Astrosimya Evler Kuadrantlar / Hemisferler içindeki 4 parça

Hemisferler tabloyu dörde bölüyor.

1.Bölüm

Sola alt, 1. Hemisfer. Evler buradan başlıyor. 1.2.3. ev. Burası benliği oluşturma, kurma evi. İçsel öz farkındalık. Burası içeri. Sizin Güneşiniz bu hemisferde ise, Güneşiniz, önemli gezegenleriniz buraya toplanmışsa o zaman amacınız; içsel öz farkındalığınızı güçlendirmek. Ne demek? içe dönmek ve özünüzün farkına varmak çalışma yönteminiz.

Sezgileri çok fazla kullanıyorsunuz.

2.Bölüm

Sağ alt. Dış dünyanın içsel farkındalığı. 4.5.6. Ev. Dış dünyanın içsel farkındalığı. Sağ hemisfer topluluk yaşamı ile ilgili daha fazla. İnsanlarla, dış dünya ile ilgili. Dış dünya ama içsel farkındalık. Aşağıda olduğu için dış dünyanın içsel farkındalığı burası. Burası daha fazla duygular ile ifade ediliyor.

Dış dünyanın içsel farkındalığında daha fazla duyguları kullanıyorsunuz. Gezegenleriniz buraya toplanmışsa bu yaşam yolunuzda dış dünyanın içsel farkındalığını kurmak istiyorsunuz. Dış dünyaya bakarak özel farkındalığa ulaşıyorsunuz.

3.Bölüm

7.8.9. Ev. Burası dış dünya oluyor. Dış dünyanın dışsal farkındalığı. Bunu nasıl yapıyoruz? Sensation deniyor. Duyuları kullanarak hissetmek. 5 duyuyu kullanarak dış dünyayı hissetmek. Dünyayı kullanarak hissetmek. Dokunuyorum, kokluyorum, görüyorum ve tat alıyorum. Tüm yaşamım buna odaklı. Dış dünyadan verileri öyle algılıyorum burada ise. Sensation aslında İngilizcede daha fazla sense duyularla alakalı, 5 duyu ile alakalı; dokunma, görme yoluyla öğreniyor daha fazla. Dış dünyanın dışsal farkındalığı.

4.Bölüm

10.11.12 Evsel. Dışsal öz farkındalık. Dış dünyaya bakarak öz farkındalığını güçlendiriyor. Dış dünyaya bakıp dış dünyayı kendinden ayırmadan, burada duyular yok. Burada daha fazla bağlantı var. Dış dünyaya bakarak kendinden ayırmayarak, dış dünyayı kendiyle birleştirerek bir dışsal öz farkındalık deniyor buna.

Özetle;

  1. benliğe odaklı, benliği oluşturuyor
  2. benliği dış dünyaya yaymakla alakalı, benliğin ışığını dış dünyaya yayıyor
  3. benliğin ışığını dış dünyada ilişkilerle güçlendiriyor

4 benliğin ışığını Kaynak ve kolektif ile birleştiriyor

  1. benlik
  2. grup
  3. insanlarla ilişkiler
  4. kolektif algıyla bağlantılı

1.kuadrantta daha fazla ise kişi hem içe dönüktür hem de özel alanı daha fazla koruyor. İzolasyon daha fazla. Toplumdan izole edip bağımsızlaşıp ve aynı zamanda içe dönerek ya da inziva yoluyla bir şekilde. Burası kişinin çok fazla görünmeyen yanlarının daha fazla olduğunu gösteriyor. Dış dünyaya göstermediği yanları daha fazla. Kuzeyde ise çünkü yıldızları görünmüyor.


Ücretsiz Kurs Merkezi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Kurs Merkezi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et