Sedat Kurban

Sosyal medyada paylaş

Evet arkadaşlar hepinize kucak dolusu sevgiler, saygılar… 1981 yılında Yağmurlu bir Nisan ayında ve öğlen saatlerinde, Sivas’ta doğdum.

Koç burcuyum. Burcumun özelliği olan “Liderlik” ve “Girişimcilik” vasfı hep ön plandaydı. Çok küçük yaşlarda kendi işini kurmanın hayalini beyaz kağıtlara resmederdim. Bir gün kendi işimin patronu olacağım günlerin hayali ile yaşadım diyebilirim.

Yine öğrenim hayatımı Sivas’ta tamamladım. Memur ailenin tek erkek çocuğuydum. İstemeye istemeye de olsa kendimi baba mesleği olan Elektrik – Elektronik eğitimi alırken bulmuştum. Hem baba mesleği, hemde o dönemde güya garanti meslekti. Birde “kolunda altın bileziğin olsun” öğretisinin “aman sigortalı bir işin olsun“, esiri olarak bulmuştum kendimi. Çünkü bu öğretilmişti onlara…

16 yıl Çanakkale’de, 6 yıl Bilecik ve Eskişehir de ikamet ettim. Geçmişe baktığımda diplomamla ilgili bir tek imzamın olmadığını ve 21 yıldır farklı sektörde, farklı iş kolunda çalıştığımı farkettim. Çünkü hep ailemin benim üzerimde kurduğu hayatı yaşamışım.

Bir şeyler ters gidiyordu. Ne zaman kendi kararlarımı verecek olsam, ailem tarafından baskılanıyordum. Ve artık kendimi başkalarının ayakkabısı içinde hissediyordum. Çünkü benim doğama aykırıydı. Onlar bunu isterken, ben nasıl hayalimi gerçekleştirebilirdim?

Dediğim gibi hayatım gelecekte kendi işimi kurmanın hayaliyle geçmişti. Bununla ilgili çoğu zamanımı kendimi nasıl geliştireceğimle ilgili araştırmalar yapmıştım. Uzun yıllar boyunca kişisel gelişim alanında kendimi geliştirmekle ilgilendim. Fakat bu yetmiyordu. Kimlerin hayatına, nasıl dokunabilirim sorusuna cevap arıyordum. “Kişisel Gelişim” alanında neler yapabilirdim? diyerek farklı sektörlerde part time yer almıştım.

Network Marketing, Doğrudan Satış sektörlerinde yer almış gelişimime farklı değer ve tecrübe katmıştım. Ülkemizin her bölgesinde sayısız iş ortakları edinmiş, muhteşem organizasyonlar kurmuş ve harika başarılar elde etmiştik. Doğruyu söylemek gerekirse en büyük tecrübeleri de o zamanlar kazanmıştım. Bu alanda da birkaç firmaya eğitimler vermiştim.

Sosyal ve insanlara yardım etme, dünyanın değişiminde katkıda olma isteğim ve bir şeylerin farklı olması gerektiği inancına varmıştım. Bu inançla ve farkındalıklarla kendimi “Kişisel Gelişim Sektöründe bulmuştum.

Bir çoğumuz hayatı nasıl yaşamamız gerektiğiyle ilgili fikir sahibi değiliz. Yoğun çalışma saatleri, stres, yaşam kalitemiz, arkadaş ilişkileri, aile ilişkileri, ebeveyn olmak, kariyer konularında eksiğimiz olduğunu zor olsa da kabul etmeyi gerçekten istemiyoruz. Ama hiçbirimiz “Konfor Alanı”ndan da çıkmak istemiyoruz.

Bu anlamda büyük farkındalıklarla kendimi eğitimlerde buldum. Önce nasıl “kendimin koçu” olacağımı öğrendim. Sonra da başkalarına nasıl “koçluk” yapacağımı…

Daha sonra kendimi uzun dönem aldığım eğitimlerle “Kişisel Gelişim Uzmanı” olarak buldum.

Şimdi ise hayatımda almış olduğum en iyi kararla birlikte 21 yıl çalıştığım özel sektördeki maaşlı işimden istifa ederek il değiştirmiş ve Fethiye de kendi Kişisel Gelişim Merkezimi kurmuş bulunmaktayım. Artık Fethiye’de yolunuz düştüğünde ikamet edeceğiniz bir eviniz var…

Gelişimin uçsuz bucaksız bir deniz olduğuna inananlardanım.

Ve İşte Karşınızdayım!

%d blogcu bunu beğendi: