İç ve Dış Otorite İnsan Tasarımı

Sosyal medyada paylaş

İnsan Tasarımı deneyinize gerçekten başlamak için Otoritenizi bilmeniz gerekecek. Türünüzle birleştiğinde bu, Stratejiniz ve Otoriteniz, İnsan Tasarımı yoluyla kişisel gelişimin temeli ve nihayetinde yaşamınızda doğru kararlar vermek için ihtiyaç duyacağınız tek bilgi olur.

Otorite, bir şeyin sizin için doğru olup olmadığını anlamanız için bir araçtır. Aşağıda iki tür Otorite olarak- İç ve Dış- ayrılarak, her birine genel bakışlar verilmiştir.

İç Otorite

Bir kararın bizim için doğru olup olmadığını bilmemizi sağlayan içsel zekaya İç Otorite denir. Sanki vücudumuzun her biri, bir şeyin enerjimizin sağlıklı ve tatmin edici bir şekilde kullanılıp kullanılmadığını ortaya çıkaran bir iç pusulaya veya cihaza sahipmiş gibi. İçsel Otoritemiz, zihnin bilişinden önce gelen beden temelli bir bilgidir ve bu nedenle ona erişmek, daha somutlaşmamızı ve bedenlerimizi daha iyi dinlememizi gerektirir.

Bunu yaparken, ister memnuniyet, başarı, barış veya sürpriz olsun, enerjimizin doğru kullanımından kaynaklanan İmzayı daha sık deneyimlediğimiz bir duruma geçiyoruz.

Dış Otorite

İnsan Tasarımında Dış Otorite dediğimiz şey, özgün bakış açınızı sağlama yeteneğidir. Bu bakış açısı, benzersizliğinizin bir ifadesi olarak özel tasarımınızdan türetilmiştir.

Dokuz merkezli insanlar olarak, başkalarıyla iletişim kurmak ve hayat, gerçek ve aradaki her şey hakkındaki benzersiz bakış açılarımızı paylaşmak için tasarlandık. İç görülerimizi, fikirlerimizi ve fikirlerimizi doğru zamanda ilettiğimizde başkalarına mümkün olan en yüksek hizmette olabiliriz. Yanıt olarak veya paylaşmaya davet edildiğinde olabilir. Zihninizi bu şekilde kullanmak, başkaları için bir kaynak haline gelir.

Tanımlar

Tanım, içimizde tutarlı ve güvenilir olan şeydir; Türümüzü oluşturan ve Stratejimizi ve Otoritemizi belirleyen şey budur. BodyGraph’daki tanım bize enerjinin içimizde akma şeklinin bir şematiğini gösterir. Aynı zamanda nasıl çalıştığımızı, nasıl etkileşim kurduğumuzu ve başkalarında ne aradığımızı da belirler.

Başkalarıyla ilişki kurma ve bağlantı kurma şeklimizin çok önemli bir yönü, bazılarımızın bağ kurmak için yakın, kabile bağlantıları ararken, diğerlerinin daha bağımsız işlev görmesidir. İnsan Tasarımı Vücut Grafiğimizin özel konfigürasyonuna bağlı olarak, birbirine bağladığımız geniş bir yol yelpazesi vardır.

Dört * farklı Tanım türü vardır:

  • Tek: sürekli bir bağlantı
  • Bölünmüş tanım: birbirinden ayrı iki tanım alanı
  • Üçlü bölünmüş tanım: üç ayrı alan
  • Ve nadiren, Dörtlü bölünmüş tanımlar: dört ayrı alan
  • Çok nadiren tanım yoktur

En önemlisi, Tanım veya değil, İnsan Tasarımı bilgisinin özüne ve sizin için değerine götürür, Tip.

Profil ve Açı

Profil, İnsan Tasarımının bir başka temel bileşenidir. 

12 Profil

Bizi gerçekten farklı kılan şeylerin derinliklerine inerek, Tasarıma daha fazla nüans ekler.

Başkalarıyla, örneğin aynı Türe ve Yetkiye sahip olanlar gibi belirli özellikleri paylaşırken, farklı bir Profil sizi çok farklı yollara götürür. Belirli rolleri oynamayı öğrenirken giydiğimiz bir kostüm olarak görülebilir. Bu roller, özel rolümüz aracılığıyla başkalarıyla etkileşim kurduğumuz ve başkalarını etkilediğimiz için yaşam deneyimimizi zenginleştirir. Toplamda, temel temaları birbiriyle kombinasyon halinde temsil eden altı ana role sahip 12 Profil vardır.

Profil, haritanın her iki sütunundaki Güneş ve Dünya konumlarından türetilmiştir. Kişilik tarafında, bu rezonansa gireceğiniz bir şeydir (BodyGraph’ınızın sağ tarafında siyah hesaplamalar). Burada tanıyacağınız ve tanımlayacağınız temaları, nitelikleri ve davranışları bulacaksınız.

Tasarım tarafında (BodyGraph’ınızın sol tarafında kırmızı) Güneş ve Dünya’nın çizgi değerleri Profilinizdeki ikinci sayıyı oluşturur. Bu sizin bilinçsiz davranışlarınızı, niteliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı temsil eder.

Profilinizdeki her iki rakam birleştirilmiş, sizin temel yönlerinizi temsil eder. Amacımızı anlamanın ana kısmı, oynadığımız rollerle uzlaşmaktır.

ENKARNASYON ÇAPRAZ

Herkesin İnsan Tasarım Şemasında haritalandırılabilecek çok özel bir frekansı vardır. Kişiliğinizin ve Tasarım Güneşlerinin / Dünyalarının hesaplanması, varlığınızın damgalanmış ve tutarlı enerjisinin yüzde yetmişini temsil eder. Enkarnasyon Haçınızı burada buluyoruz.

Profil ile birlikte Enkarnasyon Haçı, nihayetinde Dünya’daki amacımızı tanımlayan şeydir. İnsan Tasarım Sisteminde, her biri Güneş ve Dünya konumlarımızın temalarının bir kombinasyonundan türetilen 192 temel Enkarnasyon Haçı vardır. Birlikte, insan deneyimimizin tamamını oluştururlar.

Enkarnasyon Haçınız, kişiselleştirilmiş doğanızla uyum içinde yaşarken zaman içinde yavaşça ortaya çıkacak ve potansiyelinizin tam ifadesiyle sonuçlanacak bir şeydir. Sağlam bir temel oluşturduğunuzda ve net bir yöne sahip olduğunuzda, genellikle 38-42 yaşlarındaki Uranüs muhalefeti etrafında devreye girer. Dünyada izinizi bırakabilmeniz bu anlamda amacınızın özüdür.

DEĞIŞKEN

Değişken, Biçimlendirmenin Türün Ne Olduğunun Farkında Olmasıdır: dönüşüm için bir araç. Bu, size bilişsel tasarımınıza derinlemesine bir bakış sunan İnsan Tasarım Sisteminin gelişmiş bir alanıdır. Farkındalığınızın dönüşümü ve dolayısıyla hayatınızı nasıl deneyimlediğiniz için size net, pratik bir harita sağlar.

Değişken, bilgileri nasıl almanız, işlemeniz ve filtrelemeniz gerektiğini ve bunun bakış açınızı nasıl belirlediğini açıklar. Değişkeninizi anlamak zihni şartlanmadan ve homojenizasyondan kurtarabilir, böylece kendi benzersiz farkındalığınızı ifade edebilirsiniz.

Değişken hesaplamanız, farkındalık kalıplarınızın doğasına işaret eder. Doğası gereği nerede stratejik, odaklanmış ve aktif olduğunuzu ve nerelerde alıcı, çevresel ve pasif olduğunuzu gösterir. Değişkeninizin temel yönleri, belirli bir diyet rejimini ve fiziksel ortamı içerir.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: