Transit Bir Şeyin Burç Değişimi

Transit olan bir şeyin burç değişiminde;
KOÇ bir ateş elementi, öncü, ilk 0 ile 10 derecesi öncü;

10-20 derce arasında sabite geçiyor.

Sonra 20-30 arası değişkene geçiyor.

Önce ateşin öncüsü koç, sonra ateşin sabiti olacak ondan sonra ateşin değişkeni olacak.

Yani oradaki enerji değişiyor, ilk 10 derecesine kadar bahsettiğimiz gibi çok cesur, atılgan öyle bir insan oluruz.

Ve ondan sonra ne olacak 10-20 derecesinde duruluyoruz, olan şeyi durağanlaştıran, olgunlaştıran, daha stratejik düşünen.

Yoksa düşünebiliyor musunuz Jüpiterin koç seyri 2022 de Ekim ayına kadar, Allah Allah nidaları ile mi yaşıcaz, hep bir atılgan, hep bir cesur, Koçun Marsın kılıcı ile mi yaşıcaz yani, buna kalp dayanmaz.

10 derecesinden sonra Ateşin sabiti oluyor ve ondan sonra değişkeni oluyor.

DÜNYA PLANINDA JÜPİTER KOÇ SEYRİNDE;
İnançlar ile ilgili bazı şeyler değişebilir.
Eski kalıntıların ortaya çıkması, Jüpiter büyüteç görevi görüyor ya, gün yüzüne çıkıyor. Mesela Göbekli tepeden sonra Karahan tepe çıktı.

Jüpiter arkeoloji, tarih ile alakalıda olduğu için ne yapar mesela bunlarla ilgili mitoloji, tapınaklar, arkeolojik bulgular ekime kadar ortaya çıkar. Dini anlamda dini gruplar arasında bir fanatikleşme var. Sınırları aşmak, işgalcilik var jüpiterde. Dünya geneline baktığımızda din ile alakalı bir fanatikleşme olabilir. Dini bir liderin vefat etmesi gibi mesela. Bu da olabilir.

Kendi bireysel haritamızda inançlar ile alakalı sorgulamalar yaşatır. Birçok engeli ortadan kaldırır. Daha bireysel, farklı bakmaya başlarsınız. Daha özgürlükçü bakmaya başlarsınız.

Hem toplumsal hem bireysel anlamda ifade ettik. Jüpiter aslında din ve inançlar ile alakalıdır.

Mesela bu dönemde Diyarbakır Zerzevan Kalesi ve içinde yer alan Mithraeum (Mithras Tapınağı) ne kadar çok gündeme geldi.
O kadar fazla ortaya çıkan yeni buluşlar var ki bunlar artabilir. Her şey sorgulanıyor.

Yorumlarken anahtar kelimeleri değerlendirin çünkü Jüpiter girdiği yerde büyüteç görevi görüyorsa engelleri ortadan kaldırıyorsa, aynı zamanda din ile alakalı şeylerde ortaya çıkar.

Oradaki sınırlarıda genişletir Jüpiter. Yani bir işgalcilikte var.  Bir sürü şey çıkabilir.

Kadınların kıyafetlerinde de daha maskülen eril enerji var. Koçta eril enerji olduğu için bu artabilir.

Koç Burcu Yeni Yaşam, İlkler Varoluş ile alakalı

16 mayıstaki akrep burcu ile beraber; insanlar yeni yaşamlar, şehir değişikliği, yer değişikliği, ülke değişikliği yaşayabilir. Yeni bir yaşama, yeni bir hayata geçiş süreci bu. İlkler ile alakalı, ilkleri yaşamak diyebiliriz buna.

İlklerle alakalı olduğu için buluşlar artabilir. Ancak Jüpiter olduğu için mesela buluşlar otomatik olarak din, arkeoloji, kalıntılarla ilgili bir buluşta olabilir. Çünkü Koçta ne var? ilkler var değil mi?

Koç ateş elementi, Jüpiter burada aynı zamanda kazalara açık şeylerde görebiliriz aslında.

Göksel olaylar diyebiliriz. Jüpiter yer çekiminin üstü, yani uçaklar gökyüzü hatta sular ve denizler ile alakalı. Mesela Koç ateş, yangınlar, yazın yine yangılar ile karşılaşma riski olabilir önlemleri almak gerek.

Jüpiter KOÇ seyrinde;

Koçun anahtar kelimesi bir ülkenin savaş kapasitesidir.Demek ki Rusya Ukrayna arasındaki durum devam ediyor olacaktır bu durumda.
Koç neydi ateş, Ares savaş, mars olduğu için zaten Jüpiter  fazlasıyla büyütüyor, yani huşu içinde bir yaz bizi beklemiyor. Anahtar kelimeleri birleştirdiğimizde bile bu bilgiler ile tahmin edebiliyoruz.

Koçun anahtar kelimelerine bakalım;
Özgürlük, ısı, ışık, canlılık

Mesela gereğinden fazla sıcak olabilir havalar. Güneş koçta yüceliyor, mars ve koçun ortak kelimeleri. Havanında sıcak olacağının göstergesidir bu. Yani yazın fazlası ile sıcak geçebilir.

Sıcaklardan kaynaklı yangınlar olabilir maalesef.

Bir direnci ortadan kaldırmak;
İnsanlar artık ilişkilerinde dürüst davranıyor olacaklar. Herkes eteğindeki taşları dökebilir. Çünkü koçta dürüstlük, açıklık ancak aynı zamanda ilkellik vardır. Koç burcunun karakteristiği sadelik, doğruluk, dürüstlük var. Daha motive olan, daha neşeli, daha anı yaşamak isteyen bir insan moduna geçiyoruz. Çocuklar gibi kahkaha atmak gülmek isteyebiliriz. Neşeli olmak, gülmek güldürmek koç burcu özellikleridir.

Ve Koç burcuna dikkat ettiğinizde Sosyal Statünün Tepesinde Yer Almak
İşte o yüzden 7.eve düştüğünde oradaki senin ilişkiler ile ilgili statün değişir. Tepede olacaksın diyor yani mesela haritana göre belki senin karşılaştığın kişiler yurtdışında olabilir. Yurtdışı kaynaklı danışmanlıklar gibi. Yurtdışı işler ile ilgili…

Koçun yönetici gezegeni Marsın dengesiz kullanımlarında tansiyon, dolaşım, kan hastalıkları ile alakalı olabilir. Mars ay ile karı koca gibi çalışır. Ay sağlık durumlarıdır. Sıcaklardan dolayı yaşlı ebeveynlerin çok fazla yazın dışarı çıkmamalı, tansiyon problemleri gereğinden fazla olabilir.

Ya da dolaşım sistemleri ile ilgili sıkıntılar olabilir. Kan hastalıklarının yaşanması ve aynı zamanda Jüpiter var olan şeyleri büyüttüğü için kişinin kendi haritasına bağlı olarak  herhangi bir virüs, iltihaplanma varsa bunların da aynı zamanda gün yüzüne çıkacağını söyler.

Çünkü Jüpiter her şeyi büyütüyor ve sana gösteriyor. Ve koç burcunda olduğu için neye daha çok dikkat etmek gerekiyor? Tansiyon kafa ile alakalı, baş dönmesi gibi. Baş, kafa, beyin, travmalar bunlarla ilgili sıkıntıları gösterir.

Kazaya yatkınlık vs. Mars bıçak ile alakalı yara kesik bunlara karşı yatkınlık söylenebilir. Ancak kişinin koç hangi evindeyse, hangi açıyı alıyorsa, yani Jüpiter koç seyri zaten ne yapıyor? Tehlike barındırıyor. Koç risk almak demektir. Koç tehlikeyi sever önünü arkasını düşünmez. Tehlikenin ortasına girer. Çok ilkel ve doğrudandır. Çok açıktır, strateji yapmaz, Jüpiter’de büyütüp genişletir.

Sosyal statünün tepesinde yer almak koç burcudur. Sizin hangi evinize düşüyorsa, onun statüsünde değişmek. O statü ile ilgili tepede yer almak mesela 10.ev koç değişir oradaki özgürlük nidaları ile birçok şeyi değiştirebilir.

Jüpiter KOÇ seyrinde Yeni yaşam varoluş ilkler:
Bunlar Koç ile ilgili. İlk defa bir şeyi yapmaya karar veriyorsun mesela hiç yapmadığın bir şey. Çünkü koçta bir buluş var. Jüpiter din ile ilgili demek ki bir buluş olabilir. Dinler ile alakalı buluşlar ortaya çıkabilir.

Ve aynı zamanda Koçta saldırganlık, acımasızlık, ajitasyon var.

Mars hasar yaratmak ile alakalı olduğu için zaten koçta ilkellik, mağara adamlığı var. Yani o yüzden Jüpiter koç seyrinde dini yapılara saldırıda olabilir. Veya bazı dini inançların, yapıların çok fazlasıyla kutsanmasıda olabilir. Veya dini liderlere saldırganlıkta olabilir. Sözsel yada fiziksel diyebiliriz.

DEVAMI: “Dünya Astrolojisinde Koç Burcu Senaryoları” adlı yazıyı okumak için TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın