Koç Burcu Özellikleri Koç (20 Mart- 19 Nisan)

Koç Burcu Özellikleri Koç (20 Mart- 19 Nisan)

İlk Olmayı Seven Öncü Burç Koç Hakkında Her Şey!

Koç, ateşli kırmızı gezegeni Mars tarafından yönetilir. Mitolojide Mars, savaş ve saldırganlık tanrısıydı. Son derece sabırsız ve rekabetçi olan birçok Koç, mitolojik savaşçı ruhuna sahiptir. Bir kahraman olmayı seviyorsunuz.

Zodyak’ın ilk burcu olarak, bir numara olmak için doğdun. Özgüveninizle herkese ilham veren solo bir yıldızsınız.

Zodyakın “bebeği” olarak, çok fazla ilgiye ihtiyacınız var ve anlamadığınızda oldukça sinir krizi geçirebilirsiniz. Arada sırada diğer insanların da patron olmasına izin verdiğinizden emin olun, aksi takdirde potansiyel müttefikleri uzaklaştırabilirsiniz. Rekabet gücünüzü diva değerinde bir hedefe odaklayın ve zirveye yükselin! 

Koç, 12 burcun ilki, zodyakın “başı”dır. Güneş, her bahar, 20 Mart – 19 Nisan arasına denk gelen Koç mevsimi boyunca bu burcu ziyaret eder . Çeşitli gezegenler tüm yıl boyunca Koç burcunda seyahat ederken (veya “geçişte”), bu burcun ateşli enerjisini Güneş burcunuz ne olursa olsun herkes için harekete geçirir.

 • Sembol: Koç 
 • Unsur: Ateş
 • Nitelik: Kardinal Yönetici
 • Gezegen: Mars, savaş ve enerji gezegeni 
 • Vücut Parçası: Baş, yüz 
 • İyi Gün: Enerjik, cesaret verici, durdurulamaz, cesur, özverili, kahraman, sevecen 
 • Kötü Gün: Gururlu, öz- merkezli, dürtüsel, otoriter, inatçı, pervasız, kıskanç 
 • Favori Şeyleri:  Rekabetçi oyunlar, yeni giysiler, yol gezileri (hızlı kırmızı arabalarda), tartışma, çarpıcı sözlü ve fiziksel becerilerle kendilerini ifade etme 
 • Haz Etmedikleri: Oyuncaklarını paylaşmak, görmezden gelinmek, sıkışık alanlar, kaybetmek, “hayır” kelimesi 
 • Gizli Dilek: Bir numara olmak 
 • Onları Nasıl Tespit Edersiniz:
  Yüksek alınlar, odaklanmış veya manik enerji, agresif duruş
 • Anahtar Kelimeler:  İrade, İnisiyatif, Kararlılık, Tutku, Başlangıçlar, Kendine İnanç, Masumiyet

Dik başlı ve kararlı Koç tarafından yönetilen Koç enerjisi, inatçı olabilir. Bir Koç burcu gezegen geçişinin etkisi altında, kendi metaforik Koç boynuzlarımızı aynı engeli kırana kadar – çoğu zaman katıksız irade gücüyle – vurabiliriz. Kendine güvenen Koç enerjisi, kendimize inanmamıza ve başkalarını desteklememize yardımcı olur. Koç enerjisinin özü cesaret verici, durdurulamaz, cesur, özverili, kahramanca ve sevecen olarak ortaya çıkar. 

Gölge formunda Koç enerjisi bizi gururlu, bencil, dürtüsel, otoriter, inatçı, pervasız ve rekabetçi yapabilir. Bu burç meydan okumayı sever, ancak Koç’un etkisi altında bencil veya otoriter olmamaya dikkat edin.

Koç Elementi: Ateş

Koç, ateş elementi diğer iki ateş burcu Aslan ve Yay’dır.  Birçok Koç insanı öncü ve trend belirleyicidir. Bir Koç gezegen döngüsünün etkisi altında, hepimiz daha öncü ve yenilikçi oluyoruz, cesur fikirlerimizi oraya bakmadan veya ortaya koymadan atlıyoruz.

Koç Yönetici Gezegeni: Mars

Eril güç bu “yang” gezegeni tarafından yönetilir. Olumlu bir kayda göre, Koç döngüleri bizi durdurulamaz yaşam gücü enerjisiyle doldurabilir. 

Koç: Bir Kardinal Burcu
Zodyak işaretleri üç “nitelik” olarak gruplandırılmıştır: Öncü, değişken ve sabit burçlar. Koç, dört ana burçtan biridir. Bu burçlar her mevsim başlar- Koç baharı, Yengeç yaz, Terazi sonbaharı ve Oğlak ilk kış burcunu başlatır. Dolayısıyla onlar zodyakın liderleri ve “fikir insanları”dır. Bu işaretler özgünlüğü ödüllendirir ve yaptıkları her şeyde ilk olmayı severler. Partiyi başlatan ve kalabalığı heyecanlandıran trend belirleyiciler.

Koç İnsanları: Nasıllar

Koç insanları çok şeye sahip olma eğilimindedir;
büyük projelerle uğraşmaktan bir sevgiliyle şehvetli libidolarını serbest bırakmaya kadar her şeye uyguladıkları enerji. Bu kendine güvenen burcun, bakmadan önce sıçradığı ve her yeni deneyime, çok az kişinin toplayabileceği bir yaşam zevki ile daldığı bilinmektedir. 

Zodyak’ın ilk burcu olarak, bir numara olmayı severler ve harika trend belirleyiciler ve öncüler olabilirler. Tüm ateş gücü ve her şeyi yapabilir tutumlarıyla, Koç’un üstlenemeyeceği (ve almayacağı) hiçbir şey yoktur. Koç bazen bencil olabilir veya aşırı derecede kendilerine odaklanabilir. Bu onlar için bir “kör nokta” olabilir ve Koç’un arkadaşlarının zaman zaman onlara oyuncaklarını paylaşmalarını nazikçe hatırlatması gerekebilir. 

Koç, doğuştan gelen bir hak duygusuyla doğar, ama aynı zamanda aşırı dozlarda insanları rahatsız edebilir. Bu istekli işaret, aşırı agresif görünebilir. Bununla birlikte, Koç asla bir meydan okumadan geri adım atmaz ve sıkıntı içindeki herkesin kahramanca şampiyonları olabilir.

Koç Uyumluluğu: Bilmeniz Gerekenler

Bir Koç’a âşıksanız veya âşık bir Koç iseniz, bağımsızlık her şeydir. 
Onları kontrol etmeye çalışmayacak bir ortağa ihtiyacı vardır. En büyük korkuları bir ortaklıkta özgürlüklerini kaybetmektir. Bu korku, kendilerini tamamen tek bir kişiye vermekten alıkoyabilir. 
Bu burcun, şehvetli bir iştahı olan ünlü bir gezgin gözü vardır. Playboy malikanesi ve birden fazla kız arkadaşıyla birlikte 91 yaşında ölen Aries lothario Hugh Hefner’ı düşünün. Ya da 66 yaşında ilk kez evlenen ve ünlü bir şekilde “Bir balığın bir bisiklete ihtiyacı olduğu gibi bir kadının bir erkeğe ihtiyacı vardır” diyen feminist ikon Gloria Steinem. Koç, zodyakın yalnız yıldızlarıdır. Onlarla bir ilişkiye girerseniz, birçok tutkuları ve projeleri ile dikkatlerini paylaşacaksınız. 

Profesyonel ipucu: Kendinize ait bir hayata sahip olmak (ve sürdürmek) akıllıca olacaktır. Ne de olsa Koç’u ilk başta sana çeken şey bu! Ancak kendi hayatınızı mırıldanmak için güç gerekir, çünkü Koç denemeden ilgi odağı olabilir.

Koç’unuzu güçlendirirken gücünüzü korumak zor bir dans ve gerçek bir dengeleme eylemidir! Tanıdığımız bir kadın, Koç kocasının politik isteklerini desteklemek için işini bıraktı. Bağlılığıyla göreve başladı ve çalışmayı bıraktı, kampanya yöneticisi, kırmızı halı arkadaşı ve kızı oldu. 

Diğer Koç, eşleri için menajer/şampiyon oynama tuzağına düşer ve bu da aynı derecede felaket olabilir. Koç, birine inandığında ve dikkatini ona verdiğinde, o kişi inanılmaz bir cesaret ve güvenle dolar. Ancak bu, Koç’un sürekli olarak güvensiz bir kişiyi pompalamaktan yorulduğu ve kendi arayışlarını gözden kaybettiği sağlıksız bir bağımlılık da yaratabilir. Koç için en iyi ilişki, iki özerk yıldızın yan yana parladığı “birbirine bağımlı” ilişkidir.

Yine de Koç, zodyakın “bebeği” çünkü burç çarkındaki ilk burçtur;
Belli bir ilgiye ve alkışa ihtiyaçları var. Bu bir paradoks, ancak Koç, patikaları alevler içinde tutarken ve cesur riskler alırken evinin ateşini yakmaya devam edebilen sadık bir eşin güvenliğini çok ister. Bir Koç için mükemmel eşleşme, maceraya olan susuzluğu paylaşacak. Koç burcunda olmak için menzile ve bolca sabıra ihtiyacınız var. Koç burcunun bebeğiyse, o zaman eşlerinin iyi ebeveynler gibi olması gerekir: sevgi dolu, hoşgörülü, ancak sınırlar gerektiğinde “hayır” diyecek kadar sağlam. Çok fazla serbest saltanat verildiğinde, Koç bencil, talepkar ve küstah olabilir. Sağlam duran ve geri adım atan bir ortak, Koç’un kalıcı saygısını kazanacak… ve sonunda bağlılıklarını.

Koç Burcu Ünlüleri:

Lady Gaga, Mariah Carey, Celine Dion, Aretha Franklin, Victoria Beckham, Sarah Jessica Parker, Al Gore

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın