İnsanlığın Kollektifini Etkileyen Gezegenler Uranüs, Neptün ve Plüto

Sosyal medyada paylaş

İlk 7 ışık, ilk yedi gezegen insanlığın bireysel olarak ve insanı toplu olarak etkileyen yaşam güçlerini sembolize ediyor. Yani toplu olarak insanla beraber çalışan yaşam güçlerini. 

Uranüs, Neptün ve Plüto insanlığın kollektifini etkileyen gezegenler, bütününü yani. Yani bireysel olarak etkilemiyor, bütün kollektifi etkiliyor Uranüs, Neptün ve Plüto. Alt oktavdaki gezegenler genellikle insanın fiziki ve ahlaki evrimiyle ilgili, üst oktavdaki gezegenler, Uranüs, Neptün ve Plüto insanlığın ruhsal ve türsel evrimiyle ilgili, tekamülüyle ilgili. 

Bu açıdan baktığımızda, Uranüs Merkür’ün üst oktavıdır. Yani Merkür’ün bir oktav üstü.

Merkür neydi? Mantıktı, bilimdi, bilgiydi. Uranüs sezgidir, sezgiyle elde edilen bilgi; Hikmet yani – Uranüs hikmettir.  Örnek veriyorum – bir kişinin telefon edeceğini hissediyorsunuz daha etmeden önce. Ondan sonra telefon geliyor – Uranüs’ün işi bu, sezgi. 

Kafanızda bir flaşın çakmasıdır. Fakat bir yandan da insanlar bundan korkarlar. Yani insanlar sezgilerine bir şey gelmesine karşı, yani nedir – birinin öleceğini biliyorsunuz, birinin arayacağını biliyorsunuz, bir süre sonra hani sizin için söylemiyorum ama normal insanların korktuğu şeyler bunlar. Hani aman, kapatayım, bilmeyeyim diye. Yani bazı insanlar da tam tersine “hallüsinasyonlara” ve “illüzyonlara” kapılır, “sahte önseziler” olur. Ama Uranüsün gerçek yapısı sezgileri alır ve onları en yüksek düzeyde kullanır; insanlığın yararına ve bütünün yararına. 

Dolayısıyla Uranüs temelli insanlar, Uranüsü çok güçlü insanlar büyük kahinler oluyorlar.
Büyük kahinler, medyumlar, veliler, okültistler. Yani Merkür normal bilgiyle ilgileniyor, Uranüs ilimle ve hikmetle ilgileniyor.

İnsanlığın çoğu beş duyusal sistemi kullanıyor, beş duyusunu kullanıyor. Uranüs beş duyunun ötesiyle ilgileniyor, beş duyunun ötesinde algılamayla alakalı. Altıncı his deniliyor ya sezgiye aynı zamanda.

Şimdi Uranüs’ün keşfedildiği zamana bakalım. Uranüs’ün keşfedildiği zaman aynı zamanda elektriğin de keşfedildiği zaman, aynı zamanda teleskobun da keşfedildiği zaman. Bunlar neyle ilgili, Uranüs’le ilgili. Yani elektrik de aynı zamanda teleskop. Uranyen bir zihnin ürünü teleskop – bütüne bakan, bütünü gören, sezgilerini ve aynı zamanda bilimi, hikmeti, yıldızları arayan, daha büyük güçleri arayan zihinle bilinçle ilgili.

Soru: O zaman mantıken 7 yılda bir, yani Uranüs’ün aktif olduğu 7 yıla biz hikmetler çağı diyebiliriz. Keşifler çağı oluyor.

Ancak keşifler ne alanda oluyor? Mesela örneğin Uranüs eğer Yengeçteyse insan içsel keşifler yapıyor. Uranüs Akrepteyse daha derin keşifler yapıyor. Uranüs Kovadaysa bilimsel keşifler, ilerlemeler ve işte atıyorum toplumsal devrimler oluyor. Uranüs İkizlerdeyse bilimsel keşifler oluyor gibi. Her 7 yılda bir insan başka bir keşif boyutuna geçiyor.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: