Kova Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

22 Ocak-19 Şubat. Kova Satürn ve Uranüs ile çalışıyor. Sabit Hava. Satürn bir şey yapılandırmayla bağlantılı. Uranüs dediğimiz zaman devrim aklınıza gelsin. Eski fikirlerin ötesine geçmek. Revolation. Kova eskiyi yıkıp yeniyi var etmekle ilgili. Uranüs de bununla ilgili. O yüzden entellektüellikle bağlantılı. 

Büyük, evrensel, kollektif ideallerle bağlantılı. Kollektif bilinçle bağlantılı. Yansız, her tarafı düşünen. 

Eşitlikçi yani. Özgür olmayı ve özgür düşünmeyi sever. Gelecek odaklı. Dahi olabiliyorlar, sabit Hava. Uçuşkan Hava değil. Bilgiyi çok iyi kullanıyorlar. Kova Topraklı Hava, bilgiyi karıştırmıyor, kafası karışmadan, onları daha ziyade şekillendirme konusunda çok iyi. İdealist, hep idealleri var özgürlük eşitlik anlamında.

Diğerkam, insanlığı düşünen. Bağımsız, yenilikçi, dışa dönük, eril bir burç. Devrimci, akılcı, sağduyulu.

Aynı zamanda huysuz, her konuya muhalefet olabiliyor. Devrimci, yenilikçi olduğundan dolayı bazen muhalefet konusunu abartabiliyorlar sürekli her şeye ters tepki verip.

Çok marifetliler. Çok akılcı olabiliyorlar, mantıklarının dışına çıkamayabiliyorlar. Sezgisel tarafları çok güçlü olmasına rağmen sezgilerini dinlemeyecek kadar akılcı olabilirler. Değişim yerine reform yerine asilik olabiliyor. Sürekli asi bir şekilde, Tanrı’ya da dahil.

Teknolojiyi seviyorlar, bu konuda güçlüler.

Bazen çok uzak ve insanlara çok tepeden bakan, eleştiren tarafta olabiliyorlar. Kovalar insanları cehalet konusunda yargılayabiliyorlar. Onlar bilmiyorlar, o yüzden bizim onlar yerine düşünmemiz gerekiyor gibi bir tavra girebiliyorlar.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın