Haz Duygusu

Kalp her seviyede titreşir

Büyük Ustalar, Kalp her seviyede titreşir derler. En önemli rehber kalp. Sevgi, kalbin ifadesi. Sevgi; dışarıda varolan her şeyin sizinle bağlantılı olduğunu kabul etme, koşulsuz sevgi. Başkalarının seçimlerini onurlandırmak, kendimizin tüm seçimlerini onurlandırmak koşulsuz sevgidir. Sevgi, bir tapınağın, Yaradan ile bağlantın ana halidir.

Seksüellikte, yeme-içmede, hallerde; Ledûn İlmi’nde bu konuda kural yok; sofuluk da, aşırılık, reçeteler de yok. Ledûn İlmi’nde belirli dönemlerde oruç olabilir. İnziva da bir yöntem, süresi var. Sofuluk; maddi dünya nimetlerinden uzaklaşmak. Cinsellik olmadan yaşamak, yemekten uzaklaşmak.

Hazdan uzaklaşınca beden kurur. Ruhsal enerjiye erişimi engeller. Orucun etkisi tartışılmaz, sürekli hale gelmesi, dünyadan haz alma gidince, İlahi Mekanizma ile iletişim kesilir. Eğer oruç tutulacaksa da amacını gerçekten anlayınca anlamı oluyor. 

Orucun ilahi anlamını (bariyerleri kaldırmak, yemeden yaşayabileceğimizi anlamak) anlamayınca sosyal anlamı anlamak yetmiyor. Oruç, fiziksel sağlık, bedendeki sistemleri yenilemek için güzel bir yöntem. Ruhsal olarak ne çalışma yaptığını anlamayınca, fiziksel ve sosyal olarak kalacaktır. Ruhsallığını anlayınca gerçek ibadet oluyor.

Hedonizm, hazcılık. Hazlar peşinde koşanlar hedonist oluyor. Haz, amaç haline geliyor.

Cinsellik yaratımın parçası olduğundan değerli. Üreme ile alakalı değil. Cinsellik ,ilahi öz ile kaynaşmanın bir yolu. Eril ve dişi yanı birleştirmek için. Tantra; aşkın, ilişkinin ilerleyeceği ruhsal yol üzerine çalışıyor.

Androjen insan, iki cinsiyeti de içinde barındırıyor. Asıl insan doğası androjen. Fiziksel çiftler, güçlü birleşim yaratan çiftler, ruh eşleri, ruh ikizleri gibi; tek haline geliyor, androjen.

Ruhumuzun cinsiyeti yok. Gerçek ustanın bilincinde olmadıysanız bunu bir çift halinde yapabiliyorsunuz. Evlilik, birleşme; androjen hali deneyimlemek için.

Biri yalnız yaşamak isteyebilir. İki yanını biraraya getirmiş kişi, Yaradan ile bir olmayı, tek bedeninde de yapabilir. Kalbi canlandırabiliyorsa bu da olabilir.

Aşksız cinsellik zina oluyor. Hormonların itmesiyle ilgili. Bu başlangıçta haz gibi, sonunda iyi hissettirmiyor. Aşk varsa kural yok. Birden fazla kişiye de aşk hissedebilirsiniz. Cinselliğin önde olduğu ilişki içindeyseniz süperbilinçle bağlantıyı kesiyorsunuz. Konu, tek bir kişiye aşk duymak değil. Bazı kişiler birden fazla kişiye aşık olabilirler. Sevgi var mı yok mu, onu konuşuyoruz. Ahlaki boyutunu değil. Haz duygusu, içinde sevgi, aşk varsa Kaynak’la bağlantıyı sağlıyor.

Kendiniz için en iyi seçeneği siz bilirsiniz. Hazların hepsi güçlü, aşırılık zarar verir. Kalbinizdeki sevginin daim olması önemli. İdeal olan; iki kişinin de tam olduğunu hissetmesi. Birbirlerinin eksiklerini kapatmak için değil. Birinde eril fazla, diğerinde az, tam oluyorlar; elmanın iki yarısı durumu yok.

Neden bu ilişki içindeyim’e bir yanıtınız varsa, o sizin çalışmanızdır. Gerçek kaynak ile birarada olunan ilişkilerde neden sorusuna yanıt verilemez.

Gerçek ilişkide; ikisi birarada olmadan olabiliyor. Biraraya gelince, kimse ayıramıyor onları. En büyük tutucu koşulsuz sevgi. Başka bağları yok, nihai hedef bu.

Dünya’daki her şeyden haz duyulabilir. Belirli dönemlerde belirli şeyleri kesebilirsiniz. Reçeteler, diyetler, kişiye özel yazılmalı. Bazı insanların ete, bazılarının ota ihtiyacı var. Bedeniyle bağlantı kurunca bunları söylüyor. Hazla, sevgiyle yediğinizde, haz sizi Kaynak ile birleştirir. Hırsla yapınca kaynakla birleşmiyor.

Sizi bir yöne yönlendiren şey arzu, kendinizi bilme arzusu. Arzular düşman değil. Arzu olmadan yaratım olmuyor. Arzu, sahip olmamam duygusuyla birleşince ters etki oluyor. İstediğiniz şeyin sizde olmadığını düşünüyorsunuz. Onun zaten sizde olduğunu bilirseniz gerçekleşir.

Tasavvufta yanlış anlaşılan; arzular kötü demiyor. Sürekli istediği zaman bilinçte eksiklik algısı oluşuyor. İstemeyi bırakın deme sebebi bu. Teslim olduğunda istediğin sana verilecek. Aciz hissettirdiğinde bırak deniyor.

Bana istemeyi öğret! diye dua var. İstediğim şeyin bende zaten var olduğunu biliyorum. Bunu senden açığa çıkarmak istiyorum. İstekle istek arasında fark var.

Kendiniz için arzuladığınız, Yaradan’ın sizin için arzuladıklarıdır. Sizin isteğiniz ondan geliyor. Negatif yöne gitse de ondan geliyor. Neden? Negatif yere gittiğini görmemiz için.

Arzu olmadığı sürece üretim gerçekleşmez. Arzularınızı takip edin; istediğiniz şeyin zaten sizde olduğunu bilerek. Teslim olduğumuz yer süperbilinç.

Ruh eşi bulma ve Ruh eşi kavramı ve ücretsiz ruh eşi kursuna bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın