İlahi Sistem ve Esma Yorumları

İlahi Sistem ve Esma Yorumları

Yıldızlar ile gezegenlerle iletişim halindeyiz. Her gezegenin hayatın içinde bir anlamı olduğunu her gezegenin bir esması olduğunu, her Esma’nın insan beyin sisteminden yansıyan, ilizyon sistemine bir aydınlatma, bir Işık görevi olduğunu anlayacaksınız.

Astroloji derslerinin sonuna geldiğimizde evleri burçları bırakacağız. Sizin işiniz gezegenler. 

Bundan sonra senin Merkür’ün ne senin Satürn’ün ne şeklin de soracağız.Senin burcun ne yerine?

Aşure gibi düşünün içinde incir fasulye bir sürü malzeme var.

İnsan astroloji haritasında da bir sürü şeyler var evler var gezegenler var.

Astroloji haritası mandala şeklinde yuvarlaktır. Ortasında bir güneş vardır. 

Güneş;  Allah sistemidir,  Rab sistemidir.

Bütün gezegenler merkezdeki güneşe hizmet ederler ona ulaşmaya çalışırlar. Eski şamanik toplumlar güneşe tapınıp duruyorlar. Bilmiyorlar ki böyle bir şey değil. 

Gezegenlerin bizim hayatımıza etki ettiğini ilahi kararı Allah’ın verdiğini bileceğiz. Her Merkür Satürn karesi gördüğümüzde iletişim konusunda yorum yaparken herkesi aynı şekilde yorumlamayın. 

Belki adam çok ciddi iletişim kurmak istemiyor işin de öyle başarılı oluyor. Veya  adam bankacı iyi ilişkiler kurması için onu doğru  yönlendireceğiz.

Zeki Doktor 

Belki çok iyi dansçı ama zeki Doktor olmaya çalışıyor fakat başarısız bir doktor. 6 yıllık okumak iyi doktor olmak anlamına gelmiyor. Belki dansçı olsa haritasında başka bir noktaya gidecek.  Astroloji dersleri almaya başladığınızda bunları anlayacaksınız.

Akrep Burcu 

Akrep burcuyum duygusalım derken hangi konuda duygusalsınız? Belki de hiç duygusal değilsiniz. Hatta ilerleyen süreçte diyeceğiz ki bizler mekanik robotlarız. Yani o ne demek? Okudukça göreceksiniz.

Gezegen Düzeyi

Evler gezegenler düzeyinde okuduğumuzda duygusal mısınız, neye göre?  Duyarlı mısınız, neye göre?

Duygusal mısınız?  Duygusal değil, duyarlı insan olmak, empatik olmak, empatiklikle de bağımlılığı karıştırmadan hayatın içerisinde yaşamak ve  yönlendirmek insanları. An’da kalarak, sonsuz süreç olacak astroloji yani, her an yeniden deneyimlediğimiz süreç olacak hayatımızda insan .

Kolaylıkla, hazmıyla, afiyetle, neşeyle olsun. Bir işi idrak etmek önemli. 

Cuma niye önemsenir;
Cumanın imamı Hz Muhammed (sallallahü vesselamdır). Kâbe’ye nasıl gidebiliriz? O bize gönlümüze geldi. Cuma imamı Hz Muhammed (sallallahü vesselam). Biz öyle hayal edeceğiz. Herkes bütün herkes Cem eder Cami esması tecelli eder. 4 büyük melek israfil, mikail, cebrail, azrail aşikar olur. Birlik bilinci. O yüzden insanları toplamaya çalışırlar.

Bir nevi Fatiha suresi oluruz hepimiz. Dualarımıza her cevap vardır. Hayır da bir cevaptır Bazen Evet, bazen Hayır bizim yararımızadır.

Cuma olmak demek Muhammed’i bilinç olmak demektir. Muhammed’i bilinçtir. Anahtarı Hz Ali dir. Ancak o ilim kapısına hiçbir aracı koymayacağız.

Astroloji Haritası

Astroloji haritasında Muhammed’i bilinç seviyesinde, Muhammedi bilinçle hayatımızı önce besleyeceğiz, sonra danışanları yönlendireceğiz.

İlahi kaynak astrolojiye getirdi mi, zaten bütünsel varlığımızda varlık gösteren sizin haritanızdaki Allah kuvvesi ve Esmaları, size yansıma yaparak  Âlim Esmasından beslenirsiniz.

Zaten bütünsellik algısından biz en-el hak olarak bu halim kuvvesinden besleniyoruz. Kad’r’den de. Bu sizin beyninizin yansıması bir şeye getirmiyor. Zaten bütünsellik algısında biz En el Hak olarak Allah kuvvesinin içerisindeyiz.

Zamanı geldiğinde unuttuklarımızı hatırlıyoruz İlim ve bilim bütünsellik içinde olduğumuzu deneyimliyoruz. Okumaya çalışacağız insan yaratılış olarak temiz ve saf bir ışıktır. Sonradan yaşananlar ışığını söndürüyor. 

Astrolojide o parlaklığı yaratacak şeyler yapmalı. Bazı astrologlar öleceğini söylüyorlar yani kodlamadır. Ölümü bilemeyiz, ne kadar nasıl kaliteli yaşayacağına dair önerilerde bulunabiliriz. 

Sadaka var mıdır? Sadaka nedir? Sadaka ömrü uzatır mı?

Ömrü  uzatmak demek hayattan aldığım tat.

İns – an an’da olma bilincine gelmek, vermek. Vermek çok zordur yani  vermek paylaşmak zordur.Cehennem bilinci.

Astrolojide Cehennem bilincinin olduğu bir ev vardır. Onu öğreneceksiniz.  İnsanların ne kadar tutunduğunu bırakmadıklarını ve  en çok  bırakamadıklarından sınava tabi oldukları yerleri. 

İnsanlar gelecek size inanamayacaksınız daha çok kazanabilir miyim diye öyle bir anlatacaklar ki, Şekerin var, Tansiyonun var diyeceksiniz. Şaşıracaksınız adam isyan ediyor toprakta kalmak, katı kalmak, dünyada kalmak gibi.

Kuddüs esması bununla ilgili beden olmadığımız anlatır. illüzyondan çıkmak lazım hayatınızda tek rehberlik edecek şey Hazreti Muhammed (sallallahü vesselam) hayatı ve Kuran’ı anladığınız kadar okuyun.

Bilgi yüklü eşekler olmamak lazım bütün dinler iyi ve vicdanlı  ve bütün olmayı anlatır aslında sadece İslam Selam kuvvesiyle son gelen dindir. Kökten besler, insana değer verir, insanın yaşam enerjisine değer verir. Üstün kaliteli ve iyi insan olmayı hedefler.

Sokaktaki kediye mama koymak gibi her şeyi sadakadır. Hediye vermek, hediyeleşme de sadakadır. Arkadaşınıza hediye verirken içinizden sadakam olsun diyebilirsiniz. Bilgilerinizi ilminizi verin. Bilmediğin bir şeye hayır diyemezsin astroloji bilim değil ilimdir. Gözlemdir. Sosyoloji, psikolojidir.

Benimle aynı anda doğan, aynı saatte aynı dakikada doğan kişiyle, ben İstanbul’da doğdum. O Diyarbakır’da doğdu. Yetişmesi, sosyal çevresi hepsini yorumlamak lazım.

Kolektif bilinç diye bir bilinç var. Bu bilinci etkiler;

Pandemi de iş yerleri kapandı. Büyük resim küçük resmi etkiler. Kişide etkilenir onun da iş yeri kapanabilir fakat o kişinin yaşayacağını etkilemez başka bir yerden gelir rızkı. İş yerinden gelmez de, başka yerden gelir. 

Şafi ismi, Siz olarak size şifa’ya aracı olan kişidir Doktor ya da biyoenerji uzmanı vermez şifayı,
Allah verir,  Allah Şafi ismiyle onu karşınıza getirir. 

Allah’ın Şafi ismi ile onun aracılığıyla Şifa vermesini niyet ediyorum deyin. Şifa alırsınız. İlaç içerken bile bu şekilde yapın, şifayı veren Allah tır. 

Vedud nedir?
Sizi Allah’ın sevmesi çekim gücüdür yani. Bataklıkta insanız sivrisineği çekersiniz. Esmaları Allah’ı Tanımak için okuruz. La ilahe illallah okuyabilirsiniz. Vedud okuduğunuzda, temeli temizlemediğinizde, okumayacaksınız. Salâvat oku. O zaman ağırlık yapmaz.

Esma zikir sizde Esma kuvvesini çok güçlendirir. Ve siz onu karşılayacak, değerlendirecek potansiyelinde olmadığınız zaman yanlış olur. Rezzak esmasını, iş aramakta okuyorlar mesela. Patronu eziyet ediyor ama çıkamıyor. Çıksa o telefon gelecek önü açılacak. O hal’den çıksa. Bu Halim esması sınavıdır. 

Vedud okuyorsanız Allah’ın sevgisini kazanmak için büyük sıkıntıları çekebilirsiniz

Salavat ve la ilahe illallah okuyun ve dua edin.

Mesela ameliyat oldum Allah’ın sisteminde büyük bir şeyin temizlenmesi için celalinden bir hayırdır. İnsanlara zikir önerirken haritalarına yorumlarken. Ne zaman evleneceğini değil ilişkiler ve ortaklıklar ve ilgili potansiyelleri söyleyebilirsiniz. Hava raporu gibidir kar yağacak dersin yağmur yağar.

İlişkilerle ilgili açık günler, öngörüler söylenir hak olanı gerçek olanı söylemek budur, doğru olan budur. 

Gelecekten kimseye haber veremezsin. Evlilikte ilişkidir. Ortaklıkta ilişkidir. İyi bir arkadaşlık da ilişkidir. Hak olan da budur. Bu şekilde potansiyeller söylenir. 

Vedud okuyorsun, beden kabesi olarak buna zaten müsait değilsin bu kadar yüksek frekansları çekince sıkıntılarda çekiyorsun, hazmederek, kolaylıkla ve afiyetle, niyetiyle duanızı edin. Salâvatla ilgili sahabe döneminde yaşamıyoruz. Ebucehil dâhil böyle bir senaryonun içinde. Cehennem bilinci yani o da iman etti de fakat kibrinden söylemedi.

Bizim Muhammed (sallallahü vesselam )ile bir arada yaşama şansımız var mı yok. Yanında olma şansımız var mı yok. Ben Münir ile ahbaplık etsem, birlikte takılsam  bir süre sonra Münirin  beyni ile benim beynim arasında bir alışveriş başlar. 

Biz salavat getirdiğimizde Hz Muhammed selam diyor. O da selam diyor ve bir süre sonra bu frekans içinde, bu sistem kurulduğunda Nur sistemi etrafında gözükmeye başlıyor. 

Ve   anlatılan bilgiyi kolaylıkla  alma içinde oluyoruz.

Sigarayı sağlığınız için içmeyin ve maneviyatla ilgili olarak da duman cinli frekanslardır.

Ateş ve dumanla beslendikleri için yaygındır. Kendi manevi ve dünyevi yaşantınızı yıkıyorsunuz. Pandemi ağzını kapat diyor. Ağzından çıkan ne oluyor? Nefs mi? Nefes mi?

Öğrenme, tecrübe ve deneyimdir dolayısıyla kendi farkındalığının arttıracağın bir yolculuk. 

Pandemi Satürn gezegeni ile ilişkilidir. Çörekotu satürndür;

Çörek otu yiyin. Çiğneyerek sabahları yerseniz hiçbir mikrop yaklaşmaz size. Çörekotu satürndür, Satürn ürünüdür. Zaten pandemi de  Satürn ile ilişkilidir. Lokman ve Bakara suresinde dinlersen hiçbir şekilde uğramaz yanına Corona değil kötü olan hiçbir şey uğramaz.

Gökler var mı? Siz Var mısınız? Gördüğünüz gerçek mi? Aslında hiçbir şey yok. Gördüğünüz gezegenlerde yok Muhiddin Arabî de bu hiçliğe anlatıyor.

Kafanda başlıyor yani kafada başlıyor. Kafada beyninizden çıkanı astroloji ile bağdaştırarak  nasıl değerlendirdiğiniz ile alakalı astroloji. 

O yüzden üst yok, alt Yok, yan yok aslında bir vizyon yaşıyoruz. Matriks filmindeki gibi.

Hem öğrendiklerini biliyor hem bilmiyorsun. Sadece hatırlamaya başlıyorsun.

Eee ne etmeye geldi dünyaya. Allah kendini seyretmek istiyor. Varlık zannettiğimiz hepimiz bir kalabalık, çokluk hali var. 

Allah da biz hiçliği deneyimlerken esmalarını bizden seyretsin diye bu sistemi oluşturdu

Allahı nasıl anlamıyorsak, bunu da sadece  hissedebiliriz bunun deneyimini anlatan Lucy filmini izleyin.

Beynimiz et kısmı değil sadece, ruh bilincimiz de var bu beden bilincimizin içinde.

Ruh kabemiz var. Dolayısıyla kendi öz varlığımızda ki Allah, Rab olan bizdeki esmasını seyretmek için bizleri yaratıyor, kendinden kendini izliyor. Ben yokum. Ben diyerek ifade ediyorum ancak ben diye bir şey yok. Hiçlik aslında.

Her An’ın kadrini kıymetini bilerek kul olma bilincini geliştirmek;
Birlikte en azından bilgileri, astroloji, kimya ya da diğer bilgileri tecrübe etmek için varlığın sonsuz sistemlerini okuyoruz, anlamaya çalışıyoruz ve tecrübe ediyoruz.  Biz sadece Allah’a kul olma bilincini geliştirmeye geldik, bu bilinci geliştirmek, hiçlik ve kad’r bilincini yani. Kadir Gecesi denir.  Ayın 27’sinde hani Kadir gecesi var ya aslında o, 27 değildir her andır. Tecrübe eden bunu bilir ve onu yaşayan Cennet bilincini yaşamaya ve anlamaya başlar ve o zaman anlar.

Durgun suda abdest alınmaz farklı yollara gidip o yollardan da keyif almak güzeldir.

Sanki sizi önceden tanıyor gibiyim denir bazen.

Önceden tanışıyoruz ne demek. Belki şu anda gezegenlerden birçok ben varım. Belki şu anda İstanbul Fethi gerçekleşiyor. Aynı anda yani birden fazla zaman dilimi olduğunu ve birden fazla zaman diliminde, en güzel ilişki Rabbimiz ile  kurduğumuz ilişki.  

Kendinizle ilişki kurmadan rabbimizle kurabilir misiniz? Hayır 

Öncelikle Öz varlığınızla ilişki kurup, kendi kendinizle, Öz varlığınızdan memnun olursanız, her şey sizi bir yere götürüyor.

Merkür bağırsak beyindir. Bağımlı olmak ne demek?

7/24 yemek yiyorsanız, 7/24 cinsellikle ilgileniyorsanız, 7/24 hayvani nefse hizmet ediyorsan;
bağırsak beyin de yaşıyorsunuz. Bağırsak beynini içindeki şeyle(b.k) besleniyorsunuz.

Beynin ruhun buradan besleniyor. Hayatında öyle olmaya başlıyor O yüzden Merkür’ü insanlara rabbinle yolculukla iletişim kurma becerisi olarak, astroloji haritasında anlatmanız lazım.

Marsı Seyretmek ne biliyor musunuz? Yaşam enerjisidir;
Mars diyorlar.
Bazen çok Ateş yakabilir, az ateş harlanabilir. 

Haritada baktığınızda adamın haritasında güneşine bakacaksınız diyeceksiniz ki, bilincin nasıl bakalım? Bu gezegenler bu güneşe hizmet ediyor mu?

Bakacaksın haritaya sonra kişiye bakacaksın, anlatacaksın. Bildiğin bilgiye temel alıp sonra üzerini duygularını, kendi deneyimlerini inşa edeceksin. Çünkü hep size yansımalarınız gelecek. 

Dualarımız, dilekleriniz gelecekten gelir, geçmişle mühürlenir; 

Duyduklarınızı öğrendiklerinizi Ali gibi, Ayhan gibi, Ayşe gibi, Fatma gibi yorumlayın kendinize göre yorumlayın.

Şu an da  sahabe döneminde yaşıyoruz. Hz Muhammed (sallallahü vesselam) yaşıyor, şu anda İstanbul’un fethi gerçekleşiyor. Onların hepsini insanı an’da değerlendirmek. Çünkü insanı parçalarda değerlendirmek. Bütün, ayrı ayrı ruh parçalarından oluşuyor.

Ve ruh parçalarını herkes kendine göre yorumluyor, ancak bir parçasını yorumluyor astroloji haritasından herkes kendi parçalarını yorumluyor.

Zamanı insanlar yarattı. Zaman algınla alakalıdır yolculuk yaparsınız 1 saatlik bir yoldur. Birisine 3 saat gibi  geçer, birisine 20 dakika gibi geçer, bu kişinin algısı ile alakalıdır.

Astroloji bir bilgidir. Âlim ve Kadir esmalarının yansımasıdır;

Astroloji haritasında, yuvarlak daire var, ortasında bir daire daha var, 12 ev var.
Güneş sembolü ortasında ve tam  güneşin ortasında bir nokta var. Bütün gezegenler buna hizmet eder.

Hepsi Rabbe dönüyor. Rabbimden ayrı düşündüğümüzde, ilişkilerimizi putlaştırırız.

Allahı unutur zikir yaparız. Bu ne demek şimdi? Yani, Allah’ın bütün isimlerinin olduğunu unutup sadece Rezzak sadece Âlim diyemeyeceğimizi unuturuz.

Astroloji bir bilgidir. Alim ve Kad’r esmalarının yansımasıdır. Bilgiyi de putlaştırırsak Cehennem bilincine gideriz, en dibe gideriz. Kirlenmek güzeldir. Kirlenmeden cennete ulaşamazsınız pluto gezegeni bunu anlatır. Insanı Kamile ulaştırır bu. 

Satürnü ters çevirdiğinizde jüpiterdir

Neptün hayallerdir rüyalar alemidir.
Sisli havalarda sislerin arkasında neler oluyor acaba. 

Şiron imanın anahtarıdır. İman kapısı açılır mı?

Şiron transit’leri o transit’leri yaşadığımız döneme gelen zaman dilimleri manevi çalışmalara yöneliriz. Bilinç açılır o yüzden imanın anahtarını bulunur. 

Haritalarımızı aşabilir miyiz? Evet aşabiliriz

Örneğin ilişkimiz problemli, Siz Samsung sunuz ben size IBM işletim sistemi yükleyemem. Farkına varmanız için yaşatılıyor, zaten bazı şeyler.

Kediye nankör derler hiç duydunuz mu banka soyan kedi

Satürnünüz bir açı yaptı diyelim. Satürn insanı kamil olmanız için bir sınava tabi tutuyor demektir. Mevzuyu anladınızsa geçip gidiyorsunuz, anlamadınız sarsıyor. Bağımlı olduğun şeyi bırakmak istemiyorsunuz yani.

%100 haritayı aşarsınız. O bir izdüşümüdür. Her şey demek değildir. O gezegenlerin sistemlerini yöneten bir Allah var.  O ol derse olur. Astrolog demesiyle olmaz. Ancak astroloğun dediğine kanaat ederseniz, kendinizi kodlarsanız olur. Gözlemci gözlemlenen etkisidir bu.

SINIR sizsiniz  ve SINIRSIZsınız-Gezegenler gerilemez yavaşlar; 

Türkçe anlamını bilerek okuyun kuran surelerini. Ayetel kürsüyü sürekli okuyanlar sürekli korunmak için neden okuyorsunuz?  Ayetel Kürsüyü sürekli korunmak için okursanız, korunmak zorunda olduğunuz olaylar yaşarsınız.

Allah nerede her yerde hiçbir duayı bilmeseniz de Bismillahirrahmanirrahim demeniz yeter.

Rahman ve Rahim 

Rahman ve Rahim ne demek? Rahman ve Rahim, anne ve babanız, onları iyi okuyun. Onlara baktığınızda bütün genetik mirasınızı okursunuz. Neye tövbe ettiğinize dikkat edin her an Tövbe de olun. Sürekli zikir yapmayın. Salâvat da ve Tövbe de olun.

Manevi Sistem

Allah bilincinde kalın. Her yer Allah’ın ibadethanesi, manevi sistemidir. En Günahkâr olduğunuz yerde bile ibadet edebilirsiniz. İçinizden gelen her yerde yapabilirsiniz. SINIR sizsiniz  ve SINIRSIZsınız.

Astroloji haritasında size gelen insanların sınırlarını siz çizersiniz. O sınırları Siz açarsınız. Sınır çizenler sıkıcıdır. O çarptı bu geriledi denmez. Gezegenler gerilemez yavaşlar.

Merkür retrosunda yeni işlere de girerseniz. Sizin haritanızda oluşuyorsa etkilenirsiniz Merkür’ü putlaştırmaktır bu.

Surelerin gezegenlerle bağlantısı var. Kur’an-ı Kerimle de var. İslamiyetle ilgisi olmayan hiçbir öğreti yoktur.

Akrebin yöneticisi Mars derler. Aslında Plüton’dur;

1500-2000 yıl önce Plüton keşfedilmediği için  akrep demişler. İnananlar yeni bilgiye kapalılar. Plüton akrep ile eşdeğerdir.

Kova ve oğlak yöneticisi Satürndür, bilmek zorunda değilsiniz bunları. Eskiyi ve yeniyi nasıl birleştiriyorum onu anlatmak için.

Uranüs Keşfedilmemiş. 2000 yıl önceki biriyle keşfedilmediler diye üranüs kovanın yöneticisi ama klasik bilgi. 

Satürn hem oğlak, hem de kovanın derler. İkisinin de karakteri nasıl aynı olur. O zaman yenilenme hükmü gelir. Uranüs kovanın yöneticisi diyeceksiniz.

Bilgi şarapçıdan da gelir, hayvandan da gelir. Bitkiden de gelir. Her şeyden bilgi alırsınız az bildiğiniz de çok şey, çok şey bildiğiniz de az şey bulabilirsiniz.

Sadece Kur’an’ı temel alın. Hz Muhammedi (sallallahü vesselam )rehber alın.

Ve bir hikaye anlatayım;
Bir adamın , bir ineği var ve tertemiz birisi. Organik süt satıyor tamamen katkısız. Kapı kapı geziyor ama kimse almıyor. 

Adama diyorlar ki, bir hoca var ona git danış belki yardım eder.

Hocaya gidiyor. Hocam diyor organik süt satıyorum, kimse benden bir şey almıyor. Diyor ki hoca, Oğlum süte bir damla su damlat.

Hocam olur mu süte su katılır mı?

Sen damlat oğlum diyor ve adam geliyor damlatıyor bir damla su. Süt hakikaten satılıyor. İkinci ineği alıyor ve hocaya tekrar gidiyor. Daha da büyütmek istiyor işlerini. Hocam diyor ya Nasıl oldu ben anlamadım. Saf sütken kimse almadı, bir damla su katınca hepsi sattı.

Ben daha da büyütmek istiyorum. Ne yapmam gerekir? 

O da diyor ki yarısına kadar su doldur. Delirdin mi hoca diyor. 

Oğlum satacaksın doldur diyor hoca.

Yarısına kadar su dolduruyor gidiyor hakikaten satıyor çiftlikler kuruyor, inekler alıyor. 

Sonra hocam diyor ya ben daha da Büyümek istiyorum. 

O zaman diyor kazanlara su doldur içine bir damla süt koy. Hocam sen ne diyorsan diyor ama  yine de yapıyor ve gerçekten insanlar kapış kapış alıyor. 

Kendi de şaşırıyor,  hocam bunun sırrı nedir  diyor, yani ben su satıyorum süt diye alıyorlar. Hoca diyor ki, oğlum sen o zaman helalinden satıyordun kimsenin dikkatini çekmiyordu herkes harama bulaştığı için, alıcın arttı diyor.

Astrolog Güçlü Metin

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin