Astrolojide 1.ev ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplar

Astrolojide 1.ev ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplar

1.Evdeki Gezegen, Sizin Kişiliğinizle Bağlantılı

1 Evde bulunan gezegenler 1. Evde aktiftir. 1. Evde Ay var. Kimliğinizde aynı zamanda duygularınızın da çok fazla önemli olduğunu gösteriyor. Atalarınızla bağlantınızın çok önemli olduğunu gösteriyor. Çünkü Ay atalarla bağlantılı. Kimliğinizin geçmişle bağlantılı olduğunu gösteriyor. Fıtratınız geçmişle bağlantılı. Fıtratınız duyguların iniş çıkışıyla ve Ay ile bağlantılı. 1.evde hangi gezegen varsa o gezegenin sizin kişiliğinizle bağlantılı olduğunu görüyoruz.

Kişilik, kimlik, fıtrat. Fiziksel görünüm, dış görünüş.

Soru: 1. Evin Koçun evi olmasının ne etkisi var?

Koçun özelliği ne bakalım? 21 Martta ne oluyor? Baharın gelmesiyle beraber bütün her şey yukarıya ve dışarıya doğru patlayarak fırlıyor. Sopa gibi duran bir şeyin içinden sürgünler patlıyor ağacın kenarlarında. Aslında dışarıya doğru patlayan bir enerjidir Koç. Dışarıya doğru fırlatılmış bir enerji. Aktif enerjidir Marsın etkisinden dolayı.

1.Ev Egonun Nasıl Çalıştığını Tanımlar

1.Ev Koça da uyuyor, dışarıya gösterdiğimiz kendimiz. Aslında Koçla ilişkisi bu. Dışarıya gösterdiğimiz, yansıttığımız kendimiz oluyor. Benliğimiz aynı zamanda, egomuz bir yandan da. Egomuzun nasıl çalıştığını da öğreniyoruz.

1.Ev egonun nasıl çalıştığını tanımlar. 1.Evde su burçları varsa ego duygularla tetikler hep. Benliğiniz sürekli duygularla tetikler. 1.Evde hava burçları varsa egonuz size yaklaşırken sürekli düşüncelerinizle yaklaşır. Ateş varsa egonuz size yaklaşırken “öfke, kızgınlıkla” yaklaşır. Egonuz o tarafını kullanır. Toprak varsa o zaman pasifliğinizle belki direnciniz, inadınızla yaklaşır. 1.Ev size egonun nasıl yaklaştığını da gösteriyor.

Soru: 1.Evim, yükselenim de Aslan. Mars var Merkür var. Savaşarak, öfkeli iletişim kurarak cayır cayır Yaradan’dan uzak tarafımda.

Öyledir. Aslında burada Koçun ateşi ile Aslanın ateşi birbirinden farklı. Aslanın ateşi biraz daha Güneş gibi. Yine de Ateşin içinde, ateşsi hallerimiz ne? Öfke, kızgınlık, içerleme, kurup da içerlemek insanlara. Merkür de varsa bu iletişimimize de yansıyordur. Egomuz bizi aynı zamanda iletişim, benliğimiz bizi iletişim hallerinde de ifade ediyor. Orada hangi gezegen varsa egomuzu ya da benliğimizi ifade ediş şeklini de belirler, doğrudur.

Soru: Orada gezegen yoksa ne demek oluyor?

Gezegen yoksa önemi yok. Gezegen olmasından ziyade ilk bakacağınız yer, oranın hangi burç olduğu. 1.evin hangi burçta olduğu. Hiçbir gezegen yoksa benliğinizi siz bir Koç olarak ifade ediyorsunuzdur, Koç varsa. Oğlak varsa Oğlak olarak ifade ediyorsunuz. Orada gezegen yoksa sadece benliğinizi ifade ederken bir gezegen ifadesiyle değil de pür gezegen enerjisi karışmadan ifade ediyorsunuz demek oluyor.

Soru: Birden fazla gezegen varsa; mesela 1.Evimde Jüpiter, Satürn, Plüto var.

Jüpiter, Satürn ve Plüto, benliğimizde, egomuzda ya da kişiliğimizde, fıtratımızda üçü beraber varsa benliğimiz, egomuz üzerine çalışacağımız yerin aynı zamanda büyük dönüşümler olduğunu, çünkü Plüto dönüşüm demek, aynı zamanda ölüp yeniden dirilmek demek. Egomuz üzerine çalışma yöntemimizi de belirliyor aynı zamanda. Jüpiter, genişleme ve varlığımızı sınırların ötesine taşıma demek. Satürn de varsa bunun içinde bir yandan da sorumluluğumuzu bilerek yürüme var.

Benliğimizin üzerine nasıl çalışacağımızı da söylüyor 1.Ev. Egomuz üzerine nasıl çalışacağımızı. Diyor ki; dönüşüme izin ver, hayatında bir şeyler ölüp yeniden doğacak. Sen dönüşüme izin ver. Jüpiter şunu söylüyor; benliğinin ötesine geçmek istiyorsan varlığını daha büyük hayallerin üzerine kur. Orada ilahi sebepler olsun, neyi arzu ediyorsan dış dünyada. Disiplinli çalış, Satürn’ün disiplini. Egonun üzerine çalışmak istiyorsan. Yani egoyla çalışma yöntemimizi de bildiriyor. Dış görünüşümüzü aynı zamanda benlikle çalışma biçimimizi ifade ediyor.

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın