Venüs’ün Evrensel Bağlantısı: Kalpten Yaşam ve Astrosimya Eğitimi

Venüs’ün Evrensel Bağlantısı: Kalpten Yaşam ve Astrosimya Eğitimi

Bize insanlarla yüksek düzeyde, kalpten bağlantı kurmayı öğretiyor Venüs. Her şeyi kalpten algılamayı öğretiyor. Açık kalpli olmayı, kalbiniz daima açık gezmeyi öğretiyor. Yaratıcılığınızı kabul ve beslemeyi öğretiyor. Yaratıcılığınızı açığa çıkarmayı, içimizdeki güzellikleri açığa çıkarmayı öğretiyor.

Aynı zamanda Dünyanın keyfini çıkarmayı öğretiyor. Boğanın buraya gelme sebebi bu: Dünyanın güzellikleri. Dünyanın güzelliklerini maddi ve manevi olarak ortaya koymak, “Vay be Dünya güzel bir yer, haydi bakın görün!” demek.

Boğanın işi bu. Toprağın sabiti. Madde aleminin güzelliklerini göstermek. Dolayısıyla Dünyanın keyfini çıkarmak için gelmiş buraya. Durup izlemek, işi bu. Sağa dönüp güzelliği izlemek sola dönüp güzelliği izlemek.

Venüs Terazi Burcu

Bu Terazide de gördüğü güzellikleri birleştirmek. “İç de güzel dış da güzel işte ya!” İki kişi kavga ediyor mesela; ikisinin de güzel yönlerini görür Terazi. “Sen böyle söylüyorsun sen de bunu söylüyorsun ama ikinizin de birbirini sevdiğini görüyorum.” Ortaklığı görür. 

Bunu görürü Venüs, ikisinin ortak yanını görür. Bak sen bundan hoşlanıyorsun ayrı bir insansın, sen de böyle. Yöntemleriniz farklıyı görmez. Terazi ya da Boğa iki tarafın da ortak yönünü görüyor. Sizin ortak yönleriniz, birbirinizi sevmek.

İlahi cinsel ilişkiyi öğretiyor Venüs bize. Venüs’ünüz neredeyse orada ilahi cinsel ilişkiyi ifade etme şekliniz de oradadır. Venüs’ünüz Koçta ise cinsel ilişkide de hakimiyet kurma temelli olabilir, daha eril yapıda. Venüs’ünüz Yengeçte ise tamamen duygularla bağlantılı bir cinsel ilişki olur. 

Venüs’ünüzün nerede olduğu, aynı zamanda ilahi cinsel ilişki kurma şeklinizi de belirliyor. Venüs’ünüz Koçta ise aynı zamanda o güzel ışığınızı, sevgide ve cinsel ilişkide yayabilecek şekilde ortaya koyabilirsiniz. Kendi cinsel varlığınızı onurlandırmayı öğretiyor Venüs. Cinsel bedenimizi onurlandırma. Bedeni sevmek, çıplak olarak bedeni sevmeyi sağlıyor. Beden sıvılarımız, rahmimizi, cinsel organımızı, ilahi sıvıları onurlandırmayı öğretiyor.

Venüs Astrosimya

Kendine bakmayı öğretiyor Venüs. Bedenini güzelleştirmeyi, ilgi göstermeyi. Bedenin ihtiyaçlarını algılamayı öğretiyor Venüs.

Bir de tüm varoluş ile uyum yaratmayı öğretiyor.  Kalpten tüm varlıkla birleşmeyi. Örneğin; bir çiçeğin yanına gittiniz, ilk defa karşılaştığınız bir bitkinin yanına gittiniz, oturdunuz ve kalpten bağlantı kurmak istiyorsunuz. Bunu sağlayan ne? Venüs. Kalpten bağ kurmak için yakınlık. Oturmanız gerekiyor yanında. Kalbinizi açın, o size konuşsun. Yakınlık deniyor buna. Bu kalpten akan bilgiyi açığa çıkarıyor. Simyacının bitki ile ilişkisi böyledir. Bitki ile oturur. Nefes alır bitki ile beraber. Sadece aa bu bitki neydi, ne işe yarıyor, içinde neler var? Teknik kısmı bu. Kalpten ne söylüyor bu bitki banayı görmeyi sağlıyor Venüs.

Venüs Boğada kendi evi zaten. Venüs Boğada iken ilişkilerde daha Topraklı taraf oluyor. İlişkiye girdiğinde ya da bir aradalıklarda, daha maddi dünyayla ilgili düşünen taraf. Bunun maddi tarafını düşünen. Bir araya geliyoruz ama konfor alanı yaratalım. Konforu sağlayan taraf Boğa.

Venüs Yay Burcu

Venüs Yaydayken bu biraz daha uzak diyarlara seyahati getirir. Yay filozoftur, ilişkiyi filozof gibi yaşar. Daha Jüpiter ile felsefe ile bağlantılı.  Venüs Yayda iken ilişkileri Ateş boyutunda yaşar. İlişkilerde değişken Ateş, dönüştürücü gücü çok kuvvetli. İlişkilerde sosyallik de çok önemlidir orada. Venüs Yaydaki bir kişiyi, sadece evin çevresindeki bir ilişkiye kapatamazsınız. Sosyalliği mutlaka devam ettirmesi gerekir. Güzel biraradalık olur, uyumlu yani.

Toprak ile Ateş aslında birbirini çok iyi destekler. Başlangıçta birbirinden uzak elementler gibi görünüyor ama Toprak ve Ateş, birbirini çok güçlendiren, besleyen ve yeni şeyler doğuran.

Soru: Venüs’ün Hava grubunda olması?
İlişkilerde
biraz daha mantığa odaklandığını gösteriyor. İlişkilerde çok düşünebilir insanlar. Venüs diyelim ki Kovadayken çok analitik ilişkiler kurabilir. Daha fazla mantıksal düşünebilir. Kalbe çok indiremeyebilir. İndiremez demiyorum! İlk aklına gelen “Bir araya geliyoruz ama gerçekten frekanslarımız eş mi?” bunu düşünmeye başlar. Ben özgürlüğümden sınırlanacak mıyım acaba? Der. Kova özgürlükle bağlantılı. 

Sınırlar içine girmeyi istemez. Venüs Kovada biri karşında oturuyor mesela, sen de güzel bir ilişki için yemek yiyeceksiniz. Seninle konuşurken arkasında şunu düşünür: “Acaba bu ilişki özgürlüğümü sınırlar mı?”

Venüs İkizler Burcu

Venüs İkizlerde ise daha çok ilişkilerde daha bilgiye bakar. Gerçekten onunla olan ilişki beni bilgi tatmin edecek mi? Sevgiden ziyade ilk gözüne çarpan “Ne kadar bilgili?” Bazı insanlar gerçekten bilgili olsun der. İlk karşılaştığında hissettiğine bakmaz, ne adar bilgili olduğuna bakar. İlişkilerde entellektüellere çekilirler Venüs İkizlerde ise.

Venüs Terazide ise, çok iyidir. Çok romantik ilişkiler kurar. Kendi evi zaten.

Hava gruplarında genellikle daha düşünce alemi, mantıksal alemden bakar.

Venüs Balıkta iken güzel. Yüceldiği bir yer. Balık aynı zamanda Neptündür. Neptün bu arada koşulsuz sevgi. Neptünün kalbi insanlığı sevecek genişlikte. Venüsünüz Balıkta ise sevgi dünyanız koşulsuz sevgiden ayrı bir yerde değil. İlahi sevgiden ayrı bir yerde değil. Daha büyük resimden bir sevgiyi arzu ediyor.

Tüm yaşamınızı kalp merkezinde yaşasaydınız nasıl bir yaşamınız olurdu? Tanık olun. Kalpten hiç ayrılmadan yaşasaydınız nasıl bir yaşamınız olurdu, tanık olun. Tanık olmak yaratır.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin