Tarot Kartları Major Arkana Anahtar Kelimeler Anlamları

Sosyal medyada paylaş

Büyük Arkana kartları, kişinin hayatının daha büyük yönlerini temsil eder; maneviyat, bilinç, gerçekliğin doğası, evrensel yasalar, ilkeler, ritim, kahramanın arayışı ve benzeri diğer döngüler. Ayrıca her bir arketipin benliğin ayrı bir yönü, bütünleşme arayışında olduğunu düşünüyorum, oysa Küçük Arkana, benliğin yolculuklarında karşılaşabileceği durumlar olarak kabul edilebilir. 

Bu ilk 22 kart, sembolizm ve ilişkilendirme açısından zengindir. Her kartın her bir yönünün dikkatli ve kasıtlı olarak oluşturulduğunu anlamak, içinde saklı birçok anlam katmanına dair ipucu vermenize yardımcı olacaktır. Öğreniminizin herhangi bir aşaması için gerekli olmasa da, sayıları, renkleri, arketipleri, astrolojiyi, kabalayı, sembolizmi vb. biraz anlamak onların derinliklerine katkıda bulunacaktır.

0 – joker (kahraman çırak ABdAL)
Anahtar Kelimeler
Potansiyel, Sınırsız, Umut, Macera, Masumiyet, Saflık, Boşluk, Genişlik, Hiçbir Şey, Her Şey

Nitelikler
Kozmik:
Uranüs
Tao Te Ching: 55
Doğal İlke: Zihinsellik (her şey zihindir)
İbranice Harf-Kelime: Aleph
Renk: Sarı
Element: Hava

Bu anahtar, destenin hem dışına hem de geri kalanına düştüğü için 0 olarak işaretlenir. 

Sıfırın şekli, Abdal kahraman The Fool’un temsil ettiği sınırsız potansiyel hakkında bize çok şey söyleyebilir.

Boş bir tuval, çıplak bir oda veya boş bir bardak düşünün. Bu, var olandan “önce” gelen bir durumdur ve bu nedenle kendi başına bir tanımı yoktur- basitçe yükleme, deneyim, gözlem ve karşıtlıklar sürecinde uyguladığımız şeydir. Kahramana Schrödinger’in Kedisi teorisi gibi bakabilirsiniz. Biz adlandırana kadar özünde her şeydir. Bu şekilde, The Fool yani joker bir umut ve potansiyel durumunu temsil eder. Beklentiden yoksundur ve “bir şeyin” ne olacağını görmek için heyecanlanır. Bir yolculuğun başlangıcını işaretleyebilecek olan enerjidir.

1 – BÜYÜCÜ

Anahtar Kelimeler
İrade, Bireysellik, Tezahür, Beceri, Yetenek, Yenilik, İlham, Ustalık, Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma

Nitelikler
 Kozmik:
Merkür
Tao Te Ching: 16
Doğal İlke: Yazışma (Yukarısı aşağısı gibidir)
İbranice Harf-Kelime: Beth
Renk: Sarı
Element: Hava

Büyücü pek çok farklı şey olarak düşünülebilir; bir orkestra şefi, simyacı, kimyager, sihirbaz, şifacı vb

Bu arketipi, eşsiz bireyin ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel karışımı karıştırarak diğer tüm yönleri bütünleştirmeye çalışan bir tür nezaretçi beden olarak görüyorum. Sihirbaz, elementlerin ustasıdır ve iradelerini tezahür ettirmek için bunları mükemmel kombinasyonlarda ve düzenlemelerde kullanır. 

Enerjinin uygun şekilde yönetilmesi, bir dereceye kadar beceri ve bilgi gerektirir ve bunun bir kısmı, kişinin gerçekten ne istediğini ve ne yaptığını düşündüklerini bilmektir. Mevcut enerjiyi en etkili şekilde kullandığınızı, bir anlamda ilham verildiğinde bileceksiniz. Bu nedenle, Büyücü kaba kuvvete değil, saf hayal gücüne ihtiyaç duyar.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın