Şefaat; Kendi Varlığını İnsanlığa Şemsiye Etmek

Sosyal medyada paylaş

Şemsiye altında olmak gibi şefaat. Aslında şefaat kendi varlığını insanlığa şemsiye etmek. Şefaat aşkla hizmet etmek insanlara. Siz 1 lümen ışık yayıyorsunuz ya da insanlık her biri birer lümen ışık yayıyor. Lümen bu arada ışık tabiri, bilimsel. Bir de kendi bedeniyle 1000 lümen ışık yayanlar var. Bu 1 lümen ışık yayana 1000 lümen ışık yayanın bir sorumluluğu var. 1 lümen ışık yayana şemsiye olmak. 

Şefaat dediğiniz böyle bir şey. Şemsiye haline getirmek varlığını, o ışığını bütün insanlığa yayılacak şekilde yükseltmek. Bugün gerçekten Dünya bu kadar kirletmeyle, zarar vermeyle hala dünya insanlığı ayaktaysa, hala doğa ona deprem gibi büyük bir tepki vermiyorsa. Geçmişte bu kadar kolay olmamış bu geçişler. 

Tekrarlanan Doğa Olayları ve Yıllık

11 bin 200 yıllık geçişlere bakın; göktaşı çarpıyor, tufan oluyor, salgın çıkıyor, şu an gerçekten Dünya büyük büyük  yıkımlarla o süreci yaşamıyorsa o şefaat ehli insanların şemsiyesi yüzünden. Bir daha söylüyorum şefaat kendini üstün bir yere koymak değil. Çıktığı yerde insanlara şemsiye olmaktır. Burada bu dünyaya rehber olarak gelenler, bir şekilde diğer insanlara şemsiye oluyorlar. 

Hz. İsa ve Hz. Muhammed

Şefaat tekliği ayıran kavram değil, sanki öyle algılanıyor. Hz. Muhammed’in şemsiyesi altında olanlar, Hz. İsa’nın şemsiyesi altında olanlar, onlar ayrı şemsiye değiller bu arada. Sanki İslam dininde olanlar Hz Muhammed’in şemsiyesi altında, Hıristiyanlıkta olanlar Hz İsa’nın şemsiyesi altında yok. O tek şemsiyenin bacakları var; biri Muhammed, biri İsa, Musa, Davut. İslam dininde öyle bir algı çıkıyor ortaya, hepsi tek şemsiye altında. Muhammedi Bilincin Hz Muhammed’in sadece fiziğiyle bağlantılı olmadığın ifade etmek. Buda’nın, İsa’nın, Adem’in Muhammedi Bilinç içinde olduğunu ifade edebiliriz.

Şemsiye vahdet, teklik şemsiyesi. Siz lümeninizi, ışığınızı genişlettikçe sonuçta bir şekilde şemsiye oluyorsunuz etrafınızdakilere.Bu şemsiyenin altında Yaradan’ın ışığı var, o da sonsuz. Uyanan, yükselen insanlar bir şekilde şemsiye oluyorlar. Buna da şefaat deniyor. Şefaat ayırıcı değil birleştirici kavram, vahdetin temsilleri anlamında. Vahdetin ete kemiğe bürünmüş halleri; Yunus da öyle, Hz Muhammed, Hz İsa, Buda da öyle.

İnsanlar virüsten kurtulmaya çalışıyor. İnsanları bir şekilde içeri doğru tıkarak savaşmanın yerine gerçek sağlığın önemini bildirdi. Dünya büyük mesaj verdi. Önümüzdeki dönemde birçok rahatsızlığın tedavisi vs. zaten var da daha fazla açığa çıkacak bu Covid-19 çok fazla şeyi güçlendirecek. Aynı zamanda tıbba bakışımızı da güçlendirecek.

Kurs Resmi

Kurs Önizlemeleri

5/5
5/5

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: