Koç Burcunda Güneş Tutulması Büyük Seçim

Koç Burcunda Güneş Tutulması Büyük Seçim

20 Nisan da güneş tutulması var koç burcunda. 29 derece hayatınızda bir şeyi kapatıp başka bir şeye başlayacaksınız ama bu süreçte büyük bir yol ayrımınız olacak büyük seçim. Büyük dönem

Fakat her ne olursa olsun kendinizi hep referans noktası olarak alın herkes kendi tekamülünü yaşar.

“Bazen bir seçim yapmak durumunda kalırız. Bu seçimler bizim karşımıza bazı eprövler [sınavlar yaşam dersleri) çıkarabilir. Seçim yaparken şuna dikkat etmeliyiz: Bu yapacağım seçim, beni yaptığım vazifeden alıkoyar mı?

Örneğin: Şehir dışı veya Yurtdışından bir iş teklifi gelir ama buradaki vazifeleri bırakmak gerekecektir. O durumda hemen şunu düşünmek gerekir:

Bu işin maddi getirisine ihtiyacım var mı? Eğer ihtiyaç varsa gidilir, yoksa gidilmeyebilir. Ya da çalışma koşullarında esneklik varsa da yapabilirim.

Yapılan bu seçim insanlara yaptığım hizmete, aileme yaptığım hizmete engel olur veya bunu tamamen durdurur mu?

Ev, iş, eş gibi içinde bulunduğum genel halin tümünü birden değiştirecek bir seçim midir bu?

Eğer bu maddi gelire ihtiyacım yoksa yeni işi seçmem, hayatımdaki ufak tefek değişikliklerle o imkânı hazırlar, yapmam gerekeni yaparım.

Yani önümüze her çıkan ve imkân gibi görünen tuzağa düşmemek gerekir. Bazen gerçekten imkanlar çıkar ve burada da kriter olarak “yalnızca benim menfaatim için mi” diye bakmak gerekir.

 ***Neden cazip geliyor, bu menfaat haklı mı, gereksiz mi diye düşünür gereksizse seçmem.

Zor bir yol olsa dahi gerekliyse ve insanlara bir fayda sağlayacaksa seçerim. Seçimlerimde vicdan-vazife dengesini gözetirim ve bir faydası olmayan şeyleri seçmem.

Bazen de bir seçim durumuna gelinir ve seçilecek yola karşı içimizde bir rahatsızlık, bir boşluk duygusu, içe sinmemezlik gibi duygular hissederiz. Bu duygular vicdanın uyarılarıdır. Boşluk duygusu hissedilir çünkü; bu seçimin içinde vicdani bir boşluk vardır. Vicdan kendisine enerji gönderilmesini istiyor (karar vicdani olmalı), gönderilmeyince de bir boşluk hissi oluşuyor.

Bu uyarı; yapacağı şeyi yapmaması, bu yolu seçmemesi, yanlışlar zincirini artık durdurması gerektiği için oluyor.

 Kendinden kendine yardımdır bu veya gerektiğinde rehberler yardım eder.

Eğer doğru bir seçim yaptıysak; girdiğimiz yol bazen ızdıraplı, bazen zorlayıcı, sıkıntılı olsa da sonuçları itibariyle bizi pozitif yönde geliştirici ve çevremiz için de faydalıdır.

Bazen insan zoru seçerse doğruyu yapmıştır bazen de kolayı seçerse doğruyu yapmıştır. İşi zorluğa, kolaylığa göre değil, kendimiz ve çevremiz için sonuçları itibariyle değerlendirmek gerekir.”

Astrosimya Eğitmeni

Melek Öztürk

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin