Astrolojide 3.Ev İkizlerin Evi Nasıl İletişim Kuruyorsunuz?

  • 3 EV

İkizlerin Evi

  • Nasıl iletişim kuruyorsunuz?

Erken öğrenme dönemi

  • Kardeşler ve yakın çevre ile ilişkiler

Kısa yolculuklar

  • Zihinsel süreçler

Telepati

  • Kısa seyahatler

İletişimle ilgili. Nasıl iletişim kuruyorsunuz? Bu arada burası 1. Kuadrant, benlikle alakalı kuadrant; 1.2.3. evler.

İkizlerin evi. Sizin nasıl iletişim kurduğunuzu gösteriyor. İletişim kurmadaki şeklinizi gösteriyor. Aynı zamanda erken öğrenme dönemini-yani ilkokul, ortaokul gibi- gösteriyor. Kardeşlerle olan ilişkinizi gösteriyor. Yakın çevre ile olan ilişkiniz. Kısa yolculukları ifade ediyor. Zihinsel süreçler, kafanızdaki düşünceler, bilgi arayışı aynı zamanda. 3. Eve telepati diyor ruhsal astroloji. Nasıl telepati kuruyorsunuz ve zihinsel enerjiniz nasıl?   

Yengeçte ise 3. Ev, iletişim kurma biçiminiz daha duygusaldır aynı zamanda geçmişi sürekli öne koyarsınız. Atalardan gelenleri iletirsiniz, belki güzellikleri belki de Atalarınızdan gelen inançlarınızla konuşursunuz.
3. ev Aslan ise konuşmanız aslan gibidir. Kükreyerek ifade edersiniz. Daha doğrusu ışığınızı dışarı yayarak ifade edersiniz. Konuşmanız çok aktiftir, ateşsidir, heyecanlıdır, çocuksudur, yaratıcıdır.
3. Ev Koçsa heyecanlı, sabırsızdır.
3. Ev Boğaysa daha oturaklı bir konuşmanız vardır, davudi bir konuşmanız vardır, sesiniz daha topraksı, davudidir.
3. Ev Yayda ise konuşmanız felsefidir, konuşmanızın içinde sürekli felsefeyle, soyut kavramlarla konuşursunuz.
Akrepse derindir konuşmanız, altında çok fazla şey vardır, gizli cümleler vardır. Direkt söylemezsiniz, dolaylı konuşursunuz gibi.

Yani 3. Ev sizin konuşma biçiminizi, iletişiminizi belirliyor. İletişimde hangi yıldızla ilişki içinde olduğunuzu gösteriyor.

Örnek olarak diyelim ki kişinin 3. Evinde Kova var. Konuşma biçimi daha kollektif, grup ve Biz bilinciyle konuşur sürekli. Hatta “ben” dediği zaman rahatsız olabilir. Bir yandan da kabuğun ötesinden konuşmayı tercih eder. Normal görünenin ötesinden.

Diyelim ki örneğin 3 ev Boğa, konuşma topraklı, bu kişi ile konuşmuş olsaydınız topraklı bir konuşmasının olduğunu, sesinin de öyle olduğunu hatta görüyorsunuz. 3. Ev sizin ses tonunuza bile yansıyabilir.

3. evde gezegenler varsa; mesela Satürn var, konuşmanıza bir yandan da ciddiyet gelir. Konuşmada ciddiyet, sorumluluk. Orada hangi gezegen varsa konuşmanıza bu da katılır. Mesela; Venüs 3. Evinizde ise konuşmanıza yumuşaklık getirir. Konuşmanıza iş birliği getirir. 3. Evinizde Mars varsa konuşmanıza birazcık muhalefet, karşıtlık getirir. Güzel yanlarına bakarsak; aktiflik getirir. Güçlü, aktif konuşma, daha “otoriter” konuşma. Daha kendini bilir konuşma getirebilir.

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın