Kapı16: Coşku/Heves Yaşama becerisi – Sanat olarak yaşam

 (26 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında aktif)

“İnsanlığın iyiliği ve bütünün hizmeti için İhtiyaç duyulan herhangi bir beceriyi edinme ve onu tek bir amaç için kullanma becerisine sahibim. Sadece yap ve ayrıntıları daha sonra çöz”

Art arda okunan aklın aracı olan cümleler, niyetlerin gücünü kullanmak ve daha derin farkındalığa sahip olmak için uygulanabilir. Bilinç aktivasyonu için yüksek titreşimli kelimeler:
Tutkularımı keşfediyorum. Denemeyi seviyorum.
Kendimi doğal bir şekilde ifade ediyorum.
Potansiyeli ve başarıyı fark ediyorum.
Yeteneklerimle bütüne hizmet ediyorum.
Heyecanımı paylaşıyorum, refahı birlikte sağlıyorum.
Kendiliğindenliğim dehamı doğurur.

Dehamı somutlaştırıyorum, heyecanlıyım ve enerji doluyum.
Her şeyi çözebilmeyi seviyorum.
Cesaretim sayesinde güçleniyorum.

16’ncı Gen Anahtarının yüksek Hediyeleri, dehası birçok alanı kapsayan bilge kişinin alanıdır. Fizik ve ekonomi, mistisizm ve psikoloji, müzik ve politika gibi birçok alanın anlayışlarını bir araya getirdiğimizde, nihayet üst görüşü göreceğiz ve daha yüksek evrimsel kalıplara dayalı bir dünya tasarlayabiliriz.

Gölge: Kayıtsızlık

Sorumluluğun Yayılması

“16. gölge dünyayla ilgili planlarla ve iyi niyetlerle dolu olabilir, ancak nadiren hayata geçerler.”

Kayıtsızlığın Gölgesi – Sorumluluğun Yayılması

Kayıtsızlık, değerli zamanınızı ve yaşam gücünüzü gereksiz olana odaklamanızı sağlayan bir enerjidir. Çok fazla potansiyel var ama disiplin yok. Yeteneklerinizi boşa harcıyorsunuz ve dehanızı görmezden geliyorsunuz. Dünyadaki pek çok insan e-postaları, işleri ve güvenli küçük dünyalarıyla kendi konfor alanlarından çıkamıyorlar ve rahatlık bölgelerine giriyor. Aslında burada değiller ve tembelleşmeye eğilimliler. Ve seni tembelleştiren sadece korkudur. Hepsi bu; sadece korku. 

Farklı olmaktan korkuyoruz. Konfor alanımızdan çıkıp değişimi tamamen kucaklamaktan korkuyoruz. Bundan dolayı kendimizden taviz veriyoruz. Ve bu süreçte enerjimizi ve doğal coşkumuzu kaybederiz. Yolumuzdan gitmeyenlere gideriz ve hayatta gerçekten önemli olan şeylere karşı kayıtsız kalırız. Yani doğduğumuz sevgiyi hissedene kadar gerçekten burada değiliz. 

Hediye: Çok yönlülük
Sürdürülebilirlik İçin Bir Yetenek

“Gerçek refah, insanların kolektif olarak çalışırken dehalarını takip etmesiyle sağlanır.” Kendine Güvenme Hediyesi – Çok Yönlü Bilgelik

Çok yönlülük bir bilgelik armağanıdır; kalbin, aklın ve ruhun birleşimidir. Çok yönlü oluyor. Bu, yeteneklerinizi çeşitli alanlara kolayca aktarabileceğiniz anlamına gelir. Ve dünyaya yeni bir tür düşünür sunuyor; yalnızca kendi zihnine gömülmeyen biri. Ruhu en yüksek teklifi verene satılmayan biri.
Kayıtsızlığı bir kez aştığınızda, çok yönlülük hayatınızda zahmetsizlik olarak ortaya çıkar. İçiniz ısınmaya başlar. Öz disiplin kolaylaşır. Ve gerçekten farklı olursunuz: Kendi coşkunuzdan gelen muazzam bir yeni enerji dalgası hissedersiniz. Başkalarından gelen baskılar nedeniyle yolunuzdan taviz vermeyi bırakırsınız. Ve bu gerçekleştiği anda, sonunda kayıtsızlığın üstesinden gelmiş olursunuz.

Ustalık; Mucize Bilgelik

“Tıpkı vücudunuzun her hücresindeki DNA’nın yaşamın planlarını içermesi gibi, 16. Kapının bilgeliği de insanın tüm çaba alanlarındaki ustalığın planlarını etkinleştirir.

Ustalık planı- En Büyük Sanat İyi Yaşamaktır

Ustalık, yaşamanın ustası olmak demektir. Bu beceri ya da yetenekle ilgili değil. Ayrıcalıklı ya da elit değil. Uzmanlık gerektirmez. Biz sadece nasıl iyi yaşanacağını öğrenmek için buradayız. Bu içsel bir disiplin gerektirir ve hazır olduğunuzda bulmanız gereken bir şeydir. Ve eğer hazır olduğunuzu düşünmüyorsanız, o zaman sadece bahane uyduruyorsunuz demektir; çünkü hazır doğmuşsunuzdur.

Gölgelerinizi kucaklayın. Bazen gölgelerimizin dönüşmesi için sadece ilgiye ve sevgiye gereksinim vardır. Kucaklama kucaklaşmadır. Onu içeri çekiyoruz; biz itmiyoruz. İçinizde karışıp dönüşene, içinizdeki HEDİYEYİ ortaya çıkarana kadar sarılın. Hediye daha sonra içinizde ve dışınızda serbest bırakılır. Bu öz tüm varlığınızda titreştiğinde içsel bilgeliğinizi, içinizdeki üstadı BEDENLENDİRİRSİNİZ.

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın