Yengeç Burcu Özellikleri (21 Haziran- 22 Temmuz)

Sosyal medyada paylaş

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz): Bu Burç Hakkında

Burç çarkının doğal besleyicisi olan Yengeç enerjisi, duygularımızla bağlantı kurmamıza, derin kökler ekmemize ve yuvayı dişi kuş yapar misali kuştüyleri ile yardım eder yuvasını kurmaya

Yengeç burcu neyle ilgili:

Yengeç burcunun 12 burcundan dördüncüsüdür ve döngüsüne Yengeç mevsimi boyunca yaz başında başlar ve bu 21 Haziran-22 Temmuz’a denk gelir. Haritanızda Yengeç gezegen yerleşimleri olup olmadığını mutlaka öğrenin. Daha ayrıntılı olarak bu konuda “Astrosimya İlmi” eğitimimizin videolarına www.remkod.com.tr sitemizden erişim sağlayabilirsiniz.

Çeşitli gezegenler tüm yıl boyunca Yengeç boyunca seyahat ettiğinden (veya “geçiş”) bu burcun su elementi enerjisini Güneş burcunuz ne olursa olsun herkes için aktive ettiğinden, bu burcun enerjisini anlamak önemlidir.

 • Sembol: Yengeç Yönetici 
 • Gezegen: Ay – ruh halleri ve duyguların gök cismi 
 • Vücut organlar: Göğüs, mide 
 • Unsur: Su 
 • İyi Günler: Yardımsever, sabırlı, şefkatli, besleyici, romantik, yaratıcı 
 • Kötü Günler: Dedikodu, iletişimsiz , aşırı duyarlı, aşırı rekabetçi 
 • Favorileri: Gurme yemekler, okul içi sporlar, partilere ev sahipliği yapmak, çocuklarla çalışmak, müzeler ve sanat galerileri 
  Antikalar ve nadir bulunan şeyler için alışveriş yapmak, gitar veya sanat malzemeleriyle bir başyapıt yaratmak, mutfakta canlı müzik grupları dinlemek
 • Haz etmedikleri: Yapışkan giysiler, donmuş akşam yemekleri, topluluk önünde konuşma, aceleye getirilmek, tam ücret ödemek 
 • Gizli dilek: Kendine iyi bakmak Arkadaş ve aile üyeleri 
 • Nasıl Tespit Edilir:
  Göğüsleri şişkin, yuvarlak “ay benzeri” yüz hatları
 • Anahtar Kelimeler: Besleme , Duyarlılık, Duygular, Karamsarlık, Ev, Aile, Çocuklar, Kadınlık

Yengeç:

Yengeç burcu, delinmez dış kabuğu ve savunmasız alt tarafı ile Yengeç tarafından sembolize edilir. 

Yengeç pençesi gibi, Yengeç enerjisi de iş güvenliğinden sevgili aile üyelerine ve evcil hayvanlara kadar bizi her türlü konfora sarar. 

Yengeç de evini sırtında taşır ve Yengeç nereye giderse gitsin rahat ve güvenli bir alan oluşturmakla ilgilidir. Değişim, derin kökler ekmeye çalışan bu güvenlik arayan işareti tehdit edebilir. Bir Yengeç gezegen geçişinin etkisi altında, duygusal ve nostaljik hissediyoruz. Kendimizi ve sevdiklerimizi beslemek için bu zamanlar. 

Yengeç enerjisinin özü hassas, evcil, kadınsı, anne, şefkatli, özenli, romantik ve yaratıcıdır. Negatif Yengeç titreşimleri dedikoducu, huysuz, izole, pasif agresif, aşırı duyarlı ve aşırı rekabetçi olabilir. 

Yengeç etkisi altında, duygular ve sezgi onların mantık ve zekasını geçersiz kılar. Yengeç mideyi yönetir ve kelimenin tam anlamıyla bizi “bağırsaklarımızla hareket etmeye” teşvik eder. 

Yengeç enerjisi, Ruh için sıcak çorba gibidir ve Yengeç’in tadından bir yudum aldığınızda, kendinizi rahatlamış ve beslenmiş hissedersiniz. 

 

Yengeç burcu özellikleri;

 • Değişken bir yaşamla ünlüdürler. Hayatlarında birçok iniş ve çıkışlarla karşılaşırlar.
 • Ay onlara verimli hayal gücü ve maceralar sağlar.
 • Başkalarının doğasını çabucak anlayabilir ve fikirlerini özümseyebilirler.
 • Genellikle aşırı hassas, duygusal ve sempatiktirler. Konuşkan ve duygusaldırlar.
 • Aşırı hassasiyet nedeniyle yüksek derecede sinirsel sinirlilik gösterirler.
 • Bu insanlar, tıpkı dolunaydan yeni aya dönüşebilen Ay gibi, belirli koşullar altında çekingen ve bazen çok cesur bulunmuştur.
 • Herhangi bir fiziksel tehlikeyle yüzleşmekten çekinirler, ancak zihinsel veya ahlaki tutumların üstesinden gelmek için cesurdurlar.
 • Değişken bir mizaca sahiptirler ve ayrıca öfke onlar için sık görülen bir duygudur.
 • Dördüncü burç nedeniyle evlerine, ailelerine, tanıdıklarına ve rahatlıklarına çok düşkündürler.
 • Özellikle aile veya tarihi olaylar için entelektüel olarak kararlıdırlar.
 • Şanslıdırlar ve açık ve dürüst görünürler ama ne yazık ki öyle değildirler çünkü duygularını başkalarından gizlerler. Etkileyici ve çekici insanlardır.
 • Hayatlarındaki imtihanları yenebilirler ama bunu kolay kolay unutmazlar.
 • Paranın tüm önemini kavrarlar ve / çok az özel veya kişiseldirler.
 • Derin sadakat ve sorumluluk duygularına sahiptirler. Herhangi bir plana karar verirlerse, ona sadık kalacaklar ve sonunda bu girişimin başarısının tadını çıkaracaklar. 
 • Partnerlerinden sevgi alırlarsa, güçlü ve doğrudurlar. Herhangi bir sert senaryo gerçekleşene kadar partnerlerinden vazgeçmeyecekler.
 • Yengeç burcunun duyarlılık işareti olduğu söylendiği için, doğası gereği çok orta ve hassastırlar. Bu nedenle, psişik ve medyumsal yapıya sahiptirler. Birçok taklitçi, sihirbaz ve oyuncu Yengeç burcunda doğar.
 • Romantik ve yaratıcı oldukları için partnerlerini neşeli ve hevesli tutarlar.
 • Su elementi şekli alması nedeniyle koşullardan kolaylıkla etkilenebilirler.
 • Duyarlı, emekli ve alçakgönüllüdürler. İhmal edilirlerse, karamsar olurlar.
 • Romantizmden uzak monoton bir hayatları olacak. Rahatlıklarından vs. fedakarlık edecek, çok sadık ve sevecen olacaklardır.
 • Ay’ın üzerinde hüküm sürdüğü için değişken el yazılarına sahip olacaklar , bu nedenle Ay’ın değişen doğası nedeniyle el yazısındaki harflerin oluşumu da değişir.

Yengeç burcu yaşamın çeşitli yönlerinde neyi ifade eder?
Aşağıda Yengeç burcunun uğraştığı alanların neler olabileceğini anlayalım:

Çevre: Ailelerine düşkündürler. Ailenin bir parçası olmayı severler ve nerede yaşarlarsa yaşasınlar orada olmayı seveceklerdir. Her zaman evlerinde ve bahçelerinde meşgul olurlar. Eski şeyleri toplamayı ve raflarda saklamayı severler. Sürekli seyahat ederler, ancak ancak ve ancak gerçekten evdeyseler evde olacaklardır. Hayatlarını rahat ettirmek için zahmete girmekten çekinmezler. Arkadaşlarını davet ederler ve arkadaşlıklarının tadını sonuna kadar çıkarırlar. Genellikle aileleri ile çevrili evde kalmak istediklerinden, iş yerlerini ikametgahlarının yakınında tercih ederler.

Sağlık ve Hastalıklar: Gençlikte kırılgandırlar, ancak büyüdükçe sağlıklarının tadını çıkarırlar. Genel olarak, Yengeç burcu göğüs ve mideyi yönetir. Ay bu burç üzerinde hüküm sürdüğü için stres veya zihinsel sorunları gösterir. Akciğer ve sindirim sistemleriyle ilgilenmek zorundadırlar. Zihinlerini kontrol ederlerse, uygun beslenme ve fiziksel bakım yoluyla vücutlarını kontrol edebileceklerdir. Astım, mide rahatsızlığı ve sindirim güçlüğü çekebilecekleri için dikkatli olmaları gerekir. Boğazlarına da dikkat etmelidirler.

Grip, öksürük, astım, bronşit, tüberküloz, yemek borusu, mide, hazımsızlık, şişkinlik, susuzluk, beri-beri, korku kompleksi, histeri, Sarılık, safra tıkanıklığı, safra taşı gibi akciğer ile ilgili hastalıklardan muzdarip olabilirler.

Mesleği: Bu kişiler ticari kariyer için, özellikle catering firması olarak çok uygundurlar. Restoranları, kahvehaneleri, çay tezgahlarını yönetebilir, genel mağazalarını, manavlarını, meyve tezgahlarını vb. işletebilirler. Hastanelerde çalışanlar hemşireler, patronlar, yönetici ve sekreterler, yüksek satın alma düzenleyicileri, müteahhitler, mobilyacılar vb. olabilir. Suyu temsil eden tarlaların satıcısıdırlar. Tarih bölümünde veya arkeoloji bölümünde istihdam edilebilirler. Süt ile ilgili ürünlerle ilgilenebilirler.

Evlilik: Aile hayatlarının tadını sonuna kadar çıkarırlar. İki karşı cinsin birleşmesi olan evlilik, onlara iyi kurulmuş bir hayat sunacaktır. Bu burçta doğan kızlar ara sıra huysuzdur ve kocalarının sunduğu her şeyden memnun olurlar. İyi anne olduklarını kanıtlıyorlar. Sevecen, uyumlu, sorumluluk sahibi ve özverili, sabırlı ve hoş, samimi ve sempatiktirler.

Şanslı Gün: Salı, bu insanlar için başarı günü olarak kabul edilir. Cuma günleri kar günü olarak çıkacaktır. Çarşamba yolculuklar, yatırım ve harcamalar için iyidir. Perşembe günleri, kredili mevduat hesaplarıyla iletişim kurmak ve düzenlemek için yeterince iyidir. Cumartesi günleri uyumsuzluk, fikir ayrılıkları, bunalım, anlaşmazlık, gecikme ve inkar vb. sebeplerden dolayı uğurlu sayılmaz. Pazartesi günleri değişken mizaç ve çabalarda başarı sağlayacaktır. Pazar günü para kazanmak için iyidir.

Şanslı Renk: Beyaz krem, kırmızı ve sarı bu kişiler için uğurlu renklerdir. Mavi ve yeşilden kaçınılmalıdır.

Şanslı Sayı: 2, 7 ve 9 şanslıdır. 1, 3, 4 ve 6 iyidir. 5 ve 8’den kaçınılmalıdır.

Şanslı Taşlar: Pırlanta , inciler , yakut , sarı safir , mavi safir ve zümrüt takmaktan kaçının .

Ürünler: Süt ve süt ürünleri, gümüş, çay, nakliye, petrol, işletme, ticaret, tüm sıvılar, meyveler, kahve, yeşillikler, kauçuk, lahana ve mantar vb.

Yerler: Kanallar, göller, denizler, kuyular, nehirler, kaynaklar, akarsular vb.

Astrolojide 12 evin tümü Yengeç burcunda Doğanlar için ne anlama geliyor?

Vedik Astrolojide evler çok önemlidir. Her evin önemi benzersizdir ve her burç için farklıdır. Yengeç burcu için evin anlamları ve yönetici efendisi hakkında sizi bilgilendireceğiz. Ev anlamlarını aşağıda bulalım:

 • Birinci Ev: Birinci ev kendinizi gösterir. Yengeç doğumlu insanlar için ilk evi Yengeç kendisi yönetir. Ay gezegeni tarafından yönetilir.
 • İkinci Ev: Bu ev Aileyi, Zenginliği ve Finansı gösterir. Aslan, Güneş gezegeni tarafından yönetilir ve Yengeç doğumlu insanlar için ikinci evi yönetir.
 • Üçüncü ev: Üçüncü ev, herhangi bir burçta İletişim ve Kardeşler anlamına gelir. Başak burcu bu astroloji evini yönetir ve yönetici gezegeni Merkür’dür.
 • Dördüncü Ev: Annenin evini ifade eder. Terazi, Yengeç doğumlu insanlar için dördüncü evi yönetir ve yönetici gezegeni Venüs’tür.
 • Beşinci Ev: Çocukları ve eğitimi gösterir. Akrep beşinci evi yönetir ve bu evin yönetici gezegeni Mars’tır.
 • Altıncı Ev: Borç, hastalık ve düşmanı temsil eder. Yay, Altıncı evi yönetir ve bu evin yönetici gezegeni Jüpiter’dir.
 • Yedinci Ev: Ortaklığı, eşi ve evliliği ifade eder. Yengeç burcunda doğanlar için Oğlak yedinci evi yönetir ve yönetici gezegen Satürn’dür.
 • Sekizinci Ev: “Uzun Ömür” ve “Gizem”i temsil eder. Kova sekizinci evi yönetir ve bu burcun yönetici gezegeni Satürn’dür.
 • Dokuzuncu Ev: Dokuzuncu ev “Guru/Öğretmen” ve “Din” anlamına gelir. Balık, Dokuzuncu evi yönetir ve bu burç için yönetici gezegen Jüpiter’dir.
 • Onuncu Ev: Onuncu ev, kariyer veya meslek veya Karma sthana’yı gösterir. Koç, Yengeç doğumlu insanlar için onuncu evi yönetir ve yönetici gezegen Mars’tır.
 • On birinci Ev: Kazançları ve gelirleri temsil eder. Boğa, Yengeç doğumlu insanlar için on birinci evi kaplar ve yönetici gezegen Venüs’tür.
 • On İkinci Ev: Harcama ve kayıpları ifade eder. İkizler, bu evi Yengeç doğumlu insanlar için işgal eder ve Merkür gezegeni tarafından yönetilir.

Bu nedenle, Yengeç burcu insanları için kişilik özellikleri hakkında bilgi verdik. Umarız beğenmişsinizdir ve Haftalık Yengeç burcu yorumları ile kişilik özellikleriniz hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın