Vücudunuzu ve Zihninizi Dengeye Getirecek Kolay Teknik

Bu teknikler Yang Sheng yolculuğunuzu başlatmak için çok uygundurlar. Kısa olmalarının yanı sıra halihazırda yaptığınız şeylerin -nefes alma ve hareket etme- sadece geliştirilmiş versiyonlarıdır. Hepsi bir arada yapıldığında vücudunuzun rahatlamasına sebep olacak ve Çinlilerin deyimiyle durağan Qi’yi açacak ve sıvılarınızı hareketlendirecektir. 

Batılıların deyimiyle ifade etmek gerekirse lenf sıvılarınız da dahil olmak üzere dolaşımınızı hızlandıracaktır. Bu teknikler öylesine kısadır ki her gün yapılabilir.

BİR DAKİKADA İMDADA YETİŞEN NEFES RUTİNİ

BUNU GÜNDE EN AZ BİR KERE YAPIN

Ne kadar meşgul olursanız olun nefes almanız gerekir! Daha öncesinde nefes alışınıza pek dikkat kesilmemiş olsanız da bunun stres seviyenizi kontrol etmede son derece önemli olduğunu keşfedeceksiniz. Stresli olduğunuzda sindirim sisteminiz son derece kötü etkilenir, dolayısıyla bu bölgeye pozitif enerjiyi odaklamak oldukça yararlıdır. Bu son derece kolay tekniğin böylesine etkin olmasının sebebi, zihninize odaklanacak bir şey sunmasıdır. Kısacası bir dakikalık oldukça kolay bir meditasyondur.

  1. Oturun, uzanın ya da ayakta durun; artık nasıl rahat hissediyorsanız. Burnunuzdan nefes alın ve ağzınızdan hızlıca verin, bunu yaparken de dilinizi dışarı çıkartıp “Haaaaa” diye ses çıkarın. Bu, kesik: kesik nefes aldığınız için ciğerlerinizde birikmiş kirli havayı temizler, Üç kere tekrarlayın.

  1. Gözlerinizi kapatarak beşe kadar sayın ve burnunuzdan nefes alın, sonra da beşe kadar sayarak burnunuzdan nefesinizi verin. Oksijeni derinlere çektiğinizi, göğüs kafesinizi ve karnınızın altına kadar içinizi havayla doldurduğunuzu düşünün. Düşüncelerinizi karnınıza odaklayın; kalp atışınız yavaşlayacak, tansiyonunuz düşecek ve kaslarınız rahatlamaya başlayacaktır. Doğru nefes alıp almadığınıza takılmayın, önemli olan odak noktanızı vücudunuza indirmektir.
  2. Karnınızın altında bir gülücüğün şekillenmeye başladığını hayal edin. Bunu yapabilmek için güldüğünüz zamanki o sıcak hissi anımsamaya çalışın, sonra da bu hissi karnınıza yolladığınızı hayal edin.

Kurs Önizlemeleri

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın