İçimizdeki Sessizlikte Yön Bulmak 14-19 HAZİRAN 12.KapıSAF BİR KALP Niyet- Söylem- Etki

İçimizdeki Sessizlikte Yön Bulmak 14-19 HAZİRAN 12.KapıSAF BİR KALP Niyet- Söylem- Etki

İnsan Tasarımı Kapısı 12: Durma ve Dikkat Kapısı

“Güldüğünüzde veya ağladığınızda dönüşümün kutsal alanına girersiniz.”

“Dilde saflık şiire dönüşür. Düşüncede saflık öze dönüşür.”

Telkin Cümleleri;

“Ne kadar karmaşık olursa olsun, özgün olan hiçbir şeyden çekinmiyorum.”
Ben ilahi olarak yönlendiriliyorum.

Gerçeğin bütünlüğüne dayanıyorum.

Kalbimin saflığından mükemmel sözler söylüyorum.

Kim olduğumun güzelliğini yayıyorum.

Benim sesim duyuluyor ve değer veriliyor.

Kalbin saflığı var olan tek saflıktır. Hiçbir şey ya da hiç kimse bunu senden alamaz. Ne denerlerse denesinler, size ne yaparlarsa yapsınlar, dış koşullar ne kadar korkunç olursa olsun, hiç kimse kalbinizin saflığına, idrakına dokunamaz.

  1. Gen Anahtarı Kibrin Gölgesinden Saflığın Bilgeliğine geçer

Kibrin Gölgesi
“Eğer kendimizi gerçekten seviyorsak herkesi sevmeliyiz, çünkü hepimiz biriz.  Bu nedenle, kendi özgünlüğünüze ve başkalarının özgünlüğüne aşık olmanıza izin verin.  Gerçeği sahteden ayırmayı öğrenin; sizin için kim ve neyin sağlıklı olduğu.  Kendinizi geliştirme arzunuzu bir sanat formuna dönüştürün.  Ve kalbinden konuş.  Gerisi kendiliğinden hallolacak.” 

Büyük Bir Sevgi Hediyesi
12. Hediye, Kalbinizden gelen davranışlarla zihninizden gelenler arasında ayrım yapabilmektir.  Bu, hayatımızın yolculuğu boyunca sürekli ve aşamalı bir arınma süreci olan, duyguları ve zihni dengelemekle ilgilidir.

Gölge düzeyinde, başkalarını uzak tutmak için ayrımcılığı kullanırız.  Yetenek düzeyinde ise bunu kendimize yöneltiyoruz; bu önemli bir dönüm noktasıdır.  Kendimize dürüstçe baktığımızda, korkudan dolayı başkalarından nerede uzak durduğumuzu görmemizi sağlar.  Bu korku tüm insanların içinde vardır; ayrılığımızın kibrinden kaynaklanır.

  1. Kapı, Anahtar ve Heksagram, kelimelerin gücü, sessizliğin bilgeliği ve ego güdümlü ifadeden saf bir kalbe dayanan gerçek bir iletişim durumuna geçiş hakkında ilgi çekici bir anlatı sunar.

HAREKET HALİNDE ENERJİ
Kapı 12’nin tanımlandığı bireyler, etkili iletişim için güçlü bir kapasiteye sahiptir. Ne zaman konuşup ne zaman susmaları gerektiğini ayırt etmeye davet edilirler ve gerçek gücün çoğunlukla ölçülü olmak ve sözlerinin saflığında yattığını öğrenirler.

Güneş Geçişi: Güneş Kapı 12’den geçtiğinde, iletişimin ardındaki kalite ve niyete olan kolektif odaklanmayı güçlendirir. Bu, sözlerimizin başkalarını nasıl etkilediği ve özgünlük ve düşünceli bir yerden konuşmanın önemi üzerine derinlemesine düşünme dönemidir.

Yüksek frekanslı ifade, duyguların sanat yoluyla olgun ve yüce bir şekilde ifade edilmesidir.

Düşük frekanslı ifade, başkalarını gerçekçi olmayan standartlara tabi tutmak, züppe olmak veya ince zevk duygusu, sanatsal vizyon ve yetenekleri nedeniyle üstünlük kompleksine sahip

Gen Anahtarı 12: Saf Bir Kalp – Özgün İfadeye Giden Yol

“Saf Bir Kalp” olarak adlandırılan 12.anahtar, iletişimin ego ve dış onaylanma arzusu tarafından lekelendiği Kibir Gölgesinde başlayan ve otantik ve saf bir hal olan Saflık bilgeliğine giden dönüştürücü bir yolun haritasını çiziyor. Kalbin gerçek özünden kaynaklanan açık bir ifade. Bu yolculuğun merkezinde, gereksiz gevezelik ile anlamlı diyalog arasında yön bulma bilgeliğini sunan farkındalık ayırt etme armağanı yer alır.

Gölge – Gösteriş:
Kibrin Gölgesi, başkalarının onayını, ilgisini veya hayranlığını arayan şekilde konuşma veya hareket etme zorunluluğu olarak kendini gösterir. Bu, kişinin öz değerinin dışarıdan nasıl algılandığına aşırı derecede bağlı olduğu içsel bir boşluğun veya güvensizliğin bir yansımasıdır. Bu gölgede, kelimeler genellikle gerçeği bağlamak veya iletmek için değil, bir imaj veya kişilik oluşturmak için kullanılır.

Kişisel Uygulama: İletişiminizin gerçek içgörüleri veya bağlantıları paylaşma arzusundan ziyade tanınma ihtiyacından kaynaklandığı anları tanıyın. Sözlerinizin ve eylemlerinizin ardındaki motivasyonları düşünün ve kırılganlığı kucaklamak anlamına gelse bile, özgün bir yerden konuşmanın değerini düşünün.

Hediye – Ayrımcılık:
Ayrımcılık Armağanı, kişinin sözlerinin hem gerekli hem de doğru olmasını sağlayarak ne zaman konuşacağını ve ne söyleyeceğini ayırt etme yeteneğidir. Bu hediye, kendini ve başkalarını derinlemesine dinlemeyi, kelimelerin etkisini anlamayı ve daha yüksek bir amaca hizmet ettiğinde sessizliği seçmeyi içerir. Bu bağlamda ayrımcılık, kişinin ifadelerini, kişinin en yüksek gerçekleri ve değerleriyle uyumlu olacak şekilde hassaslaştırmasıyla ilgilidir.

Kişisel Uygulama: Konuşmadan önce durup, sözlerinizin anlayışa ve bağlantıya katkıda bulunup bulunmadığını kendinize sorarak ayrımcılık armağanını geliştirin. Etrafınızdakilerden gelen hem sözlü hem de söylenmemiş mesajları derinlemesine dinlemeye çalışın ve özgün iletişimin gelişebileceği bir alan yaratın.

Saflık:
Saflığın bilgeliğine her söz, eylem ve niyet açık, yürekten gelen bir hakikatten kaynaklandığında ulaşılır.
Bu durumda iletişim kişisel egoyu aşar, evrensel gerçekleri ifade etmek ve gerçek bağlantıları teşvik etmek için saf bir kanal haline gelir. Buradaki saflık, kişisel arzuların veya toplumsal koşullanmaların çarpıklıklarından arınmış, aydınlatan, iyileştiren ve birleştiren kusursuz bir ifadeyi ifade eder.

Meditasyon, günlük tutma veya doğru ve uyumlu hissettiren herhangi bir yaratıcı ifade biçimi gibi kalbi ve zihni temizleyen uygulamaları benimseyin. Tamamen mevcut ve samimi olarak, sözlerinizin içsel berraklığınızın ve şefkatinizin bir yansıması olmasına izin vererek, etkileşimlerinizde saflığı somutlaştırmaya çalışın.

Çözüm:
12.gen anahtarı; “Saf Bir Kalp” bizi dünyaya kendimizi nasıl ifade ettiğimize dair derin bir araştırmaya davet ediyor. Sözlerimizin ego tarafından gölgelendiği Kibir Gölgesinden, ifadelerimizi akıllıca seçmeyi öğrendiğimiz özgün ve içten bir iletişim durumu olan Saflığın bilgeliğine ulaşabiliriz. Bu yolculuğu benimserken, kelimelerin bağlama, iyileştirme ve yükseltme gücünü, sonuçta gerçek özümüzün saflığını yansıttığını keşfediyoruz.

Memnuniyet elde tutulamaz, sürekli kalpte yaşar.

Zorlukların üstesinden gelmenin tek yolu taze aktivitedir. – Goethe

Durgunluğun Doğasının Farkında Olmak:

Heksagram 12, büyüme ve ilerleme dönemleri olduğu gibi durgunluk dönemlerinin de olduğunu kabul ederek yaşamın döngüsel doğasının altını çizer. İster dış durumlardan ister içsel tutumlardan kaynaklansın, bu blokajların kaynağı üzerinde düşünmeye davet eder.

Durgunluk zamanlarını öz değerlendirme fırsatları olarak kullanın. Yaşamınızda engellendiğinizi veya engellendiğinizi hissettiğiniz alanları belirleyin ve dengeyi ve akışı yeniden sağlamak için ne gibi ayarlamaların gerekli olabileceğini düşünün. Değerleriniz ve hedefleriniz hakkında net bir vizyona sahip olmak, bu dönemlerde ilerlemenize yardımcı olabilir.

 Dürüstlük ve Sabrın Korunması:
Bu heksagram, dışsal ilerleme durmuş gibi görünse bile kişinin ilkelerine ve bütünlüğüne sadık kalmasının önemini vurgular. Sabır ve azim, böyle zamanlarda temel erdemlerdir çünkü kişinin yolunu ve stratejilerini dikkatli bir şekilde yeniden değerlendirmesine olanak tanır.

Sabrınızı geliştirin ve ilkelerinize ve vizyonunuza olan inancınızı koruyun. Durgunluğun, yeniden kalibrasyon için bir duraklama görevi görebileceğini, eylemlerinizin ve kararlarınızın en derin gerçeklerinizle uyumlu olmasını sağlayabileceğini kabul edin.

Harekete Dönüş İçin Hazırlık:

Heksagram 12 ayrıca durgunluğun geçici olduğunu ve hareketin kaçınılmaz olarak geri döneceğini öne sürüyor. Bu zamanı, enerji akışının yeniden başlayacağı zamana hazırlanmak için kullanmanızı tavsiye ederek netlik ve amaç ile ilerlemeye hazır olmanızı sağlar.

Durgunluk sona erdiğinde nasıl ilerleyeceğinize dair planlar ve stratejiler geliştirin. Fırsat ortaya çıktığında kararlı ve etkili bir şekilde hareket etmeye hazır olmak için temellerinizi güçlendirmeye, kaynak toplamaya ve niyetlerinizi hizalamaya odaklanın.

Çözüm:
I Ching’deki “Durgunluk” Heksagram 12, ilerlemenin durduğu dönemlerle zarafet ve bilgelikle başa çıkma konusunda değerli bilgiler sunar. Duraklama zamanlarında içsel berraklığı ve bütünlüğü korumanın hayati önem taşıdığını, sabır ve hazırlığın bu zorlukları büyüme ve yenilenme fırsatlarına dönüştürebileceğini bize hatırlatır.

Bu Enerjiyi Bütünleştirmek ve Kullanmak için İpuçları’ nı öğrenmek için TIKLAYINIZ…

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin