Parayla Para Kazanma Yolları

Parayla Para Kazanma Yolları

Para parayı çeker sözünü eminim çok fazla duydunuz. Paranın parayı çektiği bu gerçeklik en tepeden en aşağıya kadar herkesçe bilinin bir deyim haline gelmesi tesadüf mü? Peki böyle bir gerçeklik var ise neden her insan parayla parayı çekemiyor? Parayla para kazanma yollarını bilmediğimizden olabilir mi? O halde parayla para kazanma yolları neler? diye sorarak başlayalım mı?

Tüm bu soruların cevabını bu yazıda bulacaksınız. Ayrıca bu yazının size kazandırdıkları düşüncenizin ötesinde bir gerçeklik olacaktır. Çünkü bu yazıda olması gerekenleri değil gerçek yaşamda olanları fark edeceksiniz.

Para Parayı Nasıl Çeker?

Para parayı çeker ancak yollarını bilirsen çeker. Aksi takdirde piyango kazanarak var olan parayı çok kısa sürede bitirip eskiden daha sefil duruma düşen insanlarda zengin olurdu. Demek ki her durumda para parayı çekmiyor.

Para parayı nasıl çeker kısmını eminim merak ettiniz. Bu merakınız sizi başarıya götürecek bir düşünce yapısıdır. Çünkü merak kazancın dostudur. Merakınız hala devam ediyorsa o halde parayla para kazanma yolları ve adımlarını fark edip gündelik hayatımıza uyarlayabiliriz.

Elinizde paranız var ise bu parayla yatırımlar yapabilirsiniz. Yani önce bir yatırım enstrümanı alırsınız. Bu yatırım size para kazandırır ve para sayesinde de paranız değer kazanarak paranıza para kazanmış olursunuz. Kulağa ne kadar basit geliyor değil mi? Aslında o kadarda kolay değil. Bu kelimenin altını dolduran çok sayıda başkaca özelik vardır.

Parayla Para Kazanmaya Başlamak

Parayla para kazanma yolları hakkında bilgi sahibi olan insanlar bilginin güç olduğunu çok iyi bilirler. Çünkü bilginiz sayesinde yatırım yaparsanız ve paranızı harcarsınız. Bu harcama havaya giden bir harcama değil kazanç getiren bir harcama olur.

Mesela, orta sınıf bir insan tatil yapmak için bankadan para çeker ve tatile gider. Tatilde gezip eğlenir ve daha sonra yıl boyunca bu tatilin ödemesini yapar. Peki hanenize bu tatil ne kadar kazandırdı? Hiç mi o zaman bu parayla para kazanma değil. Parayla para kaybetme adımı atmış olacaksınız. 

Aynı durumu zengin birine uyarlayalım. Tatile gitmek için bankadan para çekiyor ve tatile gidiyor. Orada insanlar ile tanışıyor veya tatil yaptığı yerin konseptini beğeniyor. Daha sonra bu konsepti geliştirip proje haline getirerek yatırım arayarak bu tatilini paraya dönüştürüyor. İşte bu durum parayla para kazanma yolları olarak karşımıza çıkar.

Sosyal Medya Fenomenlerinin Stratejileri

Sosyal medya fenomenlerini görmüşsünüzdür. Tatile gittikleri yerlerde paylaşım yaparlar ve bu sayede parayla para kazanma yolları uygulanarak kazanç elde ederler. Bu durumu gündelik yaşam içerisinde sosyal medyada takipçileri olan insanlar çoktan çözmüş durumda.

Peki, takipçiniz yok ve para kazanma yolları hakkında bilginiz de yok. O halde nasıl yapacaksınız?

Para Kazanma Yolları

Para aslında parayı sevmez. Para bilgiyi sever. Çünkü insanlık bilgi üzerine inşa edilmiş bir medeniyet yarattı. O halde bilgi paranın dostu cehalet ise o cehaleti yönetip para kazananların dostudur.

Bilginizi artırmanız, paranızı doğru bir biçimde kullanmanız konusunda size doğru yolları gösterecektir. Bu durumda bilginin artırılması ve bu bilgi ile neler yapılabileceği gerçekliğini araştırmanız gerekecektir. Ancak her bilgi er bilgi değildir. Kaliteli ve gündelik yaşam içerisinde sizlere para kazandıracak bilgiler para kazanma yolları açısında önemli bilgilerdir.

Para Kazanma Yolları Örnekleri

Tatil yapmaya gidilen bir butik otelde balıkları nerden aldığını sormuştum. Balıkçı pazarından aldığını ve fiyatlarının uygun olmadığını öğrendiğim günün akşamı balık işiyle uğraşan bir arkadaşımı arayarak detayları öğrendim. Daha sonra ertesi günü bu balık sorununu çözebilirim diyerek arkadaşımdan aldığım bilgiyi butik otel yöneticine anlattım. 

O günden sonra butik otel balıklarını arkadaşımdan alırken arkadaşımda her alımda bana kâr payı gönderdi. Ayrıca otelin danışmanlığını alarak her ay danışmanlık ücreti alıp otelin kısa sürede daha çok kar elde etmesine katkı sağladım.

Sonuç; tatilimin parasından çok daha fazlasını bir bilgi sayesinde çıkarabildim. Bilgi düşünülenin aksine hayatınızı yöneten şeydir. Bilgisayarların ismi neden bilgisayar hiç düşündünüz mü?

Parayla Para Kazanmaya İlk Adım

Parayla para kazanmak için ilk önce bilgini artır. Bunun için kitaplar al, kendini geliştir ve sonrasında gelen mucizelere tanık ol. Yolda yürürken dahi gördüğün bir şey sana para kazandırmaya yatırım yapmaya değecek bir fırsat gibi görünecek.

İşte bu adımdan sonra para işini halletmen gerek. Merak etme parlak bir fikre her zaman para bulunur. Sadece bankalar ile aranı iyi tut ve kredi puanını yükselterek kredi limitini iyileştir. Gerisi mi düşündüğünden çok daha seri gerçekleşecek. Bundan asla şüphen olmasın. Çünkü sahip olman gereken farkındalığa şu anda bu yazıyı buraya kadar okuyarak edindin bile. Bu aşamadan sonrası tamamen çabaların oranınca şekillenecektir.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin