Sosyal medyada paylaş

Daha önce okumadıysanız bakınız: Numerolojide 5. ÇAKRA Özgürlük ve Keşif yazısına bakmak için TIKLAYINIZ…

İdeallerini mevcut gerçeklik ile uzlaştırarak, hayallerindeki mükemmel vizyondan vazgeçip, şu anda yaşadıkları gerçekliğin en mükemmel tasarım olduğunu kabul etmek üzere buradadırlar.

Dersi: Büyük tabloyu görerek, İlahi İrade ve Evrensel Yasaların bizi olgunlaşmaya götürdüğünü anlamaları gerekir.

Pozitif Yanları: Aşk, Uyum, Yuva, Aile, Sorumluluk, Düzen, Evcillik, Adalet, Denge ve uyum, Ahenk, Yetenekli gözlemci, Geometri, Savaşanları barıştırmak, Sinema, Sanat, Gönül gözü, Öğretme, Disiplin

Negatifi/Çukuru: Hor görme, Egoistlik, Kıskançlık, Kölecilik, Özgüven eksikliği, Kaş çatma ve sert ifade, haksızlığa uğramak, Korku, Dış görünüşe önem verme, Faşizm, Despotluk

6. ÇAKRA: Ad ve soyadında O, Ö, F Harfleri bulunmuyorsa

Bu ruh varlıkları geçmiş hayatında veya atalarından bir veya bir kaçı AİLE Kuramadı, aile kursalarda , aile  değerleri konularından geçemedi demektir.

Ebeveyn, tip aile değerleri, huzur, sükunet, sorumluluk farkındalık, dengeli olma hali ve aile kurmaya söz  vererek dünyaya gelirler.

Erkek yargısı ve baba yargısı taşıyan bu ruh varlıkları ikili ilişkilerinde genel bağlamda sorun yaşarlar ve ilk evlilikleri boşanma ile sonuçlanabilir.

Geçmiş yaşamlarında veya atalarında aile konularında yaşamış oldukları sorunlar DNA larına kayıtlı olan bu ruh varlıkları bu yaşamlarında, aile kurmaya itilselerde, bilinçaltı referansları onları aile hayatında çok mutlu kılmayacaktır.

Çakraya borcu olan bu ruh varlıkları kendi ailelerine ve ailem dedikleri kişilere çok fedakâr olurlar.  Bu durum esleri partnerleri tarafından mutlaka çok eleştirilecektir.

Yaradan katında aile kurmaya söz vererek gelen bu ruh varlıkları doğdukları aileyi Söz verdikleri aile zannederler. Halbuki aile kurmaya sözleri vardır.

Şayet evlenemiyorlarsa Erkek, BABA Kavramları için yargıları var mı bunu kendilerine sormaları gerekir.

Çakrası kapalı gelen kişiler; tekâmül yollarında ilelerken hayallerindeki mükemmelliyetçilik vizyonundan vazgeçip şuanda yaşadıkları realiteyi kabul etmeleri gerekmektedir.

Bilinçaltı baskılarını bilinçli bir şekilde farkedene kadar sıkıntı yaşamaları kaçınılmazdır.

Eril ve dişil enerjilerini dengeleyerek, tümü ile erkek -baba yargısını sıfırlayarak; kendilerini ve başkalarını olduğu gibi kabul etmeye başladıklarında pozitif hale gelecektir.

6. ÇAKRA (3. GÖZ ÇAKRASI):

 • Konum: Kaşlar arasındaki alnın merkezi.
 • Renk: İndigo
 • Kristaller: Ametist, kiyanit, selenit, lapis lazuli, safir, sodalit, aytaşı, sugilite, berrak kuvars, labradorit, unakite
 • Uçucu Yağlar: Adaçayı, selvi, lavanta, sığla, paçuli.
 • Gıda: Patlıcan, siyah üzüm, mavi çilek, mor lahana, nane.
 • İlgili Hastalıklar: Alerjiler, amnezi, anksiyete, kafaya kan dolaşımı, körlük, beyin tümörü, katarakt, kanserler, kronik yorgunluk, çapraz gözler, sağırlık, baş dönmesi, ilaçlar, disleksi, ent, kulak ağrısı, bayılma büyüleri, glokom, büyüme sorunları, baş ağrısı, yüksek tansiyon, hormonal dengesizlik, uykusuzluk, sol göz problemi, uzun görme, migren, sinirlilik, sinir bozuklukları, kafa derisi sorunları, kısa görüşlülük, sinüs sorunları, arpacık, gerginlik, gerginlik baş ağrıları, yorgunluk, titreme, kusma.

Olumlamalar:

Dünya geçici ve ben rolümden çok daha fazlasıyım.  Gözlerim açık ve gizli olanı görüyorum.

Birbirinden ayrı gibi görünse de herkes ve her şey aynı hisle, sevgi ile bir.  Birliği görerek, birlik bilincine geçiyor ve herkesi ve her şeyi anlayabiliyorum.

Farkındalığım her geçen an gelişiyor.  Bilincim genişliyor.

Görüşüm, algım gelişiyor.

Buradayım ve varım.  Sezgilerime güveniyorum.

3.Göz Çakrası Açma ve Dengelemek İçin:

 • Mor renk giyinebilir,
 • Nefes egzersizleri yapılabilir.
 • Ametist, kiyanit, selenit, lapis lazuli, safir, sodalit, aytaşı, sugilite, berrak kuvars, labradorit, unakite taşları kullanılabilir,
 • Meditasyonlar, yoga çalışmaları ile bu çakraya destek verilebilir.
 • Adaçayı, selvi, lavanta, sığla, paçuli yağları kullanılarak da bu çakraya destek verilebilir.
 • 21 gün boyunca, günde 3 – 4 dakika diz üstü durulur ve AUM – MMM mantrası söylenir.

Kurs Resmi

İlgili Diğer Yazılar

2 thoughts on “Numerolojide 6.ÇAKRA Sevgi ve İdrak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: