3 NUMARA – C Ç L U Ü

3 numara doğum tarihinizin toplamının sadeleşmiş halinden elde ediliyorsa (örneğin 29.05.2021= 2+9+5+2+2+1=21=2+1=3 gibi); 3-12-21-30 (doğum günü numarası) ise ve 3 numaranın ait olduğu yukarıda belirtilen harfler herhangi bir isminizde görünüyorsa, özellikleri sizin için geçerlidir.

Bir Sonraki Yazı için: 4 NUMARA- D M V yazısını okumak için TIKLAYINIZ…

Harflerin aşırı yoğunlukları da yoklukları kadar, baskın ve negatif enerjisine eğilimlidir.

3’ÜN SEMBOLÜ

Üçgen, Türleri ve Özellikleri - ucgen.gen.tr

3, mistik ve ruhani bir sayıdır. Platon 3’ü üçgenin sembolü olarak görmüş ve dünyanın üçgenlerden inşa edildiğini düşünmüştü.

Üç sayısı eski toplumlarda “gök-yer-yeraltı” üçlemesi ile kutsaldı. Üçleme Mısır mitolojisinde “isis-Osiris-Horus” şeklindedir. Yunan mitolojisinde ise bu “Zeus-Poseidon-Hades” (gök ve yer-deniz-yeraltı) şeklinde var olmuştur. Hıristiyanlıkta Baba Tanrı’nın, Oğul Tanrı’nın ve Kutsal Ruh Tanrı’nın kutsal üçlemesi vardır: Tanrı, Baba, Oğul. Öte yandan İslami inanç­ ta “Hak, Muhammed, Ali” şeklinde görülmektedir.-” Allah’ın hakkı üç’ tür.” Küçüklüğümüzden beri duyduğumuz bu söz üç sayısının kutsallığı hakkında gereken bilgiyi vermektedir.

Üçlemenin bir sembolik yanı da kutsal birleşme ve doğan çocuktur; bir başka deyişle, “baba-anne-çocuk” da bir üçlemedir. Bir başka üçleme de “beden-can-ruh” üçlemesi olarak gösterilebilir. Sayı olarak 3, kendisinden önce gelen iki sayının toplamı olarak da (1+2=3) önemlidir.

3 Numeroloji tanımında, 1 ve 2’nin bileşimine işaret eder. 1’in kişi­ sel yaratımı erilliğiyle birlikte, 2’nin tutkusu, feminenliği ve doğurganlığı 3’ün yaratıcı’ ifadesini ortaya çıkarır. 1 ve 2’nin titreşimleri, 2 sayısına temel sağlar ve gereklidir. 3, yeni bir ifade döngüsünün uzantısıdır.

Kafamızı kaldırıp etrafa şöyle bir baktığımızda, üçlü temsillerle sarılı olduğumuzu hemen fark ederiz. Ruhun tüm yönlerini mutlak bir enerjide toplayan bu üçlemelerin örneklerini göreceksiniz:
Anne baba-çocuk ; yaşam-doğum-ölüm; geçmiş-şimdi-gelecek; giriş-gelişme-sonuç; öz-be­ den-zihin…

3, titreşimiyle her şeye cazibe veren bir “ifade” sayısıdır. İçsel düşünce ve duygularınızı, ifadelerinizi, hayal gücünüzle ve yaratıcı edimlerle dışa dönük bir kişilikle gösterirsiniz. Bu sayıdaki yaratıcı çıkışlar çok yönlüdür ve çok önemlidir. Bu yetenekli insanlar genellikle yazma ve konuşma konusunda mükemmeldir. Dans etmek, şarkı söylemek, resim, moda, tasarım, heykel gibi sanatın çeşitli alanlarında olmak hem zekanızı hem de sezginizi ön plana getirir.

Başarı, armağanlarını kendileri için olduğu kadar başkalarının da yararına ifade edenlere gelir. Çok yönlü olan 3, bu çeşitlilikle ilham verendir. 3 iseniz, gerçekten gücünüzle duygu, fikir ve vizyonlarınızı yaratıcı bir şekilde ifade etme konusunda çok büyük bir yeteneğe sahipsiniz. Yaratıcılığınızın size arzu ettiğiniz rahatlık ve lüksü bir hediye gibi sunacağından emin olabilirsiniz. Fakat bunun için, başka şeylerle meşgul olmanız yüzünden kısa olan odaklanma sürenize dikkat ederek, odak sürekliliği ve disiplin üzerinde çalışmalısınız. 3, sürekli aktif olan zihni, enerjisi, merakıyla mesleğinde zirveye çıkma eğilimindedir. Yaratıcı ifadenizin önemini göz ardı etmemeli, ona izin vermeli ve “ifadenin” birçok formuyla yaşamanın güzelliklerini görmelisiniz.

3 yaşama coşkusu ve hayata karşı merakın sayısı olarak bilinir. Belki de tüm sayılar arasında en eğlenceli olanıdır. Neşeli bir sayıdır, oyun ve eğlence fırsatı verir. Bu tür bir yaşama sevincinde 3 kişisine cazibe, zeka ve mizah duygusu yardımcı olur. Bu sebeple sosyal yaşamında aktif biri olmanız ve güneşli tavrınızla insanlara ilham vermeniz, 3 sayınızın enerjisiyle popülerliğinizi sağlar.

3 numaralı kişi genellikle kaygısız, iyimser ve mutludur. Hatalar karşısında da cömert olur. Birçok başarısızlığın üstesinden gelme yetisine sahip 3, mizaç olarak hem umutlu hem de arzuludur.

Aynı zamanda popülerliği ve sosyal olarak aktifliği temsil eder. 3’ün sıcak tavırları, çevresindekiler tarafından da ılık bir enerji olarak hissedilir. Her zaman ihtiyaç duyulan sosyallik, iyimserlik, arkadaşlık ve eğlenceye sahip olan bu sayı, tüm yönleriyle harika bir iletişimcidir. İnsanlarla ilgilenir, aile hayatı ve sosyal ilişkiler üzerinde hüküm sürer.

Sosyal becerileri sayesinde mutlu, iyimser ve eğlenceli olarak daha kolay vakit geçiren 3 kişisinden tavsiye istiyorsanız coşkulu, net, tarafsız ve delici bir iç görüyle karşılaşabilirsiniz; buna hazırlıklı olun.

3 RAKAMININ POZİTİF ÖZELLİKLERİ:
EGO, KELİMELER, RAKİP, ORGANİZASYON, SAVAŞ, MÜCADELE, OYUN, İLHAM, HAYALGÜCÜ, ÖĞRETİ, TESLİS, İYİMSERLİK, DANS, TİYATRO, SAHNE SANATLARI, SOHBET, İFADE, ÜRÜN, ESER, KALIP, HİTABET, EĞLENCE, HAYVANSEVER, AKTÖR, YAZAR, FLÖRTÖZ, YAŞAMA SEVİNCİ, POPÜLER, VİRTÜÖZ, TARTIŞMA, TARZ SAHİBİ, DEKORATÖR, MODA, SUNUM, İLETİŞİM, TASARIM, EL SANATLARI, ZANAATKARLIK, COŞKU, SİNDİRİM, KARAKTER, ROL, BECERİKLİ, MEYDAN OKUMA, YARIŞMA, İDDA, ENSTÜRMAN, MİZAH, KARİKATÜR, RESİM

3 RAKAMININ NEGAİTİF ÖZELLİKLERİ:
KISKANÇ, KİBİRLİ, AYRAN GÖNÜLLÜ, DEDİKODU, ZÜPPELLİK, UKALA, GURUR, YÜZEYSELLİK, ABARTI, SAVURGAN, HOŞGÖRÜSÜZ, SOYTARI, GEVEZE, BOŞ KONUŞMA, EGOİZM, AĞIZ DALAŞI, TRİP ATMA, SALDIRGANLIK, KAYPAKLIK, ALAYCI, PALAVRACI, HAYAL KIRIKLIĞI, KAVGACI, BECERİKSİZ, İFADE ZAYIFLIĞI (İFADEDE AKICI OLAMAMA)

SAĞLIK
3, egomuzun manyetik çekirdeği, basit bir deyişle kişisel gücümüzle alakalıdır ve kişiliğimiz, güçlü benliğimiz, hissettiklerimiz, yaşam stilimiz, ilişkilerimiz ve de duygularımızla tanımlamanın yeridir.
3 rakamı derininizdeki pozitif duygularınız sayesinde yaşama sevinci ve tatlılığı ile dolu olduğunuzu, iyimserlik, cömertlik, neşe dolu, güvenli bir varlık olarak olumlu ve yapıcı seçimlerin hakim olduğu bir hayat sürdüğünüzü ve içinize sine sine yaşadığınızı gösterir.

Size ait olan güneşin enerjisini adeta etrafınıza saçarsınız. Canlılığınızı yitirmenize sebep olan durum ya da koşullar, aşırı sosyallik, hareketlilik, eğlence neticesinde gelen yorgunluk olabilir. Böyle durumlarda yavaşlama ihtiyacınız olduğunu hatırlamakta fayda var. Yorgun ve bitkin hissettiğinizde güneş sizi tedavi edecektir. Yaşam enerjinizin çekilmesi, birtakım kişilerle görüşmeniz sonrasında gerçekleşiyorsa, bir “sünger şifacı” olarak size ait olmayan duyguları taşıyor olmanız muhtemeldir. Yaşam enerjinizi emen bu duygu vampirlerine “hayır” demenin zamanı gelmiş demektir. Tamamen duygusal bir yorgunluk ise 3 fiziksel dünya ile duygusal ve zihinsel bağlantıları tanımladığından “beden, zihin, ruh” üçgeninizi yöneten rakamınız olduğu için en iyi ilacınız doğru nefes alma ve meditasyondur.

Gerek kelimelerle gerekse yaratıcı ve ilhamı bol organizasyonlar veya sanatın biçimleriyle hayal gücünüzü ifade eden bir 3 olarak, coşku dolusunuz. Şayet yaratıcı ve ilham dolu yeteneklerinizi çıkarmıyorsanız, vücuttaki genel sindirim sistemi ile bağlantıda olan 3 sizi ülser ya da gastrit benzeri sindirim bozuklukları ve yoğun yaratıcı enerjinin dışarıya akmamasından ötürü de aynı şekilde kilo sorunları, dizlerde problemler ile uyaracaktır. Buna bağlı olarak, kelimelerle başta kendinize dair sonrasında diğerlerine karşı olan ifade biçimleriniz; merhametsiz, kibirli, kıskanç bir eleştirmen şeklinde ise mide çukurunuzda ağırlık hissi ile karşılaşabilirsiniz, şaşırmayın. Kelimelerin negatif kullanımı, kendiniz ve başkaları ile olan tanışmalar, bağışıklık sisteminizi düşürür ve hiç sevmediğimiz hastalıkları getirebilir.

YASALAR

MANYETİZMA YASASI
Evrenin enerjik işleyişinde bilgi ve ilham gibi soyut kavramlar bulunur. Varlığımızın derinlerinde yani içselliğimizde bulunan ya da belki uyuyan yetenek ve yaratıcılıklarımızı tezahür edebilmemiz için, farkında olarak ya da olmayarak kabiliyetlerimizle bağlantılı olan her türlü durum, olay, koşulu adeta bir manyetik enerjiyle kendimize çekeriz. Bu yasayı kullandığınızda ve evrenin sunduklarını kendinize çektiğinizde, kimi zaman başarı kimi zaman ise mutluluk odaklı sonuçlar alırsınız. Dolayısıyla bu yasa tezahür yasası ile de bağlantılıdır. Manyetizma elbette sadece yetenek ya da yaratıcılıklarla sınırlı
değildir. Yasa mıknatısı simgelediğinden “iyi şans” tılsımını da beraberinde getirir. Ne kadar şanslı olduğunuzun farkına varın, şansınızı iyi niyet için kulanın.

TEZAHÜR YASASI:
Birincil olarak tezahür, duygu ya da hislerin açığa vurulması anlamını taşır. İkincil olarak ise içsel tüm duyguların dışsal olarak kelimeler ya da yarattıklarımızla açığa çıkışını temsil eder. Dolayısıyla tezahür yasasının üç yönü olduğunu söyleyebiliriz: İlham-düşünce yani zihinsel aşama, yaratma aşaması ve eylem aşaması. Gerek sanatsal çerçevede gerekse hislerinizi ya da düşünceleriniz tanımlamada olsun, kelimelerinizin olumlu ve yapıcı niteliklere sahip olması gerektiğini her zaman hatırlayın. Evren saf bilinç olduğu için minnettarlık, anlayış, neşe ve mutluluk çerçevesindeki olumlu hal ve durum, olumlu sonuçları doğuracaktır. Kin, öfke, kızgınlık, kıskançlık gibi aksi his ve bunları içeren kelimelerle niyetlerin ifadesi durumunda, tezahür yasası ne yazık ki işlemeyecektir. Spiritüel çerçevede ise hedeflerinizi görselleştirerek ve imgeleyerek yaşamınızda tezahür ettirebilirsiniz. Ayrıntılara takılı kalmadan ve şüphe etmeden hayatınızda değişiklik yapmak ve arzularınıza ulaşmak istiyorsanız, tezahür yasasını kullanabilirsiniz.

KİMLİK YASASI

Her bireyin kendi varlığını başta olmak üzere kimliğini ya da egosunu yaratmakla ilgili bir yasadır. Taşıdığımız benlik ya da kişiliğimizin temelini, tezahür ettiklerimizle yaratır ve oluştururuz. Kişilik, dünyevi ve fiziksel düzlemde iş, kariyer, statü gibi meseleleri içerirken; benlik daha çok varoluşun, ruhun keşfi ile ilgili olduğundan ruhsal düzlemde anılır. Öte yandan, her ikisi de koşullar değiştikçe değişkenlik gösterir. Terfi alabilir, işten ayrılabilir ya da çok neşeliyken yaşanılan bir deneyim neticesinde ruhsal düzlemde daha karamsarlığa bürünebiliriz. Yapıcı ve olumlu bir kimlik ve benlik yarattığınızdan emin olun, hayatın keyfi böyle çıkar!

MESLEK

Numeroloji haritalarının 1 kilit noktaları 3 olan bir kişinin sanata, özellikle de sözlü sanatlarda bir kariyer arayışına girmesini mümkün kılar. Oyunculuk, yayıncılık, yazarlık ve sahne sanatları gibi ifadelere bağlı olan iş dallarına çekilirsiniz.

Güçlü sezgileri ve bazen görmezden gelinen ruhsal yetenekleri 3’lerin icra ettikleri meslekler üzerinde de etkilidir. Birçok 3, başkalarına yardımcı olmalarına izin verecek işlere ilgi duyar.

Eğlence endüstrisi, müzik sektörü gibi kendilerini ifade edebilecek alanları olan işler, 3’ün yaratıcı doğasına tam olarak uyar.

BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞINIZ POZİSYONLAR:

Oyuncu, yazar, tiyatro yönetmeni-yapımcısı-yazarı-oyuncusu, edebiyat ve sanat eleştirmeni, şarkı sözü yazarı, sahne sanatları, müzisyen, ses sanatçısı, besteci, şair, kültür sanat vakfı kurucusu ve görevlisi, kütüphaneci, yapımcı, virtüöz, tasarım, dekorasyon, iç mimar ve iç dekorasyon, peyzaj sanatçısı ve mimarı, çocuk grubu lideri, kültür sanat organizatörü, iletişim uzmanı, konuşmacı, yargıç, avukat, politikacı, öğretmen, öğretim görevlisi, eğitmen, veteriner, sosyal şifacı, dernekler veya vakıflar ile bağlantılı çalışmalar, zanaatkarlık ile ilgili dallar, kuyumcu, tasarım, moda, mücevher, heykeltıraş, kozmetik sektörü, makyöz, fotoğrafçı, model, eskrimci, atış, jimnastik, mobil uygulama ve oyun geliştiricisi, yapay zeka uzmanı, giyilebilir teknoloji tasarımcısı, yazılım geliştiricisi veya mühendisi, ağ yöneticisi.

C & Ç harfleri-3

İsimlerinde C ve Ç olan insanlar; ilham gücü bol, yetenekli, yaşama sevinciyle dolu, sosyal ve arkadaş canlısı, konuşmayı seven, başarılı organizasyonlar yapma özellikleri sergileyen varlıklardır. Pek çok kabiliyete sahip C ve Ç negatifte, içten gelen resim, tasarım, şarkı gibi ilhamlarını ifade edemeyen
ya da kabiliyetlerini yönetemeyip dağılan, yaşam coşkusunu kaybeden ve başkalarıyla geçinemeyen anti-sosyal bir varlığı işaret eder. Sözel ifade yeteneklerine baktığımızda, sembol olarak kocaman açık bir ağız gibi görünen “C” ve “Ç” harfleri, pozitifliğinde dürüstlükle anılırken yokluğunda; dedikodu, eleştir, boş konuşan, ağız dalaşı yapan, gevezelik gibi negatifliklere kayma eğilimi gösterir. Bunun nedeni ise oldukça dobra bi yapıda olmalarıdır.

L harfi-3

Yaratıcılık, ifade, ilham gücüyle hatırladığımız 3, ruhsal çerçevede vahiysel bilgi akışını temsil ederek, kelimelerle ya da ortaya çıkan eserler aracılığıyla çevresiyle iletişim kurarak kendini gösterir. Harfin yokluğunda ya da aşırı yoğunluğunda ise varlık beden, zihin, ruh üçgeninin dengesizliğini deneyimletir.

Arkadaş canlısı, yardımsever ve iyimser enerjiye sahip olan L, isimde olmadığında ya da yoğun olarak bulunduğunda, beraberinde karamsarlığı taşır. Karamsarlıktan öte, pozitif duyguları deneyimlemek ya da yaşam sevincini yeniden tatmak adına, her daim taşıdığınız olumlu hislerin peşinde olmalısınız ki “beden, zihin, ruh” üçgeni çerçevesinde bağı­ şıklığınız güçlü olsun.

U &Ü harfleri-3

Her yönden şanslı olan U ve Ü, at nalı formuyla dikkat çeker. U ya da Ü harflerine sahipseniz etrafınıza pozitif bir enerji yayarken harflerin isimdeki yokluğu ya da aşırı yoğunluğunda negatif frekanstaki duyguları deneyimlersiniz.

3 sayısının ifadeyle bütünleşikliği, harfe sahip olanların kendilerini ifade edebilmelerine olanak tanır. Harflerin yokluğu ise hayat enerjisini aşağı çekerek yorgun hissetme haline, hassas duygusal dengenin kurulamamasına, hatta ikiyüzlülükle gelen bir açgözlülüğe işaret ettiği gibi, harflerin aşırı yoğunluğunda abartılı duyguların ortaya çıktığı gözlemlenir.

Bir Sonraki Yazı için: 4 NUMARA- D M V yazısını okumak için TIKLAYINIZ…

İlgili Kursa Ulaşmak İçin “ Temel Numeroloji 1. Modül (Temel Seviye)” Kursuna Tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilir yepyeni bir yetkinlik kazanabilirsiniz. Ayrıca Bu kursu aldığınızda ve tamamladığınızda “Uluslararası Onaylı Islak İmzalı Sertifikanızda” Kargo ile Adresinize gönderilecektir. 

Kurs Önizlemeleri​

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın