Yeni Başlayanlar İçin Tarot Rehberi

Yeni Başlayanlar İçin Tarot Rehberi: BÜYÜK ARKANA KARTLARININ ANLAMI

Ezoterik dünya sizi bazı büyülü yollara götürür. İster tamamen acemi ister mistik bir uzman olun, ileride bir yerde bu yollardan biri sizi tarot kartlarıyla tanıştıracaktır. Tarot işine girmek için profesyonel olmanıza gerek yok- yeterli pratikle anlayışınızı güçlendirebilirsiniz.

Tarot desteleri iki gruba ayrılan 78 karttan oluşur: büyük ve küçük arkana.
Her bir kart kendi bireysel enerjisine sahip kendi arketipine veya kişiliğine sahip olduğuna inanılır. Küçük arkana kartları, günlük yaşamınızdaki geçici durumlarla ilişkili arketipleri sembolize eder ve seçimlerinize bağlı olarak değişiklik için biraz daha fazla hareket alanı sağlar. Bununla birlikte, büyük arkana kartları, ölüm ve cesaret gibi anlamlı kavramlar gibi yaşam boyunca öğrenilen motifler ve büyük dersler ile ilişkilidir.

Büyük arcana kartı, kart çektiğinizde, bu büyük bir olaydır. Her büyük arcana tarot kartının anlamını ve her birinin sahip olduğu etkiyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Joker (Kahraman) Çırak veya Aptal Tarot Kartının Anlamı

Joker tarot kartı yeni başlangıçların habercisidir. Düz olduğunda geleceği, inanç ve acemi şansı hakkında iyimserliği sembolize eder. Tersine çekildiğinde, çok büyük riskler almaya karşı uyarıda bulunarak, dürtüsel ve pervasız davranışları yansıtır.

Büyücü Tarot Kartının Anlamı

Büyücü tarot kartı tamamen sizin yetenekleriniz ile ilgilidir. Doğru, becerilerinizi geliştirmek ve potansiyelinizi gerçekleştirmek için bunları kullanmakla ilgili bir mesajdır. Tersi ise, boşa harcanan potansiyeli, kara büyüyü veya sıkıntıyı sembolize edebilir.

Azize Tarot Kartının Anlamı

Azize tarot kartı gizem ve sırlarla ilişkilidir. Düz olarak çekildiğinde, bilinçaltınız da dahil olmak üzere içsel benliğinizin bir sembolüdür.
Ters çekilirse, bu kart gerginliği gösterir ve sizden yavaşlamanızı ve içsel bilgeliğinize dikkat etmenizi ister.

İmparatoriçe Tarot Kartının Anlamı

İmparatoriçe tarot kartı anneye ait bir karttır. Düz çekilirse, sanat ve yaşam da dahil olmak üzere tüm formlarında aile ve yaratılış kavramını temsil eder. Ters durumdayken, yaratıcılığınızın engellendiğini gösterebilir.

İmparator Tarot Kartının Anlamı

İmparator tarot kartı istikrar ve otoriteyi yansıtır. Düz olduğunda, kontrolün sizde olduğu anlamına gelir. Tersine çekildiğinde, aşırı tahakküm veya düzenleme veya disiplin eksikliği anlamına gelebilir.

Aziz Hierophant Tarot Kartının Anlamı

Aziz tarot kartı geleneğin bir simgesidir. Düz, bu kart içsel bilgeliğe ve dini inançlara atıfta bulunur. Tersine, bu kart isyanı veya zorlu sözleşmeleri temsil edebilir.

Aşıklar Tarot Kartı Anlamı

Aşıklar tarot kartı tamamen birleşme ve seçimlerle ilgilidir. Düz çekilirse, bir ortak veya işbirliğine işaret edebilir. Tersine, öz sevgiyi veya ilişkinizdeki değerler veya uyum dengesizliğini gösterebilir.

Araba Tarot Kartının Anlamı

Savaş Arabası Chariot tarot kartı, kargaşanın üstesinden gelmekle ilişkilidir. Düz olduğunda, bu kart karar verme kararlılığını ve gücünü gösterir. Tersine çekilirse, zorluklara ve zorlu aşk veya öz disipline duyulan ihtiyacı gösterir.

Güç Tarot Kartı Anlamı

Güç tarot kartı, büyük bir problemin veya durumun doruk noktasını temsil eder. Düz çekilirse, bu kart tamamen cesaret ve şefkatle ilgilidir. Tersine çekildiğinde, enerji eksikliğini veya duygusal dürtüyü temsil eder, ancak aynı zamanda içsel gücü de yansıtabilir.

Ermiş Tarot Kartının Anlamı

Ermiş Hermit tarot kartı tamamen gölge çalışması ve kendini yansıtma ile ilgilidir. Düz olursa, bu kart “ben” zamanı ve içsel rehberliği kanalize etmekle ilgilidir. Tersine çekilirse, izolasyon veya geri çekilme anlamına gelebilir.

Kader Çarkı Tarot Kartı Anlamı

Kader Çarkı tarot kartı tamamen şans ve iyi şansla ilgilidir. Düz çekildiğinde, kaderin yanı sıra bir kavşak durumunda büyük bir dönüm noktasını gösterir. Tersine, kötü şansı veya karmik döngüyü gösterebilir.

Adalet Tarot Kartı Anlamı

Adalet tarot kartı adalet ve diplomasi ile ilgilidir.
Düz çekilirse; gerçeği ve sonuçsal tepkileri gösterir. Tersine çekildiğinde, sahtekârlık ve adalet eksikliğini gösterebilir.

Asılan Adam Tarot Kartının Anlamı

Asılan Adam tarot kartı, teslimiyeti ve bakış açınızdaki değişikliği sembolize eder. Düz çekilirse; bu kart yavaşlamak ve analiz etmekle ilgilidir. Tersine çekildiğinde kararsızlık ve karara direnç anlamına gelebilir.

Ölüm Tarot Kartı Anlamı

Ölüm tarot kartı tamamen bitişler ve değişimle ilgilidir. Düz çekilirse; hayatınızda büyük bir dönüşüm veya değişim bekleyebilirsiniz. Tersine çekilirse, değişime karşıtlığı veya direnişi veya içsel bir dönüşümü gösterebilir.

Denge Temperance Tarot Kartı Anlamı

Denge tarot kartı dengeyi ve sabrı yansıtır. Düz çekilirse; durumunuzda uyum olduğu anlamına gelir ve bir amaç duygusuna işaret eder. Tersi durumdaysa, hayatınızda bir dengesizlik olduğu veya bazı alışkanlıklarınızı yeniden ayarlamanız gerektiği anlamına gelebilir.

Şeytan Tarot Kartının Anlamı

Şeytan tarot kartı, gölge benliğinizin bir yansımasıdır ve bağlılığı gösterir. Düz çekilirse; bu kart bir şeye bağımlılığa veya sağlıksız takıntıya karşı uyarı olabilir. Ters durumdayken, bu kart sizden kısıtlamaları bırakmanızı ve olumsuz düşünceleri araştırmanızı istiyor olabilir.

Kule Tarot Kartı Anlamı
Kule tarot kartı, kargaşa ve şiddetli dönüşümün bir sembolüdür. Ayağa kalktığınızda, uyanmanız gerektiği anlamına gelir. Tersine çekildiğinde, bilinmeyen veya değişimle ilgili korkulara ışık tutabilir. Ayrıca yıkıma karşı bir uyarı görevi görebilir.

Yıldız Tarot Kartının Anlamı
Yıldız tarot kartı tamamen umut ve maneviyatla ilgilidir. Düz çekildiğinde kişisel canlanma ve amaç bulma imkanı sunar. Tersine çekildiğinde, inanç veya tarafsızlık eksikliği olduğu anlamına gelebilir.

Ay Tarot Kartı Anlamı
Ay tarot kartı bilinçaltını ve aldatmayı gösterir. Düz çekilirse; bu kart sezgiyi ve içsel benliği temsil eder. Tersine çevrildiğinde, kafa karışıklığına ve kendinden kaçınmaya karşı uyarır.

Güneş Tarot Kartı Anlamı
Güneş tarot kartı canlılığı ve pozitifliği yansıtır. Düz çekilirse; bu kart başarı ve rahatlık anlamına gelebilir. Tersine çekildiğinde, sinizmi gösterebilir.

Mahkeme Tarot Kartı Anlamı
Mahkeme tarot kartı tamamen affetme ve kendini yansıtma ile ilgilidir. Düz çekilirse; bu kart hesaplaşmayı ve ifşaları temsil eder. Tersine, bu kart kendinden şüphe duymayı ve döngüleri kırmada başarısızlığı gösterir.

Dünya Tarot Kartı Anlamı
Dünya tarot kartı, tamamlanma ve bütünlüğün bir yansımasıdır. Düz çekilirse; bu kart başarı ve uyumla ilgilidir. Tersine, bu kart boşluk veya yetersizlik hissini gösterir.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın