Refleksoloji ve Nefesle Uygulama Çalışması

Sosyal medyada paylaş

Refleksolojide nefesle uygulama örneği:

Kafakısmına masaj yapıyorum, nefesi al başında tut. Derin bir nefes al. Yavaşça yine burnundan bırak. Farkındalığın baş parmağında olsun. Al nefesi, tut. Dayanamadığın noktada yavaşça bırak. Tekrar al, doldur nefesi içine. Kafanda tut nefesi. Ne hissediyorsun. Parmaklar arasında ne fark var?

Derin nefes al ver. Göğsünün üstünü toksinlerden arındırıyorum. Göğsünden nefes al ver.  Timüsün merkezi göğsü hareketlendiriyoruz.

Burundan alıp burundan vereceksin. Ne hissediyorsun? Rahatlama, bir şeyler akıp gidiyor gibi, sıcaklık veya soğukluk gibi.

Sırtından omurilikten nefes al ver. Parmaklarımın gittiği yer, yaşam merkezi ve omurilik.

Burası böbreğin merkezi hisset onu, korkunun evi, sular sellerin evi, bolca su içmen gerekiyor. Nefesi al, böbrek bölgenden verdiğini imgeleyeceksin.

Derin nefes al ve üreme organı bölgesine ver. Burası keyif ve haz bölgesi. Nefesi derin ve sakin al ve ben masaj yaparken bu bölgeye gönder.

Diyaframdan nefes al ve ayak parmak uçlarına kadar nefesi indir, bacak ve ayaklarına kadar izin ver insin oksijen. Oksijenin ayak parmaklarına kadar servis edilmesini sağla.

Ayak bileğindeki, gümüş kordonu rahatlatmak için, ayaklarını öne uzatıp kendine doğru çekerken nefes al, verirken nefesi ve ayaklarını relaks bırak.

Evrene teslim et her şeyi. Bu yaptığımız masaj, tendonları gevşetiyor. Ayak bileğindeki, eklemleri, kasları güçlendiriyor.

Başparmakla işaret parmak arasında yumuşak ve acıyan bölgeyi bul. Burası ağrı kesici bölge. Bastırırken nefes al bırakırken nefes ver. Sistematiği bu.  Nefes verirken her şeyi akıp gittiğini hisset. Bırak ağrı nefesinle gitsin.

Enerjin düşükse bir elinin dış kısmına diğer elinin başparmağı ve diğer parmakları ile birleştirerek vur. Açlığını yatıştırır.

Etkinlik Duyurusu

18-19-20-21 Aralık 2020’de yapılacak Online farkındalık kampında Zoom üzerinden yapılacak ve sınırsız erişim hakkı kazanabileceğiniz Temel Refleksoloji Eğitimini kendinize ve sevdiklerinize armağan etmek için büyük fırsat. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bağlantıya geçebilirsiniz.

Kurs Resmi

Kurs Önizlemeleri

5/5
5/5

İlgili Diğer Yazılar

One thought on “Refleksoloji ve Nefesle Uygulama Çalışması

  1. Geri bildirim: Refleksoloji Tarihçesi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: