Zaten İlahi Mekanizmadan bağlı değil miyiz? Biz sözleşme yapmadık mı buraya gelirken? Zaten hepimiz birbirimize bağlı değil miyiz? Niye bağ oluşturmaya çalışıyoruz? 

Zaten hayatımızda tesadüf eseri gelmedi etrafımızdaki insanlar. Ekstra bir bağ oluşturmaya gerek yok demek ki. Geldiyse bazen de gidebilirler. Gittiği zaman da uzaklaşmış olmuyor bu arada sadece mesafe artıyor. Yine bağ devam ediyor eğer sevgi varsa. O yüzden sevgi dolu bağlar sonsuza kadar sürerler. Sevginin dışında hiçbir bağ oluşturmayın.

Bu yasa sayesinde bağ kesme çalışması çok başarılı. Gücü 8.yasadan geliyor. Geçmişten özgürleşme çalışmasında, biz insanlarla bu zamana kadar kurduğumuz sevginin dışındaki bütün bağları kesiyoruz. Bağ kesmenin amacı o. Sevginin dışında ne bağ varsa. Oradaki güçlü bağı da kesemezsiniz zaten, o ilahi bir bağdır. Sevginin dışında hiçbir şey kalmasın istiyorsunuz, o yüzden bağ kesiyoruz biz. Bizim amacımız onlarla ilişkimizi kesmek değil.

Geçmişten özgürleşme çalışmasının gerçekten çok önemli bir çalışma olduğunu ifade etmek istiyorum. Burada yapmazsanız yukarıda yapmak durumunda kalıyorsunuz. İnsanlar niye arafta kalıyor biliyor musunuz? Araf dediğiniz yer niye var? Burayla bağımızı kesemediğimiz için! Araf ara yer demek. İnsan öldükten sonra bir araya alınır ya, araf denir ona. Ne buradadır ne yukarıdadır, ne aşağıdadır, ne ölüdür, ne diridir. Öyle bir yer var, araf. Arada bir yer. Çok sıkıntılı da değil aslında. Buradaki çektiğiniz şeylerden daha şey değil ama huzurlu bir yer de değil araf.

Araf niye? Yukarıya da çıkamıyorum, aşağıya da inemiyorum, burayı da bırakamıyorum. Param var, sevdiklerim var, param var pulum var, çocuğum var… Onlarla bağınızı kesene kadar melekler yanınızda oluyor, siz izin verdiğiniz sürece bu arada. Ne zaman onlarla bağınızı kesiyorsunuz, yukarıya yükseliyorsunuz ve sonra belki de tekrar geri gelmek için çalışmanızın devamına bakıyorsunuz. Burada yapmadığınızda yukarıda mutlaka yapılıyor bu.

O yüzden sevginin dışında hiçbir bağınız olmasın;
Gerek yok bunlara. Sevgi gerçek bağdır. İnsanlarla gerçek bir bağ kurmanızı sağlar. Onun dışındaki bütün bağları bırakın diyor Sistem her ne varsa.

Bu 8 yasa aslında bütün Evrenin kusursuz dönmesini sağlıyor,
Bütün yıldızların kusursuz dönmesini sağlayan bu. Yerçekimi gibi yani. Bu 8 yasayı bir Simyacının çok iyi bilmesi lazım. Belki defalarca dinleyin. Bulduklarınızı bu yasa mıydı diye sorabilirsiniz? Böyle anlamışım doğru midir bu yasa diyebilirsiniz. Rehberiniz olarak ben buna hizmet etmekten onur duyuyorum. Bu yasalar bence defalarca aklımızda durmalı.

  • As Above So Below, aşağısı yukarısı gibidir.
  • As Within So Without, dışarısı içerisi gibidir.
  • Law of Attraction, hangi titreşimde isen o titreşimde olaylar, durumlar ya da kişiler yaratılır, karşına çıkar.
  • Law of Resistance, neye direnirsen o güçlenir, neyi kabul edersen o dönüşür.
  • Law of Request, talep olmadan Sistemin yaratım çarkı dönmez. Talep ettiğin zaman olur.
  • Law of Projection, insan kendini 3 şekilde projekte eder dışarıya; düşünceleri, duyguları ve sözleriyle. Dış dünyada gördüğün her şey bu üçünden birinden mutlaka çıkmıştır.
  • Law of Reflection, insan aynalarla kendini daha iyi görebilir. İnsan kendini görmek için aynalara “ihtiyaç” duyar. İhtiyaç olduğundan değil bu daha net olduğundan.
  • Law of Attachment, neye tutunursan o seni aşağıya çeker, neyi bırakırsan yükselirsin.,

Bu 8 yasayı belki de tüm bilincimize tekrar tekrar hatırlatmayı tavsiye ediyorum. Simyadaki gördüğümüz ve göreceğimiz çalışmaların altında bu yasalar var. O yüzden çok iyi çalışıyorlar. Sistemle uyumlu olduklarından dolayı, belki 5. Boyut, teklik bilinci, hakikat bilinciyle uyumlu olduklarından dolayı. Bu bilinçle olan büyün çalışmalar, çalışır. Sadece Simya için söylemiyorum, bir yöntem bu yasalara uyumlu ise çalışıyordur. Eğer bu yasalara uyumlu ise bir yöntem çalışıyordur. Şifa yöntemi de olsa başka bir yöntem de olsa.

Hepsini yaşamınızda gözlemleyebilirsiniz, defalarca test edebilirsiniz. As above so below’dan daha ziyade altındaki bütün yasaları gözlemleyebilirsiniz. As above so below’da bir gün Yaradan’ın gerçek yansıması olduğunuzda tam olarak gözlemleyeceğiniz bir şey.

Yasalar güzellik yaratmak için bu Dünya’da. Belki onlar kendi içinizdeki şeyleri gösteriyor ama bunları geçtiğimizde cenneti yaratmak için bu yasaları kullanıyoruz. O zaman ne yapacağız cenneti yaratmak için? İçerde cenneti oluşturacağız bu kadar basit. 

İçinizde cenneti oluşturun, her an cennetin halleri yayılsın. Bunu bir hafta boyunca yayın sonraki haftanızı izleyin. 2-3 gün boyunca tamamıyla cennetin hallerini yaşayın. En az bir hafta deneyin, bir döngüdür. Bir halin içinde olun, bir hafta boyunca onu daha fazla sürdürmeye çalışın ve sonra izleyin. Yasaların hepsi gözlemlenebilirdir, aynı yerçekimi gibi.

Kurs Resmi

Kurs Önizlemeleri

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: