Numerolojide 4.ÇAKRA İstikrar ve Süreç

Sosyal medyada paylaş

Daha önce okumadıysanız bakınız: Numerolojide 3. ÇAKRA: İfade ve Ego yazısına bakmak için TIKLAYINIZ…

Varoluşun maddi boyutunu, insan bedeni ile dünya gezegenini ifade eder.

Dersi; Hedeflerine doğru sabır ve sebatla sabit yapılar inşa etmek üzere buradadırlar. Bu bireyler hedeflerine doğru vazgeçmeden emin adımlarla ilerlemeyi öğrenmelidirler.

Pozitif Yanları: Pratiklik, Hizmet, Sabır, Kesinlik, Kendini adama, Tutarlılık, Olgunluk, Güven, Değer verme, Sadakat, Dayanıklılık, Hakikat, Toplumsal kabul, Sebat, Aidiyet, Çalışkanlık, Bu dünya, Var olan realite, Emektarlık, İrade

Negatifi/Çukuru: Dar görüş, Sabit fikir, Kendini Tekrarlama, Vazgeçme, İnat Etmek, Vicdansızlık, Yerleşik düzene geçememe, Düzene teslim olamama, Katılık, Uyumsuzluk, Disiplinsizlik, Erken doğum, Sorunlu bebeklik,

4. CAKRA: Ad ve soyadInızda D.M.V. Harfleri Bulunmuyorsa

Bu ruh varlıkları: geçmiş hayatında veya atalarında bir veya bir kaçı DERVİŞ olamadı.  Sabır, sebat, süreç yasalarından geçemediği geleneklere uyum gösteremedi.

Bu sebeple 4. çakralarınnı açmak için bu hayat planına bedenlenen bu ruh varlıkları, Biz ve Bizim demek, büyük kavram ve değerleri korumak, kalbini sevmeyebve sevilmeye açmak, sabır ve sebat ile gelenlere uyumlanarak akışta kalmaya söz vererek bu dünyaya geldiler.

Bu ruh varlıkları genellikle gündelik dilde kullanımlarda sabır, sebat dendiğinde başa gelene katlanma, alttan almaya mecbur olma ve taviz verme gibi daraltıcı olsa da enejisel olarak bu durumlar hayatlarına çekerler.

Bu rseçimlerin altında yatan gerçek istekleri kalplerini acı çekerek açma çabasıdır.

Hırslı ve sabırsız bir şekilde gerekli adımlar atmadan sonuca ulaşmaya meyilli olan bu kişiler istikrarsız ve başladığı işi bitiremeyerek öncelikle 4. çakranın çukuruna düşer.

Bu genelde böyledir, ancak bunun tam tersi de olabilir. 4. çakraya borcu olan bu ruh varlıklarının pin kodlarında aldıklan etki farklı olacağı için asıl detayı kişiye özel incelemede görebiliyoruz.

Kalp bölgesini temsil eden bu çakra kişiyi en çok kalpten yaralamalara, kalp sıkıntılarına, kalpten darbe yemeye kalbini tabiri caizse döve döve açacağım iç itilimi ile tekâmül edeceklerini zennetmelerine neden olmaktadır.

Atalarımızdan bize öğretilen. kişi acı ile olgunlaşır. ‘ALLAH çileyi sevdiği kuluna verir.’ gibi yanlış yaklaşımlardır.

Hatalı inançlarımız bizleri genel anlamda kendi kendimize çileyi hayatımıza çekmemize neden olur ve tekamülümüzü güçleştirir.

Gelenekleri reddetmeyip uyumlanmak, memuriyet ya da çıraklık yapmak, halka hizmet misyonunu benimsemek, ego bilincinden hiçlik bilincine geçmek, sahip olduğu tüm ünvanları bırakarak, sabır sebat ve süreç yasalarına uyumlanarak, düzenli spor yaparak bu çakraların açılması sağlanabilir.

4.ÇAKRA (KALP ÇAKRASI):

 • Konum: Göğsün Merkezi
 • Renk: Yeşil
 • Kristaller: Pembe kuvars, pembe turmalin, pembe opal, rodokrozit, yeşil aventurin, zümrüt, malakit, yeşim, peridot
 • Uçucu Yağlar: Gül, sardunya
 • Gıda: Yeşil yapraklı sebzeler, lahana, brokoli, karnabahar, bamya, fasulye, kuşkonmaz, bezelye, üzüm, armut, erik, kiraz.
 • Elementi: Hava
 • İlgili Hastalıklar: Alerjiler, astım, kan dolaşımı, meme kanseri, bronşit, göğüs tıkanıklığı, dolaşım problemleri, öksürük, yorgunluk, kalp hastalıkları, yüksek  tansiyon, hiperventilasyon, bağışıklık, grip, akciğerler, tırnak ısırma, alt kollarda  ağrı/ellerde sorun, pnömoni, solunum problemleri, nefes darlığı, uyku bozuklukları,  sigara, titreme.

Olumlamalar:

Kendimi seviyorum. Hayatın ritmine uyum sağlıyorum. Ben aşka değerim. Zahmetsizce affediyorum.

Bağışlama beni özgür kılar. Kendimi affediyorum.  Şimdi daha akıllıyım ve yeni bir gerçeklik yaratıyorum.

Bana zarar veren herkesi affediyorum, ben onların kalbine sevgi gönderiyorum.  Başkalarına teklif etmek için bolca sevgi var.

 • Sevgiyi kolayca ve zahmetsizce veriyorum ve alıyorum.
 • Aşk benim varlığımın özüdür.  Bu benim doğal durumum.
 • Beni sevgi ve şefkatin iyi bir baharıyım.
 • Ben evrenin çocuğuyum.  Evren beni seviyor.
 • Gerçek aşktan zevk almayı hak ediyorum.

Kalp Çakrasını Açmak ve Dengelemek İçin;

 • Doğada yürüyüşler yapabilir, kristalleri kalp çakranıza koyabilirsiniz. Ayrıca

uçucu yağları kalp çakranıza sürebilirsiniz.

 • 21 gün boyunca, günde 3-4 dakika diz üstünde durulur, göğüs gökyüzüne doğrudan açılır, baş yukarıya kaldırılır ve YAM mantrasını sık sık kullanabilirsiniz.
 • Yeşil renk Giysiler kullanabilirsiniz. Kalp çakranıza iyi gelen yiyecekleri tüketebilirsiniz.
 • Pembe kuvars, pembe turmalin, pembe opal, rodokrozit, yeşil aventurin, zümrüt, malakit, yeşim, peridot taşları kullanabilirsiniz.
 • Gül, sardunya yağları kullanabilirsiniz.
 • Yeşil yapraklı sebzeler, lahana, brokoli, karnabahar, bamya, fasulye,

kuşkonmaz, bezelye, üzüm, armut, erik, kiraz gibi gıdaları tüketebilirsiniz.

Numerolojide 5.ÇAKRA Özgürlük ve Keşif yazısına bakmak için TIKLAYINIZ…

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın