İnsan Tasarımı Kanallar ve Kapılar

Sosyal medyada paylaş

TÜR-MERKEZLER-OTORİTE-PROFİL-KANALLAR VE KAPILAR
İNSAN TASARIMI Kurucusu Ra Uru Hu

Human design’ın en yüksek perdeden bize gösterdiği hikmet; biz hepimiz kendimize özel ve muhteşem bir yapıyla bu dünyada var olmayı seçiyoruz, hepimiz farklı özelliklere sahibiz ve birlikte, paylaşarak, herkesin kendi melekelerine göre iyi yaptığı şeyi yapmasıyla, BİR’liğin ve paylaşımın gücünü en iyi anlatan sistemlerden biri.   

İ-ching (kadim bilgelik ilimlerinden bir tanesi),
Nötrino– kuantum parçacık ilmi,
DNA kodon yapısı (64 kodon) (DNA dizilim yapıları),
9 çakra sistemi, astroloji ilimlerinin hepsinin birleşimine human design deniyor. 

I ching – Uzakdoğu bilgelik sanatlarından biri. 

DNA’daki kodon sayısı da 64; DNA kodon yapısı bilgisini kullanıyor ve genetik mavi kopyayı da içeriyor. Astrolojiyi, Brahman 9 çakra sistemini kullanıyor. 1970’lerden sonra 9 çakralı sisteme geçtiğimizi söylüyor Human Design mucidi Ra Uru Hu. Kabala, hayat ağacı yöntemini de içeriyor. 64 Kapı, DNA kodonlarınız  

Doğum tarihi, doğum yeri, doğum saati, isim soy isim gerekiyor.  

1) Tür: Enerjiyi kullanma şekliniz.  

2) Merkezler: Hangi alanda (merkezlerinizde, kendi varlığınızda) üretim sizde hangi alanda dışarıdan alıp büyütüyorsunuz.  

3) Otorite: Nasıl karar verdiğiniz  

4) Profil: Yaşam amacınızı gerçekleştirme biçiminiz. Kişinin buraya gelmesindeki ana amaca doğru giden yol  

TÜR: Enerjiyi kullanma şekliniz
Jeneratör (üretici) (sakralı tanımlı)

Hediyesi: Enerjik, çalışkan, işinin ustası, kendinin farkında, sürdürülebilir enerji. Enerjiyi üretebilirler. Günlük enerjilerini bitirene dek yatıp uyuyamıyorlar.

Gölge Yanı: Yılgınlık, çabuk vazgeçme, sıkışıp kalmışlık.

Sürdürülebilir bir enerjileri vardır. Sakral bölgeleri aktif olduğundan içgüdü mekanizmasıyla bağlantıları vardır. Hı hı, ı ıh. Sakralınızın sesi size armağandır. Eğer dinlemezseniz, zihin devreye girdiğinde, bir soru gelmeli konuyla ilgili.

Stratejisi: Bekle, yanıt ver, harekete geç. Dışarıdan gelen etkiyi, soruları veya fırsatları bekleyen türler. Dış dünyadan gelen bir soruyla harekete geçerler.
En çok hayal kırıklığıyla karşılaşırlar, çünkü dışarıdan bir etki gelmeden başlattıklarında, başlatıcı enerjisi olmadıkları için o etkiyi karşılayamıyorlar ve sonuç hüsran / hayal kırıklığı oluyor, başlatıcı enerjileri yok çünkü. Aurası insanları kapsar. Sabrettiğinizde, mutlaka fırsat gelecektir. Dünyanın %60’ı bu tür.

Manifesting  Jeneratör (gerçekleştiren üretici) (sakralı tanımlı)  

Enerjik, çalışkan, aynı anda birçok şeyi yapabilir, kestirme yollar bulma konusunda iyidir, sürdürülebilir enerjileri var. 

Öfke ve engellenmişlik, önemli adımları atlar, beklemekten nefret eder, başladığı işi her zaman bitiremeyebiliyorlar. 

Enerjiyi üretebilirler. Günlük enerjilerini bitirene dek yatıp uyuyamıyorlar. Sürdürülebilir bir enerjileri vardır. Sakral bölgeleri aktif olduğundan içgüdü mekanizmasıyla bağlantıları vardır. Hı hı, ı ıh. 

Sakralınızın sesi size armağandır. Eğer dinlemezseniz, zihin devreye girdiğinde, bir soru gelmeli konuyla ilgili. En çok hayal kırıklığıyla karşılaşırlar. Eğer bir işi kendini başlatırsa, teklif gelmeden. Fırsat geldiğinde çok hızlı ilerlerler. Yine başlatıcı değilsiniz. Yine soru bekliyorsunuz. Aynı anda birçok işi yapabilirler. Tek bir işe odaklanmakta zorlanabilirler. Adımları hızla atarken ayrıntıları kaçırabilirler. Bekle, yanıt ver, harekete geç. Yanıt verdikten sonra kararlarını değiştirebiliyorlar. Yanıt verdikten sonra harekete geçmeden önce imajine edin, konu neyse onu yaparken görün kendinizi. Aurası insanları kapsar. Dünyada jeneratörlerle beraber toplam %60.  

Projector (Gösterici) (sakralı tanımsız) 

Hediyesi: Diğerlerini yönetme, rehberlik, içgörülü, sezgisel, manyetik ve çekici, büyük işler başarmak için enerjiyi odaklamaya yardımcı olurlar.

Gölge Yanı: Tembel olarak algılanabilirler, tükenmişlik, duyarlı, içerleme duygusu  

Bu dünyaya çalışmaya gelmemişler, onlar göstericiler. Sürdürülebilir bir enerjileri yok. Sürekli çalışmaya çalışırsa kendini jeneratör sanarak, tükenmişlik sendromu yaşar. Dinlenmeye zaman ayırması gerekiyor. 

Trafik polisi gibiler. Jeneratöre dur bekle, sana teklif gelecek, manifestöre adım at, harekete geç diyenlerdir. Bir odaya girdiğinde aurası kişilerin kimlik merkezlerini tarar ve kimin neyi yapacağını gayet iyi bilir. Çok iyi insan kaynakları müdürü olurlar. Tanınma arzuları vardır. Dış dünyadaki insanların kendilerini fark etmelerini istiyorlar. Bazen çok konuşabiliyorlar. Dikkat çekerler fazlasıyla. Davet bekle, harekete geç. Dış dünyadan davet gelmesi gerekiyor, kendi görüşlerini iletmek için. Sahne performansları açısından da çok iyiler. Dünyada projektör oranı ortalama %15-20 civarında.

Manifestor (Gerçekleştirici, Başlatıcılar) (sakral tanımsız)  

Boğazı tanımlıdır.  

Hediyesi: Enerjik, başarılı, içsel itilimli, spontane, gizemli  

Gölge Yanı: Öfkeli, sadece kendini düşünen, sabırsız ve gizli kapaklı.

Dışarıdan bir davet beklemeden bir adım atabilen ve gerçekleştirebilen tek türdür. Başlatandır. Birçok fikir gelir akıllarına. Birçok işe girip hiçbirini yapamayabilirler. Başlatıcılardır, devam ettirmek için jeneratöre ihtiyaç duyarlar. Sürdürülebilir bir enerjileri yoktur. Etraflarındaki insanları bilgilendirmeliler. Çok hızlı hareket ettikleri için etraflarındakiler anlayamaz ne yaptıklarını. 

Engellendiklerini düşünüyorlar ve bundan dolayı öfke duyuyorlar, bilgi verdikleri zaman. Halbuki bilgi verseler desteklenirler. Tembel de olabiliyorlar, çabuk yoldan para kazanmaya meyilli olabiliyorlar. Takım oyuncusu değil. Dünyada var olan manifestor oranı %8.  

Reflector (Yansıtıcı) (sakralı tanımsız)  

Hediyesi: Konuşkan, tutkulu, özgün, huzur ve bolluk taraftarı, bulunduğu toplumun sağlığını yansıtır. Kararsız, her şeyden etkileniyor, tutarsız, köklenemiyor. 

Gölge Yanı: En zor karar alan türler. İçsel otoriteleri yok, tamamen dış dünyaya bakarak, dışsal otoriteyle karar veriyorlar.
Reflektörün karar alması için ay takvimine göre, kararı etraftan yansımalara göre tartarak 28 gün bekleyerek vermeli. Konuşmaya ihtiyaçları var karar almak için. Kendilerini fark ederlerse, merkezlerinde kalabilirlerse çok iyi rehber, keşiş, kahin vs olabilirler, çok iyi tahmin yapabiliyorlar. Dünyada ortalama reflektör oranı %2. Kendinizi en iyi bu profilde görürsünüz, hiçbir merkezi tanımlı değil çünkü. Sizin aynanız gibidir. Bir arada olmayı seçtiği insanları çok dikkatli seçmeli bu aynen kopyalama özelliğinden dolayı. 

2) MERKEZLER  

Motor merkezler: sahip olduğumuz enerji türünü belirler. 

Sakral, irade yani kalp, kök ve solar pleksus.  

Beyaz renkte olanlar: açık (dişil, yin, içe dönük, enerjisini dışarıdan alıp büyütüyor), tanımsız merkez (merkez neresiyse orayla ilgili konuyu dış dünyadan alıp büyüten merkezdir)  

Renkli olanlar: tanımlı (yang yani eril, kendi enerjisini üretiyor ve dışarıya yayıyor), kapalı (merkez neresiyse o konuyla ilgili her şey kişide mevcuttur, mesela ifade yetisi, ilham)   

Yukarıya doğru olan üçgen: Tepe merkezi, ilham, süper bilinçten gelen tesirler, düşünce, soru sorgu. Tanımsız olduğunda beste yapmak isteyen birinin dışarı çıkıp bir ilham almaya ihtiyaç duyarlar, ama duydukları basit bir sesten senfoni yaratacak kadar ilhama sahip olabilirler. 

Altındaki aşağı doğru olan üçgen: Zihin merkezi, ajna, süper bilinçten gelen bilgiyi kendi verilerine göre yorumluyor, düşünceyi işlem merkezi, analitik merkez. Tepe merkezine gelen bilgiyi işleme merkezi. Eğer tanımlıysa, sürekli düşünce üretiyor. Meditasyon yapması önemli zihni sakinleştirmek için. Tanımsızsa, yanınızdaki insanların zihin faaliyetlerini, dertlerini, kaygılarını aynen alabilirsiniz, tek başınızayken olmayan kaygılar, düşünceler, başkalarının yanındayken oluyorsa onlar sizin düşünceleriniz, kaygılarınız değildir. Başkalarının düşüncelerini alıp büyütürler. Bu benim düşüncem değil konusunu algılayabilirse, etkilenmezler ve insanların düşüncelerini aradan çekilerek rahatça okuyabilirsiniz.  

Altındaki kare: Boğaz  İfade, iletişim, ifade, konuşma, gerçekleştirme, eylem merkezi. Tanımsız olanların bir soruya verdikleri cevap karşılarındaki kişiye göre değişir. Tanımsız olanların kanallığı daha rahattır. Tanımlıysa, çok tutarlıdır sözler ve konuşmalar, bir soruya verdiği cevap aynıdır, kişiye göre değişmez, çok iyi masal anlatıcısıdırlar. Çok iyi taklit yetenekleri vardır.  

Altındaki baklava dilimi: Kimlik merkezi, benlik, yaşam yönü ve sevgi Tanımlıysa, kimlikleri bırakmak konusunda zorluk olabilir, ama yaşamın ne yönde gittiğini çok iyi bilirler. Manyetik tek kutup da deniyor. Tanımsızsa gittiği yönden emin olamıyorlar. Ama doğru yöne gittiğini, o yöne yöneldiklerinde içlerindeki kalp rahatlığından, ferahlamadan anlayabiliyorlar. Tanımlı olanların yön duyguları var, nereye gideceklerini biliyorlar.  

Baklavanın sağ yanındaki yukarı bakan üçgen: Kalp merkezi, irade merkezi, irade gücü ve değer Bir şeyi arzu ediyorsanız bunu rutin bir şekilde yapabilirsiniz eğer merkeziniz tanımlıysa, diyelim ki rutin bir işe karar verdiniz, bunu kolaylıkla sürdürebilirsiniz. Tanımsızsa bu merkez, kendinize ve başkalarına rutin yapacağınız şeyler konusunda söz vermeyin. Mesela konu kilo vermekse, bir gün az yiyerek, bir gün koşarak, bir gün dans ederek, çeşitli aktivitelerle rutine bindirmeden kolaylıkla sürdürebilirler. Tanımsızsa öz değer konusunda tıkanıklıklar olabiliyor ve hizmeti için değerinden azını isteyebiliyor.  

Bunların altında solda, eşkenar üçgen: Dalak Sezgi merkezi (bir yere girdiğinizde rasyonel olmayan içinizde anlık gelen bir histir sezgi) an merkezi, anda kalma merkezidir, hayatta kalma, zaman, bağışıklık merkezi. Oturduğun yerden birine bir şey olduğunu çok uzaktan anlayabilirsin sezgisel olarak mesela. Tanımsız olanlar çok iyi kahin olurlar, dünyanın bir yerinde bir şey olduğu zaman bilebilirler. 

Dalağın yanındaki, ortadaki kare: Sakral merkez, iç güdü merkezi
(dış dünyadan aldığınız etkilere karşı, rasyonel olarak verdiğini tepkilerdir, mesela yer küredeki titreşimlerden depremi hisseden kediler) enerji merkezi. Tanımlıysa sürdürülebilir enerji üretirler. Sakral tanımlıysa hı hı, ı ıh sistemine göre karar vermeli her şeye.  

Karenin sağ yanındaki eş kenar üçgen: Solar pleksus merkezi:
Duygu merkezi, duygusal berraklık. 

En alttaki kare: kök merkezi, adrenalin merkezi Tanımlıysa adrenalin üretebiliyor. Harekete geçme enerjisi yüksek. İki tane baskı merkezi var, biri tepe biri kök. 

Tepe tanımsızsa: Sürekli bir şeyleri anlama baskısı. 

Kök: sürekli bir şey yapma baskısı.  

3) OTORİTE  

Otorite: Sizin karar alma mekanizmanız (ilahi iradeden aldığınız tesirlerle karar alma mekanizmanız) 

Duygusal: Duygusal netlik ortaya çıkınca karar alması gerekir. Yanlış karar verme korkuları var. Duygular netleşmeden karar almamalı. Duygusal olarak dipteyken ya da çok yukarıdayken karar almamalılar.  

Sakral: (hı hı , ı ıh), iç güdüye göre karar almalıdır.  

Dalak: Anda karar alma. Sezgisel olarak. Düşünme, anda hissettiğin, kalbinden gelen neyse onu yap.  

Kalp: Harekete geçmek için hiçbir şey olması gerekmiyor. Tam bir manifestor. Kalbinden geleni yapmalı, teklif, fırsat beklemiyor.  

Self projecktör (Kendini yansıtan otorite): Dışarıdan kararları yansıtması ve ona göre karar alması gerekiyor. Dışarıya sorarak bulabiliyor kararı. Aldığınız yanıtlara göre seçiminizi yapıyorsunuz. Dış dünyadan yansıyanlara göre içsel bir şekilde ne tarafa doğru hareket edeceğini bilir.  

No inner otorite (Dışsal): Dış dünyanın seçimlerini dinleyerek, izleyerek kendine en yakın olana karar veriyor.  

4) PROFİL  

İlk rakam hangisiyse dış dünyaya en fazla yansıttığınız yanınızdır. İkinci rakam daha az farkında olduğunuz ya da henüz bilmediğiniz yanınızdır. Önde olan sayınız, dış dünyada ortada olan ve ön planda olan yanınız ama ikinci rakam sizin gerçek zenginliğiniz, çünkü doğmadan 3 ay önce ruhunuzun bedeninize indiği sırada ortaya çıkan rakamınız. 

1) Investigator (Araştırmacı)
Araştırıyor her şeyi, enine boyuna ayrıntılı olarak.
Bir şeyleri kıyıdan köşeden yapamıyorlar, detayına araştırmaya itiliyorlar. 1’ler çok fazla araştırıp, önceden bilmek istiyorlar, yeterince bilgi sahibi olmazsa rahat edemiyorlar. 1’ler kendilerini en yüksek düzeyde ifade ettiklerinde yüksek bilgeliğe sahiptirler. En düşük ifadesinde bilinmeyenden korkarlar.  

2) Hermit (Münzevi)
Kendine kalmayı seven, bir süre kenara çekilip kendini dinlemek isterler. Tek başlarına zaman geçirmeyi seviyorlar. Yeniden enerjiyi toplamak için yalnız geçirecekleri zamana ihtiyaç duyarlar. Henüz kendinin farkında değilse insanlardan kaçmaya çok meyillidirler. Doğru deneyimleri deneyimlemek için kendine zaman ayırıp, güzel deneyimler yaşıyorlar.  

3) Martyr (Şehit):
Deneyimlerinden öğrenirler, deneyimlerden bilgeliklerini kazanırlar. Sürekli deneyimin içine atlıyorlar. Bir konunun her tarafını deneyimler, o konuda çok fazla bilgeliği vardır. Yanlış yapma korkusundan dolayı kendini kapatabilir deneyime, kapatmamalılar. Ne kadar çok şey bildiği değil, deneyimlediği önemli. Yaşam deneyimleri çok güçlü olan bilgeler oluyorlar.  

4) Opportunist (Fırsatçı):
Fırsatçılar fırsatları yakalama konusunda çok iyidirler. İlişkiler çok önemli. İnsanların içinde olmak. Değişiklikleri çok fazla yapamayabiliyorlar, her şeyin aynı kalmasından hoşlanabiliyorlar, insanların onları olduğu gibi kabul etmesini arzu ediyorlar. Değişiklik yapabilmesi için fırsat gerekiyor. Başka bir iş fırsatı çıkana kadar diğer fırsatı tutabiliyorlar. Dostluk tarafları çok güçlü. İlişkiler arkadaşlıkla son bulabiliyor. En güçlü ifadesinde hayattaki tüm fırsatları gören insanlar oluyorlar. En düşük kendi gerçeklerini ifade etmekte zorlanabiliyorlar.  

5) Heretic (Kafir):
Dogmaları, katı düşünceleri, inançları yıkarlar insanlardaki. Başkalarına yardım etmekle ilgili bir yaşam yoluna sahipler. Enerjisel olarak da başkalarının enerjilerini güçlendiriyorlar, eylemsel olarak da yardım ederler. Kendi enerjileriyle sizi yükseltir, doğal olarak. Enerjisel aynalık yaparlar. Poker face olabiliyorlar, ketum tarafları olabiliyor. Çok fazla insanı aynı anda etkileme özelliği var. Çekici bir güçleri vardır. Kazanova da olabiliyorlar. En yüksek ifadesinde, bütün insanları sadece orada bulunarak bile enerjisel olarak yükseltmek. En düşük ifadesinde bu çekiciliğini kişisel kazanç sağlamak için kullanırlar.  

6) Role Model (Rol Model):
insanları arkasından sürükleyen, örnek alınan insanlardır. Başkaları için rol model olan. 28, 35, 50’li yaşlar dönüm noktaları. Kendisi olması yeterli. Başkalarına ilham vermek onun işi. İlişkilerde ruh eşlerini bulmaya derin bir arzu ediyorlar. Çok inip çıkarlar, çok düşüp kalkarlar bir noktaya gelene kadar. En düşük ifadesi, insanlardan uzaklaşıyorlar.  

1, 3, 5’ler içe dönük, içsel, bireysel  

2,4,6’lar daha dışa dönük, dışsal, ilişkilerle alakalı daha çok.  

5) KANALLAR VE KAPILAR  

Kanallar:
iki merkezi birleştiren bağlantı noktalarıdır. Eğer renkli ve birbirine tam bağlıysa buna kanal deniyor. Numaraları var. 15-5 mesela. 29-46 kanalı mesela. Tam birleşmişse, kanal, eğer beyaz varsa ve tam birleşmiyorsa bu kapı. 

Siyah kanallar: doğduğunuz gündeki gezegenler hangi konumdaysa, bilinçli yanınızı temsil ediyor. Bildiğiniz ve farkında olduğunuz yanlar. 

Kırmızı kanallar: Ruhun bedene indiği gün, bilinçsiz yanınız, ruhunuzun hangi konumda olduğu. Farkında olmadığınız yanlarınız. 
Kanalın yarısı siyah ya da kırmızı olup yarısı beyazsa kapı.  

Yarısı siyah yarısı kırmızı ise o kanalın bir tarafının farkındasınız diğer tarafının farkında değilsiniz demektir.   

Kurs Önizlemeleri

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın