Alt Karınla İlgili Rahatsızlıklar

Alt Karınla İlgili Rahatsızlıklar

Sakral Çakranın Önceki yazısı olan “Anatomik Taraftan Sakral Çakra” adlı makaleyi okumak için TIKLAYINIZ…

Sakral çakranın duyusu tat alma. Demek oluyor ki hazlar da burayla alakalı. Tat alma bedenimizdeki en büyük haz alma merkezlerinden biri.

Haz Duymayan Kişinin Bedeni Kurur

Her şeyden haz duymada sorun yok. Nefes almaktan,, gözlerimin gördüğü güzelliklerden haz duyulabilir. Etrafımızdaki renklerden haz duyulur. Ama haz peşinde koşmak, bu da bir sakral sorunu. 

Mesela bir şey yemiyorsanız yaşamdan haz alamıyorsunuz. Bu da bir sorun. Yemek yemediğinizde yaşamdan haz alamamak, bu bir sorun. Ama her şeyden, yediğiniz her şeyden haz almak bir şey değil. Yemek yemediğinizde bir sorun ortaya çıkıyorsa, kan şekerim düştü falan… Yemek yemekten haz duyabilirsiniz. Bu gıdaların hepsi sizin haz almanız için zaten. Ama gıda olmadan nefes almaktan haz duymuyorsanız, oturduğunuz yerden, bulunduğunuz mekandan, şu an odanızdan haz duymuyorsanız bu da sorun. 

Haz iki uçlu bir şeydir. Bazı öğretiler hazları reddederler. Haz duymayacaksınız, hazlarınızı bırakacaksınız. Yaşamla ilgili maddi hazları falan. Hayır, öyle değil! Hazları bırakırsanız bedeniniz kurur! Haz duymayan bir kişinin bedeni kurudur. O yüzden her şeyden haz almak; içtiğiniz kahveden, çaydan, bulunduğunuz yerden; sakral çakra ile alakalı.

Sakral Çakra Bedende En Büyük Enerjinin Üretildiği Yerdir

İlişkilerde birliktelik gerçekten uygun bir şekilde yapıldığında, eril ve dişilin aşkı ile gerçekleştirildiğinde bir ibadettir. Tantra ilmi Yaradan’la kavuşma aşkının bir partnerle beraber yaşanmasıyla da alakalıdır. Tantra çok geniş bir kavram, ilim demek. İnsanın içindeki bu enerji, bedendeki en güçlü üretici enerjidir. Sakral çakra enerjinin üretildiği yerdir. Bedende en büyük enerjinin üretildiği yerdir.

Sakral çakranın duyu organı tat almak. Tat alma sorunları varsa sizde, Covid’te bu duyu gidiyordu. Bu da yaşamımızda hazla bağlantılı. İnsanlık yaşamdan keyif almayı bıraktı, azalttı diyelim. 

Tabii ki bu tür rahatsızlıklar çıkıyor. Bu rahatsızlıklar yaratılmış bile olsa, Covid laboratuvarda yaratıldı falan var ya, öyle bile olsa rahatsızlık bedende bir durumu anlatır. Yoksa rahatsız olmazsınız, herkes aynı rahatsızlığa kapılırken. Yaratılmış bir rahatsızlık bile olsa bedeninizde ortaya çıkıyor. 

Diyabetteki tat almama da bununla mı ilgili? 

Diyabetteki solar pleksusla alakalı. Yine tat almamakla bağlantılı ama ikisi ayrı konu. Biri bolluk, zenginlik, tatmin olmakla alakalı solar pleksustaki diyabet konusu. Sakral çakradaki haz almakla alakalı, başka. Solar pleksusta da bir tat alma konusu olacak ama aynı şey değil.

Yazının devam niteliğindeki “Su Elementi Duygusal Yaşamımız” yazıyı okumak için TIKLAYINIZ…

Melek Öztürk

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin