Nefise Gülşah Metin

Ben Nefise Gülşah Metin. 22 aralık 1970 yılın da Karaman’ın ilçesi olan Kazımkarabekir’de dünyaya geldim. Babamın öğretmen olmasından dolayı,5 yaşında ilkokula başladım. Karaman’da Anafartalar ortaokulundan mezun oldum. Karaman Lisesini bitirdikten sonra, evlenerek Belçika’ya gittim. Orda günlerimin büyük çoğunluğunu kitap okuyarak geçirdim. Allah’ımın emaneti olan Merve adın da bir kızım dünyaya geldi ve benim misyonumun olduğuna inandığım annelik serüvenim başlamış oldu. Kutsal bir meslek gibi algıladığım annelik benim adandığım bir alan olduğunu düşünüyorum. Şu an 32 yaşında olan kızım Merve benim devam eden tezimdir.

Dört ayaklı oğlum Rich’te öyle.1996 yılın da Türkiye’ye döndük. Kendimi arama ve varoluşu sorgulama yolculuğum çocuk yaştan bu güne hala devam etmektedir. Bir süre ticaretle uğraştım. Kisa bir süre tiyatro da hem oyunculuk, hem de yönetmenlik yaptım. Bir kaç tane tv. dizisin de oynadım. Kızım Merve Çukurova üniversitesin de okurken biz de Adana’da yaşadık. Bu zaman zarfın da Eskişehir üniversitesi sosyal bilimler ve sosyoloji lisansını bitirdim. Süleyman Demirel Üniversitesinden Aile Danışmanlığı eğitimi aldım.

Livkondan yaşam Koçluğu ve kişisel gelişim alanın da daha farklı eğitimlere katıldım. Nlp,kuantum,eft,vs. gibi. Brussels Capital University sinden Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimi aldım. Şu an anne çocuk ilişkisi üzerine tezimi yazmaktayım.


Misyonum: Her bireyin kendini tanımasına vesile olmak ve okul ev de başlar düşüncesinden yola çıkarak, kadim geleneklere ev sahipliği yapmış Anadolu’nun anneleri olarak, çocuklarımızla ilişkilerimizin daha sağlam temeller üzerine inşa edilerek, kendiyle ve dünyayla barışık bireyler yetişmesine katkıda bulunmak.
Vizyon: Bu misyonun tüm dünyaya yayılmasına vesile olmak.