Plüton Gezegeni Özellikleri

Son keşfedilen gezegen olarak kabul edildi çıkarıldı tekrar kabul edildi.
Haritanın üzerinde bize vermiş olduğu etkiye bakıyoruz.
Kabul edilip edilmemek, keşfedildiği anda da manipülasyon var. “Ötekileştirilmek” ile alakalı, toplum tarafından ayrı tutulmak ile ilgilidir.
Dışlamak, görmezden gelmek, yok saymak, Plüton ile alakalıdır;

Astronomlarının tavırlarından anlaşılacağı üzere “dışlanmak” ile ilintili.

Gezegen misin değil misin yok sen bizden değilsin bak burada yok sayılmak var.
İlk önce kabul edilmiş sonra edilmemiş. Ana temasında dışlanma var.

Plüton Çirkin ya da korkunç bulunmak toplum dışına itilmek;

Geçmiş zamanda cüzamlılarda, vebalılar, vahşi tehlikeli hayvanlar günümüzde mafya, evsizler, vahşi ve tehlikeli olabilecek hayvanlar.
Haritada yok saymak görmezden gelmek olarak ta gerçekleşebilir. Bunların hepsinin Plüton ile alakası var. Hor görmek, yok saymak, dışlamak, görmezden gelmek. Çünkü plütonun görünmezlik ile alakası vardır. Onun görünmezlik miğferi takarak savaştığına inanılıyordu. Hoşlanmadığımız bir şeyi görmeyiz. Dışlanan birisi mesela takıntılı biri haline gelebilir.
Plüton kişisel bir gökcismi ile bağlantı kurduğunda dışlanma sembolizmi

Karşımıza çıkabilir bu çok önemli. Büyük zenginliğin ve bereketin Helenistik dünyada temsilcisi olarak görebiliriz. Ölüler diyarının tanrısı Hades olarak görmeyi.

Ve genel olarak Plüton’a baktığınızda ötekileştirmeyi çok rahat görebilirsiniz.

Tutku, bir şeye tutku ile bağlı olmak, adanmak, bir konuya tutku ile kanalize olmak. Yani avcı kitlenmesi diyebiliriz. İnat etmek. Israrla boşanmak isteyipte boşanmamak. Kendisini reddeden bir insanı takıntı haline getirmek, yıllarca onun peşinden koşmak, taciz etmek, saldırmak öldürmek, 15 yıl bir bilgi peşinde koşmak. Plüton ile bağlantılıdır.

 “Dışlama” kişisel gezegenlerle bağlantısında mesela dışlanan tehlikeli hayvanları korumaya yönelik aktivist , evsizlere hayatını adamış birisi, sokak hayvanlarına barınma sağlayan kişi gibi örneklendirebiliriz.

Kendini bilgiye veya bir kişiye adamak;
Plüton ♇ psikolojik açıdan tutkuyu adanmayı bir konuya analiz olmayı aslında tam manasıyla kilitlenme “avcı kilitlenmesi” mesela boşanamayan koca, yıllarca peşinde koşan birisi yada yıllarca bir konuya bilgiye kanalize olup yıllarca peşinde koşmak. Bereket ve zenginlikle ilişkisi Saturn gibi “büyük sistemler ve döngüler” ile dolaylı bir ilişkide tutar

Plüton’un güvenlikle ilgili iki uydusu var haliyle güvenlik kaygısı ile de ilgilidir. Yoğunluk güvenlik kaygısı yaratabilir. Uluslararası güvenlikle de ilintili. Bireyin sevdiği insanlar için güvenlik endişesi olarakta değerlendirebilirsiniz.

Bireysel haritada ölümü göstermez. Toplu ölüm, soykırım Jüpiter ile alakalıdır.

Bireysel ölümü gösteren şey Ay. Yaşam Güneş ise Ay ölüm ’dür. Yengeç ile bağlantılıdır. Plüton sadece güvenlik kaygısı yaratır. Kendisiyle ve sevdikleriyle ilgili.

Diğer anahtar kelime YIKIMDIR. Plüton yıkım için ikinci göstergedir.
Geri dönüşü olmayan, tamamıyla kazıyan bir yıkım. Bir sistemin yıkılması. İşe yaramayan çürümüş bir sistemin yıkılması. Kökten kazır ve bir şey bırakmaz.

Yıkım birincil olarak olayları başlatan diğer gökcisimlerinden gelir.

Plüton dönüştürmez o kökten kazır bir şey bırakmaz. Akrep ile bağlantısından dolayı dönüşümden bahsedilsede esas yeraltının zeusudur yani YIKIM’dır anahtar kelimesi.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın