Meditasyon Koçluğu Kursuna Katıl: Yaratım Çarkını Harekete Geçiren Talep Yöntemleri

Meditasyon Koçluğu Kursuna Katıl: Yaratım Çarkını Harekete Geçiren Talep Yöntemleri

Bu da çok önemli bir yasa. Request, aslında talep gibi. İstek, arzu, talep diyebilirsiniz. Talep yasası şunu söylüyor; aslında talep yasasını en güzel anlatan şey “Ağlamayana meme verilmez.” anlamına geliyor.  Herhangi bir şey talep etmiyorsanız hiçbir şey olmaz. Siz talep etmedikçe İlahi Mekanizma sizin yerinize karar vermiyor.

Talep olmadan sonuç olmuyor ya da herhangi bir şey gerçekleşmiyor;

Talep yasası şunu söylüyor: İlahi Mekanizmanın sizin için yaratım çarkı, siz ancak talep ettiğinizde çalışmaya başlar. Yaratım çarkı ancak siz talep ettiğinizde çalışmaya başlar. Talep etmediğinizde hiçbir şey olmuyor. “Ben Yaradan’a bırakıyorum” diyorsunuz o da aynı şeyi size söylüyor: “Ben sana bırakıyorum. Ne istediğini önce bileyim ona göre yaratabilirim” İlahi Mekanizma size kulağını çevirmiş dinliyor, ne istiyor ona göre yaratalım yani.

Ne zaman soru sorarsınız bir şekilde yanıt çarkı başlar;
Örnek veriyorum; etrafınızda binlerce melek var aslında. Siz bir gün onlara herhangi bir soru sormadığınızda hiçbir şekilde yanıt gelmez Ne zaman bir dua edersiniz, istek yaparsınız o zaman ancak çark çevrilir.

Duanın hikmeti budur;
Yaradan şunu söyler: “İsteyin benden mutlaka.” Ama bunu, buna sahip olmadığınızı düşünerek istemeyin. Zaten buna sahip olduğunuzu bilerek isteyin ama isteyin yani.

Request’in çeşitleri nedir?

3 çeşit. İstemek, gerçek bir dua -belki bir üstadın duası gibi kendi duanı yazmak

Bir şeyi gözünüzde canlandırmak bu requesttir. Arzu ettiğiniz şeyi göz canlandırmak ve bunun gerçekten sizin yarattığınızı ya da bunun tamamıyla gerçekleştiğini görebilmek. İmajinasyon bir requesttir. Talep ya da arzu sadece bunu istiyorum demek değildir. Zihninizden geçen düşünceler ve imajlar bir talep olarak geçer.

Örnek veriyorum; aklınızdan hep olumsuz görüntüler geçiyorsa mekanizma sizin olumsuz durumları talep ettiğinizi algılıyor. Çünkü gözünüzün önünde yarattığınız görüntülerin sistem sizin arzularınız ya da dışarıya doğru yansıttığınız şeyler olarak görüyor.

“İsteyin verilecektir. Kapıyı çalın açılacaktır”

Request’in nasıl olduğuna örnek olarak İsa’nın sözünü çok seviyorum: “İsteyin verilecektir. Kapıyı çalın açılacaktır. Sorun yanıtlanacaktır. Bakın 3 request’i de söylüyor. Kapıyı çalmadığınız sürece size kimse kapı açmıyor. İstemediğiniz sürece herhangi bir şey yapılmıyor. Soru sormadığınız sürece yanıt gelmiyor. Ama ne zaman soru sorarsınız ki bundan ilk oturumda bahsetmiştim. 4. Boyuta geçmek için soru sormaya başlayın demiştim. Soru sorduğunuzda yanıt gelmeye başlar.

Aslında bu Yaradan’ın bizi ne kadar sevdiğini gösteriyor. Ne kadar kıymetli gördüğünü. Çünkü şöyle düşünelim: Yaradan size neyi verip vermeyeceğini kendisi karar versin hadi. Sizin şeyiniz olmadan kafasına göre versin. Kafasına göre bolluk versin, kafasına göre başka bir şey versin, sizin arzunuz olmadan yani. Mesela bir arkadaşınız size sürekli bir şeyler yapmaya çalışıyor ama çok arzu ettiğiniz şeyler değil. O iyilik yapmaya çalışıyor ama sizin arzu ettiğiniz şeyler bunlar değil. Arzu etmediğiniz şeyleri sürekli paketle gönderiyor. Bir süre sonra arkadaşınıza dersiniz ki; “Çok teşekkür ederim, beni çok düşündüğünü biliyorum ama bunlar benim arzu ettiğim şeyle değil.”

Talep, arzu, istek ya da soru:
Yaradan da öyle, siz isteğinizi bildirmeden sizi kendi bilincinden herhangi bir şey yapmıyor.. Sadece dua değil bu arada request, aynı zamanda sorular. Sorduğunuz her soru bir requesttir, taleptir. “Bundan daha iyi nasıl olabilir” çok güzel bir taleptir mesela. Talep etmiyorsunuz aslında orada, dolaylı talep, doğrudan istekten ziyade. “Yaradan’ın bana ne güzellikler var daha göster.” talebidir.
Talebin de aynı zamanda çeşitleri var; direkt talep, dua ya da dolaylı talep.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin