Sizi Zengin Yapacak Yatırımlar

Sizi Zengin Yapacak Yatırımlar

Her insan zengin olmak ister ancak her insan neden zengin olamaz? Bu soru uzun zamandır kafaları kurcalayan ve aynı zamanda insanlığın temel meraklarından biri olarak karşımıza çıkar. Peki sizi zengin yapacak yatırımları bulup bunu hayatınıza uyarlamanın yolları olsaydı?

Bu kesinlikle süper olurdu, dediğinizi tahmin eder gibiyim. İşte sizi zengin yapacak yatırımlar şu anda gün yüzüne çıktı ve artık sizlerde zengin olabilirsiniz. Sizi zengin yapacak yatırımlar bu yazı içerisinde bulacaksınız.

Sizi Zengin Yapacak Yatırımları Nasıl Bulursunuz?

Sizi zengin yapacak yatırımlar öyle her daim ve her zaman karşınıza çıkmaz. Bunun için piyasa okuma, fırsatları görme ve bilimsel dayanaklarda var olan gelişmeleri takip etmeniz gerekiyor. İnsanlığın kurduğu medeni toplum anlayışı gelişim üzerine kuruludur. Dolayısıyla gelişimin sihrini çözen insanlar bu yapıya uyum sağlayarak sistemin zengini olabilirler.

Sizi zengin yapacak yatırımları bulmanız için ilk önce haftalık, aylık dergileri, günlük ekonomi haberlerini bilmeniz gerekmektedir. Eğer bunları bilmiyor ve yapmıyorsanız o zaman para kazanma neden bu kadar zor anlayışını benimseyip paranın zor kazanıldığına inanan bir davranış modeli geliştirirsiniz.

Para Kazanma Neden Bu Kadar Zor

Para kazanma aslında zor değil. Aksine çok kolay bir davranış biçimidir. Aslında zor olan para kazanamamak. Çünkü yeryüzünde milyarlarca insan var ve bu insanların milyonlarcası bir saniye içerisinde milyonlarca şeye ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı bulup o ihtiyacı karşılayan herkes para kazanma sihrini çözmüş olur.

Bazı insanların temel ihtiyaçları birdir. Bu nedenle gündelik hayatta kullanılan ve daha çok talep edilen ihtiyaçları tespit edip, bu ihtiyaçları en çok karşılayan kim olursa o kişi veya şirket daha çok kazanır. Ancak temel felsefe sadece bu da değil. Daha az ihtiyaç taleplerini daha yüksek rakamlarla karşılamakta sizi zengin yapar.

Daha Az Talep İhtiyaçları Nasıl Zengin Yapar

Daha az talep sizi zengin yapacak yatırımlar arasında birinci sıradadır. Ancak ilk başlayacağınız alan değildir. Çünkü bu alan profesyonellerin işidir. Bir hizmet veya ürüne daha çok para verebilecek kişiler hedef noktanız olduğundan işinizde profesyonel olmalısınız.

Mesela, kurşun geçirmez gömlek yaptınız ve bunu herkese satmanın mantığı yoktur. Bu gömleği bir milyon TL’ ye satışa çıkarıyorsunuz. Buradaki hedef kitleniz bir gömleğe bir milyon TL verebilecek kişilerdir. Bu da az satış ile daha çok kazanç demektir. Peki buradan başlamayacaksak sizi zengin yapacak yatırımlar adımlarına ilk nerden başlayacağız?

Zengin Olmak için Nereden Başlamalı?

Görüldüğü üzere profesyonel olmadan daha az talebi karşılamaya çalışmak sizi zengin yapmaz aksine çok zor durumda bırakır.

Bu nedenledir ki sizi zengin yapacak yatırımlar konusunda ilk adımı atmak istiyorsanız orta sınıf insanların gündelik hayatta çok fazla ihtiyaç duyduğu ihtiyaçlara yatırım yapmak sizi zengin yapacaktır. Ancak buradaki püf nokta sizi zengin yapacak bu yatırımda hedef kitleniz daha çok insan olduğundan daha çok satış yaparsanız zengin olabilirsiniz. İşte buradan da anlaşıldığı gibi zengin olmanın iki stratejisini öğrenmiş olduk. Peki şu anda ne yaparsanız bu yola çıkmış olursunuz?

Zengin Olmak İsteyenler Bunu Yapmalı?

Sizi zengin yapacak yatırımlar derken sadece klasik yatırım araçlarını düşünmek fakir bir düşünce biçimidir. Dolayısıyla zengin olmak isteyenler için fakir düşünce biçimi, torpiliniz veya desteğiniz yok ise imkânsız bir şeydir.

Her şey düşüncede başlar. Attığınız veya atmadığınız her adım bir yatırımdır. Bu düşünce sizi zengin yapacak bir düşünce biçimidir. Bu nedenle zengin olmak istiyorsanız önce düşüncenizi geliştirmeniz gerekecektir. Düşüncenizi geliştirmenin ilk yolu ise kendinizi geliştirmekten geçer. Kendinizi geliştirmek için ise; Dergileri takip etmeli, Kitap okumalı ve de kendinizi geliştireceğiniz kurslara katılmanız gerekmektedir. Bu sayede fakir düşünce biçiminden kurtulup, kendinizin asıl potansiyeline ulaştırabilirsiniz.

Zengin Olmanın Püf Noktaları

Sizi zengin yapacak yatırımlar arasında en önemlisinin kendinizi geliştirmek olduğunu söylemişte olsak bu durumun tek başına yeterli olmayacağı açıktır. Bu düşünceye ek olarak insan yatırımı yapmanız önemlidir. İnsanlık her ne kadar modern toplumun gelişimi üzerine kurmuşta olsa aynı medeniyet bu inşayı yaşamış ve yaşamakta olan tüm insanlarla başardı. Yani insanlığın ortak birliktelik mirası sayesinde bu medeniyet inşa edildi.

Bu durum zengin olmanın püf noktalarını bize sunmaktadır. İnsanlara değer verip onlara yatırıp yapıp işi en iyi bilen insanları hanenize kazandırmak asıl ateşleyici gücünüz olacaktır. Amazon tek başına amazon olmadı. Oradaki başarılı insanların birlikteliği sayesinde amazon oldu. Her insanın bir yeteneği vardır. Ancak bu yeteneğe yatırım yapmak her insanın harcı değil ancak er ve zengin olmaya aday insanların harcıdır.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin