4 NUMARA- D M V

4 NUMARA- D M V

4 numara doğum tarihinizin toplamının sadeleşmiş halinden elde ediliyorsa (örneğin 30.05.2021= 3+0+5+2+2+1=13=1+3=4 gibi);

4-13-22-31 (doğum günü numarası) ise ve 4 numaranın ait olduğu D M V harfleri herhangi bir isminizde görünüyorsa, özellikleri sizin için geçerlidir. Harflerin aşırı yoğunlukları da yoklukları kadar, baskın ve negatif enerjisine eğilimlidir.

Bir Sonraki Yazı için: 5 RAKAMI- E N W yazısını okumak için TIKLAYINIZ…

4, evrendeki düzeni ve disiplini temsil eder: Evreni ayakta tutan 4 sütun, melek dünyasını yöneten 4 baş melek, cennetin 4 nehri, Gül Hacı, Tarikatı’nın 4 yemini, haçın 4 bölümü…
4 element: toprak, hava, ateş ve su. 4 mevsim: ilkbahar, yaz, sonbahar, kış.
Yeryüzünün 4 ana yönü. İnsana ait 4 kan grubu. Ayrıca insanın dört evresi vardır: bebeklik, çocukluk, olgunluk, yaşlılık. Sağlamlığın ve dengenin sembolü 4 köşe ile betimlenen kare, simetri sayısı olarak bilinen düzen ve disiplini temsil eden 4 ile ilişkilendirilmiştir.

4 Numeroloji tanımında, varoluşun 4 ana unsurunu ve doğayla birlikte insanın tüm ifadelerini barındıran sağlam temeli olan bir rakamdır; ruhsal ve aynı zamanda fiziksel sistemin dayandığı esastı r. Hemen hemen tüm düşünce okulu 4 rakamını kaderle ilişkilendirmiştir.

İnsan, evrenin kozmik uyumuyla kendi evrenini yaratandır. Yaşama topraklanıp kök salarak sağlam bir temel oluşturma çabasında olandır, dolayısıyla kaderini belirleyendir.

Bu, sizin bir 4 olarak karşıtlıklarla dolu bir hayata kaydolduğunuz gibi, aynı zamanda hayatta kalma içgüdülerinizin güçlü olduğu ve hayatın başınıza getirdiği her şeyin üstesinden gelebileceğiniz anlamına da gelir. Bu rakamın kozmik uyumuyla şekillendirilen fiziksel bedenimiz, duygular, sözler ve düşünceler sonucunda yaratılışımızı forma ve düzene sokar. Pratik ve kararlılıkla bir düzen oluşturarak başarı elde ederiz. 4 kişisi hesap vermeye açık, kararlı ve kendi yolunu çizmekten memnundur. Genelde organize ve metodik olarak görülen 4 rakamı, güvenli bir rutin arayan, kendilerine ve ailelerine bakabilmekten büyük zevk alan kişisel bir sayıdır. Muhafazakar ve gelenekçi hayat tarzıyla, alçakgönüllülüğüyle ahlaki değerlere ve ibadete inanç duyar. Adalet ve dürüstlük onun kutsalıdır. Dikkatlerin üstünde olmasından hoşlanmaz, belirsizdir. Sessiz yapınıza rağmen bir 4 kişisi olarak, doğru ve yanlış hakkındaki fikirleriniz kuvvetli olduğu için “doğru şeyi” yaptığınıza ikna olduğunuzda asla geri adım atmazsınız.

Geleneksel 4 sayısı; gerçek, mantıklı, döngüsel, tekrarlayan, pratik, sorumluluk sahibi, hizmeti seven, üretken ve koruyucu olan “çalışkan”ın temsilcisidir, “sıkı çalışma”yı gösterir.

4’ün enerjisindeki basit, güvenilir, sadık ve samimi olma temelleri, ona bilgelik sağlar. Bu tutarlı enerjiler sayesinde yaşama da ir sorumluluklarında görev duygusunu hisseder. Böylece daha organize, düzenli, sistematik, kontrollü ve dengeli yaşar; aynı şekillerde de çalışmayı tercih eder. Yasalara uyumunuz, güvenilirliğiniz; istikrarlı, ahlaklı ve dürüst yapınız da bu sağlam temelden gelir. Herkesin ayak uyduramayacağı nadir disiplin ve sebata sahip olmanız bu kaynaktan bahşedilmiştir. Bu sizin çalışma gücünüzü de sağlayan aynı kaynaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken şey, sıkı çalışma döngüsünün getirdiği kısıtlamadır.

4 numaralı kişi, yerleşik bir rutinde ayrıntılara en iyi şekilde katılabilen ve başarmak için çok çalışmayı gerçekleştirme sonucunda başarıyı inşa edendir. Kesin azmiyle başarı için büyük bir potansiyele sahiptir. Kararlı ve işlevseldir. Başkalarının denemelerini onurlandırması, saygı göstermesi öz değeri için çok önemlidir. Parasal kazanca, gerçek takdir ya da saygınlık kadar değer vermez. Çaba ve kontrole inanarak basit ve gerçekçi hedeflere odaklanır.

Titiz, mükemmeliyetçi ve her detayı fark edendir. İyi bir sağlayıcıdır ve karşılığında disiplin ve sadakat ister. Fakat bazı durumlarda bu disiplini çok ileri götürebilir. Sorunları çözmek için adım adım akılcı bir yaklaşım uygulayan kararlı ve metodik bir varlıktır. İstikrarı yansıtan bu sayı, pek sosyal olmasa ve biraz sıkıcı gözükse de çok dakik, itaatkar, üretken ve sabırlıdır.

4 RAKAMININ POZİTİF ÖZELLİKLERİ:

KALP, SABIR, SEBAT, SADAKAT, TESLİM, DERVİŞ, İMAN, İSLAM, HİZMET, BEDEN, SPOR, EMEK, ŞÜKÜR, DUA, DİN, İBADET, İNŞA, TOPRAK, DÜNYA, TAPU, SİSTEM, DOĞA, MÜTAAHİT, SAĞLAM, VATAN, FEDA, BİZ, GELENEK, TÖRE, ADET, ŞEHİT, SABİT, CİDDİ, SAMİMİ, TOPLUM, PRATİK, ADANMA, KESİNLİK, TUTARLI, DİRAYET, DAYANMA, EFOR, ŞEKİL (FORM), DEĞER, DÜRÜSTLÜK, SADIK, DEVLET, AİDİYET, iTAAT, BİRİKTİRME

4 RAKAMININ NEGATİF ÖZELLİKLERİ:

KABASABA, DAR GÖRÜŞLÜ, SABİT FİKİRLİ, SAKAR, TERSLEME, KISITLAMA, SERTLİK, ŞİDDET, YIKIM, İNAT, VİCDANSIZ, AT GÖZLÜKLÜ, MONOTON, SIKICI, CİMRİ, ISRAR, SEVGİ GÖSTEREMEME, SABIRSIZLIK, ANDA KALAMAMA, KÖKTEN DİNCİ, FANATİK, AHLAKÇI, TEKRAR, YABANCILAŞMA, NEFRET

4 rakamı zihin, beden, ruh ve duyguların çerçevesinde, tam olmayı temsil eder. Diğer bir tanımla kalp ile ilişkilendirilen rakam, bu tamlık nitelikleriyle beden ve ruhu, iç dünyamız ve duygularımızla da dış ve fiziki dünyan1ızı birbirine bağlayan bir köprüdür.

4 köşeyi, yaşamınızın tüm alanlarında dürüstlük, doğruluk, sabır, sebat, sistem, pratiklik, istikrar ve kararlılıkla inşa edersiniz. Haliyle istikrar ve sadakatiniz de ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel açıdan sizi sağlıklı, güçlü ve dayanıklı bir birey yaptığı gibi sağlıklı bir aileyi, kariyeri, evi, işi ve ilişkileri de beraberinde getirir. 4 köşenin başlıkları sağlam olmadığın da ise bağışıklık sisteminiz tehlikededir. Kalp, büyüme hormonları, akciğerler, arka sırt ağrıları, el ve kollar, iskelet sisteminiz ve bunlarla bağlantılı olan organlarınızda hastalık ve rahatsızlıklar baş gösterebilir.

Bağışıklığınızı sayısız yoldan arttırmak mümkündür, 4 karmik ders bölümünde detaylarını sizler için yazdım. Sorunların esas sebebinin stres, işkoliklik, duygusal çöküntüden kaynaklı olduğunu söylemek mümkündür. Bedeninizin, zihninizin ve ruhunuzun stresten arınması elzemdir.

Hayatı ve doğayı seviyor, onlara minnet ve şükran duyuyorsunuz. Evrenin yarattığı çi yaşam enerjisini ciğerlerinize doldurmayı, nefes almayı, düzenli egzersizi, sadeliği seviyorsunuz. Yaşamın tazeliğinin bedeninizdeki tüm kan hücrelerinize nüfuz etmesi, sağlıklı bir kalp, akciğer ve dolaşım sisteminiz olduğunu gösteriyor. 

Fiziksel sağlığınızın yanı sıra, duygusal gelişiminiz de oldukça kuvvetlidir. Çünkü 4, kalp ile bağlantıdadır. Yukarıda fiziksel anlamda kalp sağlığınızdan bahsettik. Adanma ve koşulsuz sevgiyi sembolize eden 4, kalbinizi herkese açtığınız ve aynı şekilde de sevgi gördüğünüzü ifade eder. Sevginin ilgilendiği, kalbinizde büyüttüğünüz tüm olumlu diğer duyguları da güven, umut, şefkat gibi yaşamınızda gerek davranış gerekse de tepkilerinizde tezahür eden gözler önüne serer. Kalbinizi koruyun ve yaşam boyu kalbinizi rahatsız edecek yalnızlık, abartı ve acı çekme noktasına kadar gelen bağımlı sevgi, kıskançlık ve üzücü gönül yaralarına izin vermeyin.

YASALAR
KOŞULSUZ SEVGİ YASASI

Koşulsuz sevgi yasası, bize her şeyin özünün sevgi olduğunu hatırlatır ve bu duygunun frekansının gücünü kullanmayı ihmal ya da göz ardı etmememiz gerektiğini söyler. Unutmayalım ki kaynaktan bu enerjiyi kolayca elde edebiliriz. Yasanın isminden de anlaşılacağı gibi sevginin koşulları, kısıtlamaları ya da beklentileri yoktur. Yasa, özgürce ve açıkça sevmemizi ve kalbimizi açmamızı öğütler. Bununla beraber koşulsuz sevgi yasasında yargıya yer yoktur. Başka bir deyişle yasa, “Kimse mükemmel ve kusursuz değildir” tanımlaması ile adeta eşanlamlıdır. 

Hepimiz Yaradan’ın çocuklarıyız, esasında birlik yasasından yani aynı kökten geliyoruz. Başta kendimizi olmak üzere, başkalarını da olduğu gibi sevmenin gücünün farkındalığına erişmeliyiz. Kendi ruhumuzu ve başkalarının ruhunu, yolunu, benlik ve özlerini koşulsuz sevgi ile onurlandırdığınızda bu yasanın enerjik akışından olağanüstü bir şekilde yararlanırız. Bu bir kez deneyimlendiğin de koşulsuz sevgi neticesinde bağlantı kurmanın coşkunluğu ile hayatın ne kadar akışında ve pürüzsüz olduğunu izleriz.

ESNEKLİK YASASI

Buda’dan bir alıntıyla başlamak isterim: “Tanrı bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme huzuru, yapabileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve farkı bilmek için de bilgelik sunar.” Esneklik yasası, bize katı dirençten şüphesiz daha fazlasını bahşeder. Direnmek pasifliktir, esneklik ise güçtür. Kendimizi, başkalarını ve koşulları olduğu gibi kabul etmeyi; onları sevgiyle kucaklamayı, yapıcı, aktif ve uyarlanabilir bir şekilde kullanmayı temsil eder. Bununla birlikte esneklik yasası sayesinde büyük resmi görebilmemiz için dar görüşlülüğün dışına çıkabilmeyi, böylece olumsuz gibi görünen durum ya da olayların da aslında kendimizi gerçekleştirmek ve ruhumuzu güçlendirmek için bir fırsat olarak bize hizmet ettiğini anlayabiliriz. Kısacası, her sorun kimi zaman bir fırsattır. Ya da geleneksel bir deyişle; “Her şerden bir hayır doğar.” Olumsuz bir durumu kucaklamayı öğrendiğinizde, onu yönetmek ya da yönlendirmek için tüm güce sahip olursunuz ve böylelikle hayat bir direniş olmadan kendi esnekliğinde akacak, mutluluk daim olacaktır.


DİSİPLİN YASASI

Özgürlük, itaatin içinde barınır. Başka bir deyişle, “Disiplin bağımsızlığa giden yoldur” diyebiliriz. Disiplini uygulamak kişi ile hedef­leri arasında bir köprü kurmak anlamına gelir ve gereken eylemlerinizi yapma cesareti ve gücü verir. Disiplin bağımsız olarak hedeflerinizi takip etme ile bağlılığı ve bununla beraber de muazzam bir odağı getirir. Odaklanılmış her durum, yetenek ve nicesi disiplini içerdiğinde, gerçek potansiyelinizi gerçekleştirmenizi sağlar ki bu da hiç kuşkusuz sonunda ödülü ve başarıyı getirecektir. Truman’ın bir sözüyle bitirmek isterim: “Büyük adamların hayatlarını okurken, kazandıkları ilk zaferin kendileri üzerinde olduğu nu buldum. Öz disiplin hepsinden önce geldi.”

AİLE VE İLİŞKİLER
Aşk ve ilişkilerin her türüne ciddiyetle yaklaşırsınız. Uzun vadeli bağlılıklar sizi tanımlamak için yeterlidir çünkü 4 rakamı, istikrar ve kararlılığın temsilidir. Evcimen, misafirperver, sadık ve vatansever bir kişiyi temsil ettiği gibi, tüm ilişkilerinizde öğretmenlik rolünü sergileme durumunu da beraberinde getirir. Kimi zaman bu sıfatlarınız samimi algılanırken, kimi zaman ise sizi bir şey hissetmeyen ve duygudan yoksun biri olarak tanımlamalarına sebebiyet verebilir. Duygularınızı açıkça ifade etmeniz ve dürüst olmanız son derece önemlidir, aksi durumda her tür ilişkiniz tehlikeyle karşı karşıyadır.

İlişkilerinize dair olan istikrarlı ve sadık bakış açınız nedeniyle ikili ilişkilerde kurban, vatandaşlık ilişkilerinizde şehitlik ve fanatiklik, ebeveyn olarak ise aşırı kuralcı boyutuna gelmemeye özen göstermelisiniz.

Çocuklarıyla aidiyetini sabitleyen ve topraklanan 4, ciddi bir kurum olan evlilikten kaçmaz. Hatta hayatın akışında böyle sağlam temeller atmak ona çekici gelir çünkü geleneksellikle ilişkili olan rakam, aile misyonu ve ebeveyn sıfatında da aynı geleneksel yapıyı muhafaza etme güdüsü taşır. Genellikle aile ve aile bireylerinin bakımın a odaklı olur. Çocukları içi en iyisini hedefler.

Bununla birlikte, evliliği zıddı olan ayrılık veya boşanma gibi düzen anlayışını bozan olumsuz deneyimler 4 için yıkıcı durumlardır. İntikam alma güdüsünü açığa çıkarmamakta fayda var. Hem kariyer hem de özel hayatını da kendi kurallarını denemeyi seven 4 iseniz katı, inatçı yada ısrarcı bir tutum sergilememelisiniz.

MESLEK:

Çoğu 4, itaatkar ve disiplinli doğalarının yapısına uygun meslekleri seçer. Yararlı niteliklere sahip herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili alanlarda onları görmemiz çok muhtemeldir.

Birçok zanaatkar ve vasıflı emekçinin listesinde bu rakam belirgin bir şekilde bulunur. İş hayatlarında özellikle idari ve organizasyon içeren görevler verildiğinde başarılı olur, aynı zamanda “iyileştirme ” ve iyi gelme ruhsal yeteneğiyle her alanda bir şifacı gibi çalışabilir.

BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞINIZ POZİSYONLAR:

Mimar, emlakçı; inşaat sektörü, mekanik, elektrikçi, teknisyen, tesisatçı, matematikçi, istatistikçi, sekreter, bankacı, komisyoncu, ordu  subayı, kasiyer kredi yöneticisi, ihaleci, idareci, satın alma sorumlusu,  memur, ithalatçı; mobilya tasarımcısı veya imalatçısı, mağaza müdürü,  kampanya yöneticisi, hükümet yetkilisi, avukat, reformcu, askeri alanlardaki meslekler, ofis çalışanı, süpervizör, muhasebeci, mucit, araştırmacı, organizatör, öğretim görevlisi, profesör, dekan, eğitmen, öğretmen, yazar, yoga eğitmeni, sanatçı, müzisyen, müzik yönetmeni, kütüphaneci, doktor ve diğer sağlık hizmetleri, kimyager, mühendis, teşhis uzmanı, beslenme uzmanı, spor danışmanı, sporcu; peyzaj Sanatçısı, çiçekçi botanikçi, ziraatçı , zanaatkarlık, kunduracı, otomobil tasarımcısı, Finansal Yönetici, Endüstriyel Veri bilimci, Robot Koordinasyon Uzmanı, Akıllı Şehir Uzmanı, şehir planlamacısı, harita mühendisi, yapay zeka uzmanı, ve iş geliştirme yöneticisi, iklim mühendisi, sentetik biyolojik uzmanı, genetik uzmanı, geriatri uzman , yol denetleyicisi, genomik portföy müdürü, güvenirlik müdürü, artırılmış gerçeklik mimarı, dijital bağımlılık rehabilitasyon uzmanı, alternatif enerji danışmanı, ağ mühendisi ve mimarı.

D HARFİ-4

Ev, yaşadığımız şehir, ait olduğumuz ülke, doğduğumuz topraklar olarak görülmelidir. D’nin yokluğu aidiyetsizliği gösterir. Sıkı çalışmayı temsil eden bu harf, negatif durumunda işkoliklik ve inatçı bir varlığa işaret eder. Böylece kendine de zarar verme halindedir.  4’ün inatçı yapısı ve tutuculuğunu taşıyan bu harfin yokluğunda ise başta kendine, sonra da çevresine dair inançsız bir tutum göze çarpar. Halbuki samimiyetsizlikten uzak, dürüst olmayan tavır ve durumların da etkisiyle bu noktaya ulaşmıştır. Sağlıklı ve dayanıklı bir bedeni temsil eden D, aynı zaman da mantığın da temsilidir. Mantıkla beraber pratik olma yetisine sahip olduğunuzu söyler. İsimdeki yokluğu, inatçılığının bir uzantısı olarak fiziksel anlamda hastalıkları beraberinde getirir. Negatifindeyse, işleri zor yoldan halletme ya da sürece uymayarak, sabırsızlıkla A’dan Z’ye zıplayan 4’ün doğasına zıt hareketleri beraberinde getirir.

Hatta bu durum, yeniliğe dair kapalılık ve yeni yönlere ya da koşullara açılan her kapıyı kendi yüzüne çarpması şeklinde de yorumlanabilir.  Bu harften yoksunsanız, almanız gereken derslerden biri de tutuculuğu bir kenara bırakıp yeniye kendinizi açmak olacaktır.

M HARFİ-4

M harfi de tıpkı D gibi yüksek özgüvene sahip, istikrarlı ve iş odaklıdır. Kontrolcülük olarak analiz ettiğimiz M harfi, yine D’de olduğu gibi duygulardan ziyade adanmışlık ve koruyuculukla gelen aile vatan kavramalarını hatırlatır. M’nin tipolojisine baktığımızda, harfin yokluğunun aşırı derecede işkolikliğe sebep olduğunu görürüz. Bu durumda M’nin ortadan merkezlenen bir harf olduğunu hatırlayarak varlığın kendini dengede tutması gerektiğinin farkında olmamız iyi olur. Harfin yokluğu ya da aşırı yoğunluğu, fanatizme doğru bir meyile neden olurken, şehit yahut kurban kimliğini işaret eder.

Başarıya ulaşmayı sık sık deneyimleyen M olmadığında ise yönünü ve yürüdüğü yolu tayin edemeyen, bu yüzden de başarı karşıtı süreçlerle karşılaşan varlığı ortaya çıkartır;

” Doğruluk, dürüstlük, inanç” kuralının katı olması ve adanmışlık yetileriyle aydınlanmayı temsil eden M harfinin yokluğunu yaşıyorsanız, önce kendinize sonra da Allah’a olan inanç semalarınızda zorluklar deneyimliyor olabilirsiniz. Dürüst yapınızın tam karşıt lığı olan yalandan vazgeçmek için “maskelerinizi artık çıkartmanız gerekir.

Numeroloji önce özümüzle bağlantılıdır. Bu nokta da varlığın kendisiyle yüzleşmesi ve kendine karşı dürüst olması halinin gerekliliğine dikkat çekmek isterim. Aksi durum, kişinin duygularını saklaması sonucu oluşan ketum eğitimlere neden olabilir.

HARFİ-4

Aile ve köklerle bağlantılı olan 4 rakamı, aynı zamanda ‘yapı” ile “inşa’yı”da temsil etmesiyle, Venüs gezegeniyle dişiliği simgeleyen Bakire Meryem ile kurulan mükemmel bir aile tablosu sunar. Harfin yokluğu ise aile kurmaya dair isteksizliğe sebep-olur.

Koşulsuz sevginin harfi olan V, harfin yokluğunda nefret, başka bir deyişle sevgi noksanlığı şeklinde deneyimlenir: Yüce güce olan teslimiyetle “bir” olmayı ifade eden harfin yokluğunda ya da aşırı yoğunluğunda da inançsızlığı ve o ruhsuzluğu izleriz. Harf tek bir nokta da ayakta durmasıyla dayanıklılığını ispatlarken, diğer taraftan harfin noksanlığıda negatif etkisiyle dengede kalamama durumunu yaşatır. 4’ün hedef odaklılığı yorulmak bilmez verimli çalışkanlığı ile kazanılan, İngilizce zafer anlamına gelen “victory” kelimesini simgeleyen V yokluğunda ise gücü verimli şekilde kullanmaya olanak tanımaz.

Bir Sonraki Yazı için: 5 RAKAMI- E N W yazısını okumak için TIKLAYINIZ…

İlgili Kursa Ulaşmak İçin “ Temel Numeroloji 1. Modül (Temel Seviye)” Kursuna Tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilir yepyeni bir yetkinlik kazanabilirsiniz. Ayrıca Bu kursu aldığınızda ve tamamladığınızda “Uluslararası Onaylı Islak İmzalı Sertifikanızda” Kargo ile Adresinize gönderilecektir. 

Kurs Önizlemeleri​

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin