42. GEN KAPISI Yaşam ve Ölüm- Döngüler – Tamamlanma

Bu hafta 42.gene anahtarı aktive. Bu da sizi bir şey ya da biri hakkındaki hayal kırıklığınızdan kurtulmaya zorlayabilir. Ancak zihninizi ve kalbinizi açarsanız tam tersini, sizi üzen şeyi bırakmanın yeni bir başlangıca yol açabileceğini görebilirsiniz.

“Kutsal Kase” Deneyimdir
Beklenti – Uzaklaşma – Kutlama – Artış-Büyüme
Tam potansiyel gelişimini en üst düzeye çıkaran kaynakların büyümesi. Bir döngüyü tamamlamak büyümenin özüdür.

Çizgi 6 – Besleme
Çizgi 5 – Kendini gerçekleştirme
Çizgi 4 – Ortadaki adam
Çizgi 3 – Deneme yanılma
Çizgi 2 – Özdeşleştirme
Çizgi 1 – Çeşitlendirme

YAŞAMAYI VE ÖLMEYİ BIRAKMAK
Gen Anahtarları güçlü bir içsel biliş duygusu ve yenilenmiş bir yaşam sevgisi sunar. Barışçıl girişimlerle, yaratıcı dehalarla ve tüm yaşam formlarına fayda sağlayan uyumlu çözümlerle dolu bir dünyaya olan hevesi ateşler.

Göçebeyi Bedenlendirin (42)

BU ARKETİP KİMDİR?

Bu arketip kendi hikâyesinin okuyucusu ve yazarıdır. Göçebe bir gezgindir ve hayatta attığı her adımın, kendi öyküsünü ileriye doğru yazmanın bir yolu olduğunu bilir. Göçebe her adımla, her kararla, an be an kendi hikayesini yazıyor ama yine de bu anlatıyı herhangi bir adımdan önce asla okuyamıyor. Göçebe tam olarak aynı anda yazar ve okur.42. yol ayrılık hediyesi çok büyük bir hediyedir. Hayata teslim olmaktır ve sonuçlar hakkında endişelenmemektir. Kalbimizi açıyor ve hayata yeniden güveniyoruz. Hayatın bizim için en iyi olanı bildiğini anlamaya başlıyoruz. Ve engelleri hayal kırıklığı yerine büyüme fırsatı olarak görmeye başlıyoruz. Bağımsızlık, tüm gölgelerimizi hediyelere dönüştürür

  1. Gen anahtarı beklentinin gölgesinden kutlamanın bilgeliğine geçer ve ayrılma yoludur.

Beklentinin Gölgesi – Beklenti İstasyonunda Beklemek

Beklenti, geleceğin şimdiki zamandan daha büyük bir vaat taşıdığı hayalidir. Hayatlarımızın iyileşmesini, ihtiyacımız olan tüm parayı almayı, mükemmel partneri sevmeyi ve hayallerimizi yaşamakta özgür olmayı bekliyoruz. Hayatın aklımızın istediği gibi gitmesini istemektir. Ancak hayat hiçbir zaman planladığımız gibi gitmez; öngörülemeyen olaylar meydana gelir. İnsanlar bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Hayal kırıklığı yaşanıyor. Hayata güvenmeyi bırakırız.

Ayrılma Hediyesi – Hayat Bir Maceradır

Eğer hayatı dinliyorsak beklentilerimizden vazgeçmeyi öğreniriz. Ama hiçbir zaman umudumuzu kaybetmeden. Bu 42. Gen kapısının ayrılık hediyesidir. Hayatın öngörülebilir bir film olmaktan ziyade bir macera olmasına izin veriyor. Evrenle derin bir akışa, tüm yaşamın daha büyük kalıplarıyla uyuma doğru ilerliyor. O büyük akışa daha korkusuz ve daha fazla güveniriz.

Bağımsızlık, kalbimizi açmaya ve hayatı kabul etmeye başlamamız anlamına gelir. Daha sonra büyük bir engelle karşılaştığımızda bunu bir tıkanıklık yerine büyüme fırsatı olarak görüyoruz. Yaşam dramasında kontrolümüz dışında güzel bir koreografinin olduğunu fark etmeye başlarız. Ve eğer buna teslim olursak hayat daha kolay olacaktır. Bu Ayrılık hediyesidir. Gölgeleri hediyelere dönüştürür. Kalbinizin bu kadar açık olduğunu hayal edin.

42. bilgelik kapısı mistiklerin ikinci doğum dediği şeydir. Bu, atom yapınızın tamamen yeniden düzenlenmesidir. Sonlar yok. Bu vahiy ile tüm mitlerimiz ve hikayelerimiz sona eriyor. Tüm dünya mitleri, tüm hikayeler ve dramalar burada sona eriyor. Çünkü hikaye bizi ya tuzağa düşürüyor ya da özgürleştiriyor. Öyleyse hikayenizi kutlayın; kaderin her değişimini ve dönüşünü. Gölgeyi kutlayın, hediyeyi kutlayın, bilgeliği kutlayın.

Yaşamın tamamını gerçekten kutladığımızda, mutluluğun nasıl bir his olduğunu keşfedeceğiz. Zihnin bıraktığı, düşünmenin sona erdiği coşkun alemlere dokunacağız. Düşünceler geldiğinde, bunlar Yaradan’ın düşünceleridir, dolayısıyla yalnızca daha fazla mutluluk doğururlar. Tekrar çocuk gibi olacağız ve tüm yaşam Dünyada Cennete dönüşecek.

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın