Astrolojide Evler Hayatımızın Ne Tarafına Denk Geliyor?

  • 1. EV

Yükselenin Evi

  • Koçun Evi

Kimlikle İlgili

  • Başkalarının Sizi Nasıl Gördüğü

Benlik (aynı zamanda ego)

  • Fiziksel görünüm

Ruhun fıtratı

  • Aura

Ego nasıl yaklaşıyor?

1.Ev astrolojide hangi burca denk geliyor?
Koç burcuna. Burada Koç burcu yok ama sıralamada ilk önce Koç geliyor. Ondan sonra Boğa, İkizler geliyor. Burası Koçun evi. Koç burcunun özelliklerini de taşıyor.

1.Ev sizin kimliğinizle ilgili daha çok;

Dış dünyaya gösterdiğiniz kendiniz. Zaten yükseleni de öyle ifade etmiştik. Yükselen burcunuz sizin dış dünyaya gösterdiğiniz haliniz. Dış dünyada çalışmanızı yaparken, biz kişilik kelimesini çok kullanmıyoruz ama psikolojide burası kişilik evidir. Sizin aslında fıtratınızı daha yüksek bir düzeyde ifade eden. Hatta dış görünüş de daha fazla 1. Eve uyar. Güneş burcunuza değil de daha çok 1. Evinize uyar.

Mesela yükseleniniz Oğlaksa dış görünüşünüz Oğlağa benzer. Yükseleniniz Aslansa dış görünüşünüz daha çok Aslana benzer. Güneşiniz Aslansa değil. Güneşiniz Aslansa da benzer ama haritanızda dış görünüşünüzü ifade eden daha fazla 1. Evinizdir. Dış dünyaya gösterdiğiniz yanınız.

Başkalarının sizi nasıl gördüğüdür bu aslında. Kendi içinizdeki varlığınız, özünüz değil, başkalarının sizi nasıl gördüğü.

Anahtar kelimeleri:

Benlik (aynı zamanda ego dışarıya gösterdiğiniz varlığınız olduğu için), Jung buraya anima diyor. Anima daha dışarıya gösterdiğinizdir. Animus biraz daha içsel varlığınızdır. Aslında biri yang biri yin gibi. Anima sizin yang tarafınız, dışarıya gösterdiğiniz; Animus da yin tarafınız, içerde yaşadığınız. Fiziksel görünüm.

Aynı zamanda bazı ruhsal öğretiler buraya ruh amacı da diyor. Ruhun fıtratı diyor daha doğrusu. Buraya aura diyor bazı astrolog ya da simyacılar. Kişinin dışarıya gösterdiği aurası 1. Ev.

Buna göre; Örneğin bir haritada diyelim ki 1.ev Oğlağa denk geliyor. Oğlak Satürn ile yönetilen, sorumluluk, zamanla çalışan, zirvelerde gezen, büyük hedefler üzerine çalışan bir yapı.

Dış görünüşe baktığınız zaman bu kişide daha çok hedeflerini yukarıya, çok üstlere yerleştiren bir yapı. Zirvelerde gezen. Oğlak aurası nasıl? Dış dünyada kendisini daha sorumluluk üzerine, disiplin aynı zamanda çalışan bir yapı. Burada Akrep olsaydı o zaman; duygularında derinlerinde yaşayan ve aynı zamanda psişik bir yapı görürdük metafizik tarafta. Oğlak materyal hedefler koyandır aynı zamanda. Dünyada materyal hedefler yerleştiren.

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın