AstroSimya İlminde Gezegenler

Astrolojik olarak aslında Astrosimya’da hızlı, güçlü günlerden geçiyoruz. Daha çok sarılalım, birliği, güzellikleri daha çok yayalım. Dünya “az kolay” dönemlerin içinden geçerken huzurda olan, sevgide olan daim kurtuluştadır. Dünya’ya da iyi geliyor. Bol bol sarılın etrafınızdaki insanlara. Sevgi artsın inşallah tüm Dünya’da.

Astrosimya’da parça parça öncelikle bütün gezegenleri her boyutta tanımak üzerine çalışmalara devam ediyoruz. Güneş ile başladık, bizim varlığımızın özüydü. 

Güneşte olan yıldızlarımız da aslında içsel özümüzü ifade ediyordu. Ondan sonra Ay tarafına geçtik, tanıdık. Bizim duyguları ifade ediş tarzımızdı. Duyguları hangi yönde ifade ediyoruz, atalarla bağlantımız ne şekilde; bununla ilgili çalışmıştık. Ayı çalışırken Yengeci; Güneşi çalışırken Aslanı tanıdık.

Bu hafta Marsa geçiyoruz. Aksiyon alma şeklimiz nasıl? Biz hayatta nasıl aksiyon alıyoruz, bir Yengeç gibi mi daha duygular üzerinden mi aksiyon alıyoruz? Marstaki burcumuz neyse aksiyon alma şeklimiz de o oluyor. Benim Marsım Başakta ise aksiyon alma şeklim daha her şeyi organize eden, adımları şey yapan, daha ayrıntıları gören yapıda aksiyon alıyorum. Daha yukarıdaki bilgiyi biraz daha forma sokan şekilde aksiyon alıyorum. Yengeçse daha duygusal aksiyon alıyorum. Balıksa biraz daha her şeyi hissederek aksiyon alıyorum.

Venüse geçiçez daha sonraki astrosimya derslerinde. Özellikle yakın ilişkilerde nasıl hareket ettiğimiz, ilişkileri oluşturma şeklimiz, bir arada olduğumuzdaki hareketlerimiz. İlişkiler, iş birliğinde özellikle nasıl hareket ediyoruz, bunun üzerine konuştuk. Jüpiterde kendi varlığımızı nasıl genişletiyoruz? Kendi varlığımızı genişletme yöntemimiz ne?  Hava tarafından mı su tarafından mı ateşte mi genişliyoruz daha fazla? Hangi tarafta biz daha yükseğe çıkıyoruz? Yaşamımızı bir adım öteye geçiriyoruz?

Satürn üzerine çalışacağız. Astrolojide bu parçaları birleştirmek çok önemli. Bir horoskopa baktığımızda parçaların her birini tek tek okumaktan ziyade bütünü görmek çok önemli. Zamanla bu olacak. Astrosimyada teknik bilgi çok fazla. İşleyişi, haritaları inceledikçe daha iyi,  önce kendimizi tabii bildikçe daha iyi görmeye başlayacağız. Daha sonra Sabit Yıldızlar var açılar var. Onlara girdikçe Astrosimya daha görünür hale gelecek. Şimdi bütün gezegensel yapıların bizimle çalışma şekli üzerine çalışıyoruz.

Astrosimya Eğtitim videoları ve dökümanlara aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz;
www.remkod.com.tr/course/temel-astrosimya-ilmi/#component=course

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın