Talep Yasası Özgür İradeye Müdahale Nasıl Vuku Buluyor

2022’nin konularından bu. Özgür iradeye müdahalenin kapsamı çok geniş. Evrensel Talep Yasası şu anlama gelir:
Sizden istenmedikçe hiçbir şey düşünmeyin, söylemeyin veya yapmayın ve yardıma ihtiyacınız olduğunu hissettiğinizde – bunu istemek zorundasınız!

Daha derine baktığınızda, açgözlülük, güç ve kontrol hırsı, İyilik kıyafetleri giymiş ve yardım etmek için en iyi niyetler olarak sunulan kibir olabilir, bu aslında açgözlülük ve kontroldür.

Acı en iyi öğretmendir;

Birinin eylemleriyle zor duruma düştüğünü izlesek ve fark etsek bile, ancak bizden tavsiye veya yardım istenmese bile, geri durmalı ve diğer insanların enkarnasyonuna, özgürlüklerine ve derslerini kendi yollarıyla öğrenme haklarına saygı göstermeliyiz.

Talep Yasası;
Law of request’in kapsamı çok geniş. Bu sadece enerjisel anlamda değil bir arkadaşınızın yükünü aldığınızda, duygusal yükünü aldığınızda ya da bir kişinin yapacağını siz üzerinize aldığınızda, o yapmasın ben yapayım, birinin sorumluluğunu üzerine aldığınızda, kendi yaşam sorumluluğunu, ona belki daima yardım ederek, sürekli kaldırarak onu vs. burada yine altında ince bir özgür iradeye müdahale var.

“Sen yapamazsın ben yapayım” bunu demiyoruz ama biri bir şey yapıyor, aslında onun görevi, onun elinden tutup “Tamam ya ben yaparım” diyoruz. Bu da o sorumluluğu delege etmemek de aynı zamanda özgür iradeye müdahale.

Özgür iradeye müdahalenin görünmeyen bir yeri bu. Biri istemeden şifa göndermek. Belki bunu şu an yapamamış olabiliriz ama daha önce yapmışızdır. Sürekli başkalarına karışıp onların hayatlarına “müdahale” etmişizdir geçmişte.

Bu yanımızı kabul edeceğiz. Bizim çalışmalarımızın büyük bölümü geçmişte bu tarafımızı kabul. Manipüle eden yanımızı kabul, özgür iradeye müdahale eden tarafımızı kabul. Altını çiziyorum; olayları ya da durumları, enerjiyi manipüle ederek kullanan tarafımızı kabul.

Tamam kabul ediyoruz; ama manipüle eden tarafımız özgür iradeye sürekli müdahale ediyor. Sonucu da hoş olmuyor tabii ki.

Bunun altında manipülasyonun altındaki kibir var belki de. Başkalarının sorumluluğunu üzerine almak var hizmet etmek, iyilik yapmak adına başkalarının sorumluluğunu üzerine almak var. Bu da hizmetin anlaşılamaması anlamına geliyor. O yüzden 2022 ile alakalı bir konu bu. Önümüzdeki yılda bunla alakalı çalışmanız varsa yüzeye çıkacaklar.

Sorumluluk, aile, aşk, hizmet;
Hizmeti, gerçekten yükleri üzerine almadan yapmak. Tek sorumluluğun sizin buraya getirdiğiniz beden olduğunu, buraya gelen varlığınızın dışında hiçbir varlığın sorumluluğun size verilmediğini, her bir varlığın kendi yaşam sorumluluğunu yerine getirdiğini kabul etmek ve onunla beraber hizmet etmek.

Bunu bilerek kendi yaşam sorumluluğumuzu almak.

2022’nin konularıyla bağlantılı. Eğer varsa burada manipüle ettiğimiz bir şey, hizmeti yaparken isteksiz hizmet, sorumluluğu başkalarının sorumluluğunu üzerine alarak hizmet, hizmet ediyorum derken “hizmetçilik” yapmak. Hizmetçi derken görev anlamında bir hizmet olarak söylüyorum. Arkasında bunlar var. Bunları biraz daha kazmak lazım.

Kendinizi kendi hayatınızdan ayırmaya çalışın. Bir izleyici olduğunuzu ve hayatınızın ana karakteri oynadığınız bir film olduğunu hayal edin. Gösterinin yıldızı sensin! 

Filminizin adının “Sefiller” olduğunu düşünebilirsiniz ama ben buna “Harika bir hayat!” derdim.

Soru: Özgür iradeye müdahale eden kişinin özgür iradesine müdahale edilmiş mi oluyor?

Öyle bir özgür irade yasası var ki siz müdahale edemiyorsunuz. Karşılıklı bir anlaşma var orada. Bir başkasının yaşamını manipüle edebilirsiniz ama özgür iradeye müdahale edilemez bir şeydir. Karşılıklı bir anlaşma vardır; bu anlaşmada kişinin yaşamını manipüle edici bir şey yaparsınız o da manipülasyonun nasıl sevgiden uzak bir şey olduğunun farkına varır. Yine özgür iradesiyle yapmıştır o seçimi. Kendisine büyü yapılmasını kendi özgür iradesiyle seçer.

Bir kişi kendisine nazar değdirmeyi özgür iradesiyle seçer. Özgür iradesiyle alanında zayıflık, boşluk yaratır. Ona “yıldızı düşük” derler ya enerji alanını zayıflatır, zayıflatır, oradan nazar değer. Kendi seçimidir. Nazar gerçi direkt doğrudan müdahale gibi değildir, bakıştır sadece belki.

Büyü yapılır mesela orda da kişi bunun ne kadar koşulsuz sevgiden uzak olduğunu algılar. O yüzden onu da özgür iradesiyle seçer.

Özgür irade müdahale edilemezdir zaten. Fakat insan yaşamı manipüle edilebilir. Bir kişinin yaşamı manipüle ediliyorsa da bu yine karşılıklı anlaşmalarla yapılır.

Eğer özgür iradeye müdahale gibi bir durum olsaydı o zaman akın akın uzaydaki varlıklar bu dünyaya gelebilirlerdi. Gelemiyorlar, öyle bir izinleri yok. Yaradan gökten “ordularını” gönderir yine müdahale ettirmez. Ancak manipüle edebilirsiniz. O da karşılıklı anlaşmalarla sabittir.

Özgür irade yasası ötesine geçilemez bir şeydir. Ancak manipülasyon vardır. O manipülasyon da karşılıklı anlaşmalar üzerindedir her zaman. Siz yaşamınızda manipüle ediliyorsanız mutlaka siz de manipülasyon yapıyorsunuzdur ya da siz böyle bir manipülasyonu alarak alanınızı güçlendirmek istiyorsunuzdur.

Nazar değiyorsa ne yaparsınız? Nazar değmeyecek bir ışık alanı yaratmam gerekiyor demek ki dersiniz. Işığınızı güçlendirmenizi sağlar bu. Bu yasa Yaradan’ın garantisi altındadır tamamıyla.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın