Rüya Türleri ve Anlamları: Bilinçli Rüyalar, Geçmiş Yaşam Rüyaları, Gelecek Rüyaları

Rüya Türleri ve Anlamları: Bilinçli Rüyalar, Geçmiş Yaşam Rüyaları, Gelecek Rüyaları

Rüya bir bilinç boyutu. Bir çok türü var. Bazıları bilinçaltınızdaki korkularınızı, endişelerinizi, kaygılarınızı görüp çözümlemeniz için. Bazıları mesaj verir. Şu andaki yaşamınızı çözümlemenizle ilgili mesaj verir. Bunlara mesajcı rüyalar denir. Biri çıkar size bir şey söyler, açık mesajdır.

Bazıları gizli mesajdır, size bir sembol gösterir. Bir hayvan, şekil vb. gösterilir. Sembol olduğunu anlarsınız. Gündüz mesaj alamıyorsanız, ruhunuz sizinle gece haberleşir.

Herkes her gece rüya görür. Derin uykuda olduğunuz için rüyayı hatırlamazsınız.

Lusid Rüya

Lusid rüya, rüyada olduğunuzu bildiğiniz rüyalardır. Normal rüyaları genelde perdenin arkasından gibi görürsünüz, net değildir. Lusid rüyalar ise gerçeklikten ayıramayacağınız kadar nettir. Neresi gerçek şaşırır, arada kalırsınız uyanınca.

Geçmiş Yaşam Rüyaları

Bu yaşmadan başka yaşamda, bilmediğiniz kişilere baba dersiniz;  bir yerdesinizdir, Türkiye değildir. Konuşmaları Türkçe gibi duymuyorsunuzdur. Bunlar geçmiş yaşam rüyalarıdır. O rüyada ayna bulup bakarsanız, kendi yüzünüz olmadığını anlarsınız.

Gelecek Rüyaları / Öncü / Öngörü

Gelecek rüyaları da görebilirsiniz. Bir danışanım vardı; ertesi gün yaşayacağını bir gün önceden görüyordu. Çoğu şeyi önceden görüyordu. Bunları gün içinde bir zamanda yaşıyordu.

Dejavu; daha önce gördüğünüz bir rüya da olabilir, paralel evren realitelerinde yaşananlar da olabilir.

Bilinçli olarak rüya çalışması yapılabilir. Bir de üzerimizde çalışma yapılan rüyalar vardır. Başınızda birileri ameliyat yapıyor gibi görürsünüz. Bunlar genelde rehberleriniz tarafından yapılır. Şifaya ihtiyacınız olduğu zaman gece gelip çalışırlar. Gündüz çok fazla bariyerlerimiz var, gece daha teslim olmuş durumdayız.

Rüya ile ilgili çalışmaların tasavvuftaki adı: İSTİARE, rüyaya yatmak. Rüyada mesaj almaya niyet ederek uykuya dalmaya deniyor. İstiareye bilinçli bir mesaj alma töreni diyebiliriz. Bunu şamanlar yapıyor; gündüz çözemediklerini, rüyaya yatmadan önce konuşup uykuya yatıyorlar, mesaj görüyorlar.

İSTİARE ÇALIŞMASI

Uykuya dalmadan önce meditatif hale geçmek için biraz nefes alalım.

Gerçekten merak ettiğimiz bir şey olmalı. Bilmek istiyoruz, çözemedik, rehberlik istiyoruz. Su alıyoruz yanımıza, bilmeyi arzu ettiğimiz şeyi ona söylüyoruz.

“Yaradan’ım” diye başlayıp bana şunun hikmetini, nedenini göster diyoruz. Cevap verilecek soru olmalı! Soru, Dünya ile değil kendimizle ilgili olmalı.

Soruyu suya söyleyip suyu içiyoruz. Sağ tarafımıza yatıyoruz. Cevap muhtemelen o gece geliyor. Rüyayı uyanınca hatırlamazsanız da gün içinde gelir. Genellikle istiarede mesajın cevabı aynı gece geliyor. Hatta açık bir şekilde gelmesi için; “Ruhum bana açık bir şekilde rüyamda bildirmeni istiyorum” deyin. İsterseniz lapis lazuli taşınızı, rüyayı hatırlamak için uyulmayabilirsiniz.

Rüya yorumlamak sembolleri okumakla ilgili. Dreamcatcher, örgünün yapısından dolayı 3. gözü açıyor. Tam kafanızın üstünde olması lazım. Düş kapanları daire içine yapılıyor. 3. gözün açılmasını ve hatırlamanızı sağlıyor.

Kurs Önizlemeleri

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin