Albert Einstein Balık Burcu Bilim Adamı

 • Element: Su
 • Kalitesi: Değişken
 • Polarite: Yin (negatif, dişi)
  Yönetici Gezegeni: Neptün / Jüpiter
 • Evi: 12. Sembol
 • Slogan: İnanıyorum.
 • Psikolojik İhtiyaç: Aşkınlığa inanç ve inanç kazanmak
 • En İyi Kalite: Sempati
 • Dezavantajı: Endişe, psişik olumsuzluk, iç gözlem, güven eksikliği, ketumluk, inzivaya çekilme, erteleme, üzüntü
 • Anahtar Kelimeler: şefkat, evrensellik, sezgisellik, ilham, feragat, fedakârlık
 • Balık Burcu Tarihleri: 17 Şubat – 21 Mart

Balık Burcu Özellikleri

Hayalperest, hassas ve sezgisel, Balık, çelişkili duyguların sonsuz bir kaynağıdır. Duygu dünyasına çekilirler. Kendi iç gelgitleri tarafından sürüklenen kararsız bir karaktere sahiptirler. Bazen hayal ile gerçeği ayırt etmelerini engelleyen, taşan bir hayal güçleri vardır. Balıkların kendilerini iyice tanımaları için zamana ihtiyaçları vardır.

Balık Burcu

Dost canlısı ve şefkatli, sorun yaratsa bile, sorulduğunda yardım etmemeyi çok zor buluyorlar.

Çok açıklar. Bazen bir sünger gibidirler, çevrelerindekilerin hem iyiliğini hem de kötülüğünü emmeye mahkumdurlar. Kendi ve diğerlerinin alanı arasındaki sınırları çizememek onları duygusal olarak tükettiğinde, iyileşmek için sessiz ve uzak bir yere sığınırlar.

Aslında, Balıklar kendilerini başkalarına kaptırarak kimliklerini kaybetme riskini taşırlar. Denize akan bir nehir gibi, onlardan daha iyi bir şeyin veya birinin parçası olmak isterler. Bu zorunluluk onları mistik ya da ilahi olandan alkolizm ya da başka herhangi bir aşağılanma biçimine kadar uzanan geniş bir deneyim yelpazesine maruz bırakır. Uçlar arasında hareket ederler ve bu arada ara aşamaların her birini denerler.

Birçoğu kendi duygularından şüphe eder ve bu kararsızlık onları beklenmedik yollara götürebilir. Hangi yönün kendilerine en uygun olduğuna karar verebilmek için akıl ve iradelerine başvururlar. Çok az kader Balık’ınki kadar tahmin edilemez. Yoğun çalışma onları yorar.

 Duyarlı

Balık Burcundakiler çok kolay etkilenir ve kolayca etkilenir.

Olgunlaştıkça daha güvenli ve nesnel hale gelseler de, kendilerini üstün görmeleri onlar için zordur.

Aşırı duyarlılıklarından dolayı hayat bazen zor ve sancılı bir süreç gibi görünür. O anlarda kaçmak için her şeyi yaparlardı. Ancak yalnızca doğrudan sorunlarla karşılaştıklarında içlerindeki en iyiyi ortaya çıkarırlar.

Balıklar romantik ve yaratıcıdır. Sevgileri konusunda cömerttirler ve mutluluğun en yoğun ve kalıcı biçimini bilmeye çağrılırlar. En mahrem duygularını arkadaşlarıyla paylaşmaları ve gerekirse biraz gözyaşı dökmeleri gerekir. Balıklar doğal olarak sevecen ve düşüncelidir. Sıkıntılı bir dosta asla sırt çevirmezler.

Kendilerini destekleyebilecek, derin sevgilerini nasıl takdir edeceklerini bilen ve onlarınkiyle eşleşecek kadar hassasiyet gösteren güçlü bir partnerden hoşlanırlar.

Albert Einstein İyi bir Balık gibi, dine ve bilime eşit önem verdi.

Yaratıcı ve Yanıltıcı

Onlar gerçek romantiklerdir ve birkaç kişi gibi hayallerine tutunurlar. Canlı hayal güçleri, en fantastik ve inanılmaz yerlere erişmelerine izin verir ve bazen onları yanılsama peşinde koşmaya teşvik eder. Bazen gerçeği kabul etmeyi reddederler. En tartışılmaz kanıtları reddedip düşler diyarına sığınabilirler.

Balık, büyük iç enerjileriyle çelişen bir zayıflık ve kırılganlık görüntüsü verir.

Çok duygusallar ve kabul ettiklerinden daha hassaslar.

Balık burcunda olanların birçoğu sorunlarla yüzleşmek yerine, onlardan kaçınmak için güçlü sezgilerini kullanır. Bu anlaşılması zor ve uzlaşmacı tutum, Balık’ın en büyük erdemlerinden biridir. Tamamen gereksiz risklerden kaçınmalarına ve her durumdan tam olarak yararlanmalarına yardımcı olur.

Uçucu

Balık burcu çelişkili duygulara sahiptirler. Çoğu zaman, etraflarındakileri, üzüntüden coşkuya, uyarmadan şaşırtırlar. Bazen kendilerine hiçbir fayda sağlamayan duygulara kapılmalarına izin verirler. Bu deneyimler sonunda onlara duygusal dalgalanmalarını kabul etmeyi öğreterek kendilerini daha dirençli ve güvenli hale getirir.

Balık Yürüyüşü

Balık, baştan çıkarıcı bir gülümsemeye ve ilgi çekici bir görünüme sahip olma eğilimindedir. Sanki uzak ufku inceliyorlarmış gibi delici bir bakışları var.

Balıklar, ruh hallerini sadık bir şekilde yansıtan karakteristik olarak etkileyici bir yüze sahiptir. Endişeli olduklarında, yüzleri onları ele verir. Gevşediklerinde, parlak ve sakin görünürler.

Gençliklerinde zayıf olma ve yıllar içinde su ağırlığı biriktirme eğilimindedirler.

Balık Burcu Modası

Balıklar, giydikleri herhangi bir giysiye incelikli bir dokunuş katan ince ama şaşmaz bir çekiciliğe sahiptir. Genellikle kıyafetleri ruh hallerini yansıtır. Arızalı bir dönemden geçtiklerinde, görünümleriyle ilgilenmek için gereken enerjiden yoksundurlar. Ancak, en düşük anlarında bile belli bir çekicilik yayarlar.

Balık Burcu Ev hayatı

Balık, evi, onları dış dünyanın sertliğinden koruyan bir tür kale olarak görür. Her şeyden önce yakınlığa ve barışa değer verirler. Rahatlamaları ve kendilerini günlük streslerden kurtarmaları gerekir.

Denizin güzelliğini başka hiçbir şeye benzemeyen takdir ettikleri için su kenarında yaşamayı severler. Kentsel şehir hayatı onları heyecanlandırıyor ama sonunda enerjilerini ve yaşam güçlerini tüketiyor.

Aşık Balık Burcu

Balıklar, büyük bir sevgi kapasitesine sahip umutsuz romantiklerdir. Aşkta mutluluk özlemleri ve taşan hayal güçleri bazen partnerlerinin kusurlarını gözden kaçırmalarına neden olur.

İdeal aşkı arayan birçok insan sayısız hayal kırıklığı yaşar, ancak onu bulma umudundan asla vazgeçmezler.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın