6 NUMARA – F O Ö X

Ebeveyn tip, aile değerleri, huzur, sükûnet, sorumluluk, farkındalık, denge.

6 rakamı doğum tarihinizin toplamının sadeleşmiş halinden elde ediliyorsa (örneğin 22.12.1970= 2+2+1+2+1+9+7= 24= 6 gibi);
6 numara doğum tarihinizde; 6-15-24 (doğum günü numarası) ise ve 6 numaranın ait olduğu yukarıda belirtilen harfler herhangi bir isminizde görünüyorsa, özellikleri sizin için geçerlidir. Harflerin aşırı yoğunlukları da yoklukları kadar, baskın ve negatif enerjisine eğilimlidir.

Bir Sonraki Yazı: 7 NUMARA- G P Y yazısı için TIKLAYINIZ…

6, mükemmel sayı olarak kabul edilir. Kusursuzluğuna ise evrenin varoluşunda rastlarız. Yaradılış altı günde gerçekleşir, Yaradan yedinci günde dinlenir. Bu yapı 1+2+3 toplamına paraleldir: 1. günde ışık yaratılır; 2. ve 3. günlerde gök ve yer belirir; son olarak da 4, 5 ve 6. günlerde tüm canlılar yaratılır.

Kadim imge, maddi ve manevi alemlerin merkezini ve yaratıcı gücünü sembolize eden, “yaşam çiçeği” ile anılır. Yaşam çiçeği evrendeki her şeyi oluşturan kutsal oranların ifadesi, yaradılışın mükemmelliğini anlatır. Varoluşu meydana getiren Platon’un 5 özel cismini, Metatron’un küpünü, yaşam ağacını ve Vesica Pisces sembollerini içinde barındırır.

Ezoterik öğretilerde ise 6’nın sembolik anlamı, altıgen olarak temsil edilen, Heksagram yani “Kralın Yıldızı” olarak karşımıza çıkar. İlahi birlik içinde, yaratıcı ifadenin, eril ve dişil ilkelerin, iki zıddın birleşmesi olarak bilinir. Numerolojide 6 sayısının niteliklerinde ise iki zıddın birleşmesi, uyum, denge ve sevgi şeklinde tezahür eder.

6’nın titreşimi, iki önemli anahtar kelimeyi sunar: sevgi ve sorumluluk. 6 Numeroloji tanımında enerjisiyle besleyicinin ve ebeveynliğin temsilcisidir. Saf sevgi ile dolu, nazik, duyarlı ve şefkatli doğasıyla bilinir. Bu nitelikler kalpten gelir. Koruyucu ve iyileştirici özelliklerinin yerini hiçbir şey tutamaz. “Ebeveyn” numarası takma adı verilen bu rakam başkalarına kendini feda etmekten sakınmaz; onlarla ilgilenmek, onları korumak, iyileştirmek ve başkalarına öğretmekle ilgilidir.

Sevgi duygunuz gelişkindir. Ailenize olduğu kadar başkalarına da sevginizi yayar, hizmet eder, değer verir, ihtiyaç duydukları desteği sağlar ve başkalarını geliştirmekten memnuniyet duyarsınız. Bu insani ve duyarlı sayı, sevgi ve hizmet ile ilgilidir. İhtiyaç duyan herkesin yardımına koşarsınız ve güçsüz olanları her zaman desteklersiniz.
6 olarak kendinizi desteklemeye ihtiyaç duysanız bile başkalarını desteklemeye devam edeceğinizden, kendinize de gerekli özeni göstermeyi unutmayın.

Eğitime yatkın yaradılışınız siz 6’ların başkalarına, özellikle de gençlere, yaşlılara ve daha az şanslı olanlara öğretmeyi ve rehberlik etmeyi sevdiğinizi gösterir. Çevreniz, başkalarını sevgi ve yardımseverliğinizle kuşatarak, başkalarını ve yaşadığınız dünyayı güzelleştirme misyonunuzun büyüleyiciliğinin farkına varır. İnsani misyonunuz da sizi saygın bir birey yapar.

6’nın doğası sorumluluk almak üzerinedir. Sevdikleriniz için koruyucu ve sağlayıcı olma sorumluluğunu üstleniyorsunuz. Bu sorumluluğa her zaman gerçek sevgi eşlik eder. Tek haneli sayıların en uyumlu ve dengeli titreşimine sahip olarak kabul edilen 6 ile her daim çevrenizde uyum arayan, dengeli, huzurlu, sevgi dolu ve dingin bir atmosfer yaratmak adına güçlü içgüdülere sahipsiniz. Gergin ortamları, huzur ve sevgiyle donatmakta üstünüze yoktur. Ancak sorumluluk mevzu bahis oldu mu, dengeye hassasiyet göstermeniz şarttır. Çünkü kendinizi olduğunuzdan çok daha sorumlu hissetmeye eğilimlisiniz. Dolayısıyla sadece engelleri ortadan kaldırmaya, sınırlarınızı aşıp sizi müdahaleye sürükleyen ve yıkıcı sonuçlar doğurabilecek durumlara dikkat etmelisiniz. Kendinizi sevmeyi ve öz şefkat göstermeyi ihmal etmemelisiniz.

Sanatsal 6, tüm biçimlerdeki güzelliğe çekilir. Güzelliğe, kusursuzluğa ve estetiğe dair iyi bir göze sahipsiniz. Amacınız güzellik, uyum ve ritim oluşturmak olduğundan, sanatsal yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkarmanız muhtemeldir. 6 olarak çevrenizde estetik özene ihtiyaç duyarsınız ve güzellik aramanız hiç şaşırtıcı değildir. Yaratıcı dokunuşlarda bulunursunuz. 6 titreşiminin arkasındaki ilke bize yaşamın kusursuzluğunu ve güzelliğini, estetik mükemmelliğini hazineleriyle hatırlatır.

Keza görünüşünüz de sizin için önemlidir. Sizi her zaman ilgi çekici kılan cilveli huzmenizin titreşiminin özgüveni ile memnuniyet taşır, manyetik çekiminiz ve karizmanızın farkındalığıyla bu niteliklerinizi etkili bir şekilde kullanarak güzelliğinizi etrafınıza yayarsınız.

6 RAKAMININ POZİTİF ÖZELLİKLERİ:
SEVGİ, SAYGI, SORUMLULUK, ÖZGÜVEN, DENGE, FARKINDALIK, ESTETİK, KONSANTRASYON, MÜZİK, EBEVEYN, YUVA, GÖRSELLİK, MİMARİ, GÖZLEM, KOMPOZİSYON, DÜZENLEME, ADALET, AİLE, AŞK, ATALAR, ÇEKİCİLİK, SEMPATİK, SAĞ BEYİN, DOST, DANIŞMANLIK, EĞİTİM, ÖĞRETMEN, PSİKOLOG, GÜZİN ABLA, EVCİMEN, HİMAYE, İDEALİZM, VİCDAN, MANTIK, MİSYON, TUTKU, FAYDA, FİLM, FOTOĞRAF, TASARIM, BÜTÜNLENME, İDRAK, UYUM, ALTIN ORAN, VİZYON, ÖDEV, TAKDİR, DURUGÖRÜ, SEMBOL, GÜZELLİK

6 RAKAMININ NEGATİF ÖZELLİKLERİ:
KORKU, EVHAM, ENDİŞE, KAYGI, VESVESE, BORÇ, MÜKEMMELİYETÇİLİK, KURUNTU, KONTROLCÜ, DESPOT, GURUR, KENDİNİ BEĞENMİŞLİK, ŞEKİLCİ, KUSUR ARAMA, KAŞ ÇATMA (BURUN DEVİASYON), HAKSIZLIĞA UĞRAMA, ÇİRKİNLİK, GARANTİCİLİK, KATILIK, KURALCILIK, GÖRME BOZUKLUĞU, İŞİTME BOZUKLUĞU, DEĞERSİZLİK İNANCI, GÜRÜLTÜ ÇIKARMAK, FAŞİZM

SAĞLIK:
Sezgilerle temasta olan 6 olarak, ruhunuzla ve maneviyat enerjisiyle bağlısınız. Güçlü 6. hislerle sezgi aleminde dolanan; hem görünmeyenin ötesini zihinsel bir netlikle hem de haksızlığa uğramamak adına her şeyi olduğu gibi açıkça görebilen; korku, kaygı, evham gibi negatif duygulardan uzak; bilge ve ruhsal farkındalığı yüksek bir varlık olduğunuzu gösterir. Bu niteliklere sahip olmanız ise alnınızın gerisinde, beynin merkezine doğru bir noktada ve iki kaşınızın ortasında konumlanan epifiz bezinizle alakalıdır.

Epifız bezi, içgüdüsel davranışlarınızı düzenleyen, duyuların ve algıların kontrolünü sağlamaya yardımcı olmasıyla bilindiği gibi birçok özelliğe sahiptir. Dokusal yapısı göze benzediğinden, spiritüel düzlemde “6. hissi kuvvetli” ya da “kalp gözü açık” bir birey olarak bilinirsiniz. Bu yukarıda bahsettiğim gibi negatif duyguların yaşamınızda olmaması ve sizin de bilgeliğinizle onları hayatınıza dahil etmemenizle ilgilidir. Gözleri işaret eden 6, fiziksel sağlığınızla ilgili olarak adeta kartal gibi keskin görüşünüz olduğunu gösterir. Elbette keskin görüşünüzde doğru nefes almanız en büyük ve önemli etkendir.

Uyku döngülerinizi düzenlediğinden, sağlıklı melatonin salgılamanız neticesinde mışıl mışıl uyursunuz. Tahmin ettiğiniz gibi tam tersi durumda ise uyku sorunuyla birlikte, uyuya bildiğiniz zaman negatif duyguların tesliminde bir rakam olarak kabuslar ortaya çıkacaktır.

Yin ve yang, yani dengeyi sembolize eden 6 rakamı, yaşamınızın tüm alanlarında, eril-dişil, evet-hayır, alma-verme ve benzeri dengeyi barındıran her durumu ve koşulu, balans içerisinde gerçekleştirdiğinizi gösterir. Aile ve ilişkiler sizin için öncelikli olduğundan, ruhsal ve duygusal dengenizi bu alanlarda korumak sizin için çok mühimdir. En uzak bir sarsıntıda dengenizi kaybederseniz, sağlığınızda ciddi sorunlarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

YASALAR

SEZGİ YASASI
Gerçek bilgelik sezgilerinizde tezahür eder. Her biriniz biricik bir varlık olduğunuzdan, herkesin sezgisi kendi süper gücüdür. Bu yasa, sezgi armağanınızı kullanmayı öğrenmekle ilişkilidir. Sezgi yasası, zihin oyunlarınızın karmaşasının üstünden gelerek asla yalan söylemeyen kendi sezgilerinize, başka bir deyişle bilgelik kaynağınıza güvenmenin ve bunlarla temasa geçmenin temsilidir. Sezgi, ruhunuzun fısıltısıdır. Doğuştan varoluşunuzda bulunan maneviyatınıza, sezgilerinize güvendikçe ve onları keşfettikçe, sezgilerinizin daha da derinleştiğini deneyimleyecek ve güçlendiğinizi fark edeceksiniz. Bu yasayı kullandıkça, derinlerinizden gelen ”Biliyordum” ya da “Ben sana demiştim” deyişlerinin de zaman içerisinde eridiğine tanıklık edeceksiniz.

MANEVİ UYANIŞ VASASI

Manevi uyanış yasası, ruhunuzun, öz farkındalığınızın tetiklenmesi ve bilinç ile ilişkidedir. Artan farkındalıkla, egodan uzaklaşma başlar ve daha çok içsel gözlemle kendini gerçekleştirmenin ötesine geçeriz. Elbette, diğer yasalara benzer şekilde manevi uyanış yasası için de temel kuralın istikrar olduğunu hatırlatırken, diğer taraftan manevi uyanışın çok neşe dolu bir yolculuk olduğunu söyleyemeyiz. Rahatsız hissettiren bu zorlu uyanış; bilinç bulanıklığı, hüsran, üzüntü ve keder gibi yoğun aşamalardan geçer.

Tüm negatifliklerin sisteminizin dışına çıkışının huzurunu sürmeye bakın, illüzyon benliğinizin terk edilmesi kusursuz bir deneyimdir. Ruhunuzun gelişimine izin verin ve geçişi kucaklayın. En güzeli, manevi uyanış yasası gerçekleştiğinde bilinç genişlemenizde meydana gelir. Bu size daha yüksek bir algı, resmin tamamını görebilme yetisi gibi bir manevi güç bahşeder. Fırsat ve olasılıkları, düşünceleriniz, yetenekleriniz ile yaratılan bilinçli eylemlerinizle, kendi manevi benliğinizin uyanışını tasvir eder. En iyisini gerçekleştirdiğinizden emin olun!

SORUMLULUK YASASI

Sorumluluk, bir kişiye ya da duruma, başka bir deyişle çevrenizde ki her şeyin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde cevap verebilme kabiliyeti şeklinde tanımlanır. Bakmanız için size sunulan ya da verilen herkes ya da herhangi bir şey sorumluluktur. Kendiniz, eviniz, çocuklarınız, hisleriniz, eşyalarınız dahil. Her zaman bu yasayı gerçekleştirirken, nezaketle karşılık verdiğinizden ve davrandığınızdan emin olun.

Hayat planında birbirini izleyen sorumluluklar sizi ruhsal bir mertebeye hazırlar. Sorumluluk almaktan her kaçındığınızda gerek yasayı gerekse kişisel gelişiminizi gerçekleştirmeniz ve güçlendirmeniz için tekrar karşınıza çıkacaktır. Bu, ebeveyn olma sorumluluğunu üstlenmek de olabilir, cesaret ve özgüveninizle adım atıp liderliğinizi gerçekleştirmek de olabilir ya da bir duyguyu, alışkanlığı bırakma sorumluluğu gibi türlü varyasyonlarla hayatınıza gelebilir. Her şeyden önce belki de bu yasanın en temel niteliğin den bahsetmenin yeridir. Hayatta ilk almanız gereken sorumluluk, manevi düzlemde kendi kaderinizi, ruhunuzu, duygularınızı sahiplenmektir ve fiziksel düzlemde ise kendi ihtiyaçlarınızı karşılamaktır.

Başkalarının sorumluluğunu üstlenmeye gelince, öncelikle kimsenin yükünü taşımak zorunda olmadığınız gibi her halükârda onların sorumluluklarını almak, büyümelerine ya da gelişmelerine ya da geniş bir perspektifte iyiliklerine dair pek olumlu bir hizmet değildir. Eğer onları güçlendirmek istiyorsanız, kendi sorumluluklarını üstlenmeleri konusunda teşvik etmelisiniz.

Bu yasayı anladığınızda, gerçek mutluluğun içeriğinin kişisel ve ruhsal sorumluluğunuzu üstlenmek olduğunun anlayışına sahip olacaksınız.

MESLEK

Sanatsal alanlarda başarılı olabilirsiniz. Görsel ve sahne sanatlarının yanı sıra müzikal yeteneklerle de dolusunuz. 6’nın ruhsal yetenekleri arasında, grupların iyileştirilmesi yer alır çünkü bu çekici alan ona fark yaratma fırsatı sunar. Bu yüzden büyük gruplarla ilgilenir; hizmet, güven ve sorumluluk alanları sizi çok iyi tamamlar. İçeriden desteklendiğinizi ve bir etki yarattığınızı hissettiğiniz alanda çalışmak size iyi gelir.

Başarılı bir şekilde çalışacağınız pozisyonlar:

Mimar-tasarımcı, peyzaj mimarı, misyoner, sigortacı, profesör, bakan, insan kaynakları, kalite uzmanı, antrenör, hukukçu-avukat, doktor ve diğer sağlık hizmetleri, terapist, evlilik danışmanı, sosyal hizmet uzmanları ve görevlisi, psikolog, psikiyatrist-danışman, bakıcılık (hasta, çocuk, bebek), öğretmen, huzurevi yöneticisi, çalışanı, vakıf ve derneklerle ilgili çalışmalar, yoga eğitmeni, veteriner, restoran-otel-kafe yöneticisi ve işletmecisi, ev eşyaları satıcısı, giyim ve kozmetik sektörü, estetisyen, kuaför, güzellik uzmanı, sanatçı, müzisyen, sahne sanatçısı, film yapımcısı, fotoğrafçı, heykeltıraş, kostüm tasarımcısı, moda uzmanı, oyuncu, yazar, editör, yayıncı, mobil uygulama ve oyun geliştiricisi, veri güvenliği uzmanı, yapay zeka uzmanı, giyilebilir teknoloji tasarımcısı, geriatri uzmanı, gerontoloji uzmanı, güvenirlik müdürü, yapay zeka destekli sağlık teknisyeni, anırılmış gerçeklik mimarı ve geliştiricisi, web tasarımcısı, dijital bağımlılık rehabilitasyon uzmanı, ağ mühendisi ve mimarı.

F HARFİ- 6

İngilizce “father” yani “baba” olarak karşımıza çıkan F, varlığı ile iyi bir baba olma titreşimini taşırken, yokluğu ile baba kimliğini gerçekleştirememeyi ya da baba ile bağlantılı sorunları aşmak gerektiğini hatırlatır. Sorumluluk sahibi F harfi, yokluğunda sorumsuz ve gürültü çıkarmaya meyilli kişiyi karşımıza çıkartır. Düşünceyi temsil eden bir harf olması, sakin ve sessiz bir ortama ihtiyaç duyduğunu gösterir.

Ayrıca F harfinin bize “fantastik” kelimesini anımsatması muhtemeldir. Bu harf titreşimin de olan varlıklar, dünyayı fantastik bir mercekten görmelerinden kaynaklı iyi bir fotoğrafçı ya da yönetmen olma prensipleri taşırlar. Fantastikliğin aşırıya kaçmamasına ve beraberinde dünyayla uyum sorunlarının baş göstermemesine dikkat edilmelidir.

O HARFİ- 6

“Okült” kelimesini, sezgiselliği, görünmeyenin ötesini görme ve 6. hissi beraberinde getirdiği gibi dünyevi alemde iyi bir gözlemci olma yetisine de işaret eder. Harfin yokluğu ya da aşırı yoğunluğu, görme ve göz sorunlarını yaşatır. Spiritüel anlamda ise bu durum korku, kaygı, endişe gibi negatif duyguların etkisinde sürecini ifade eder.

Hayata geniş çerçeveden bakmak gerektiğini öğütleyen harf isimde bulunmadığında, varlığın tek ve kült bir bakış açısına sahip olmasına; ayrıntılarda boğulup büyük resmi gözden kaçırmasına neden olur.

O ve Ö kendini sözel, görsel ve sanatsal olarak ifade eder. Negatif ta­ rafında ise görsellik ve estetikten uzaklığı, herhangi bir araçla gerçekleşecek olan ifadenin noksanlığı şeklinde karşımıza çıkar.

X HARFİ- 6

6 ile ilişkili olan X, rakamın temsil ettiği dengeye atıfta bulu nur. Kadın ve erkek birliktelik ve dengesinden doğan aileyi temsil eden 6, birbiriyle kesişen iki zıt çizgisiyle adeta kendini ele verir. XY erkek kromozomken, XX kadındır. Birlikteliğin kesişmesinden ise aile doğar. Dengeli bir varlık olarak uyumlu bir ilişki neticesinde gelişen aile kurma güdünüz, ebeveyn arketipinizi gözler önüne serer. Güvenilir, sevgi dolu ve sıcak bir yuva özlemi duyarsınız. Harfin yokluğu ise aile ile bağlantının zayıflığı ve dengesiz ilişkilerin göstergesidir.

Sorumluluk yasasına bağlı olan 6 ile eşdeğer harfiniz X, başta kendiniz olmak üzere yaşamınızın tüm alanlarında son derece sorumluluk sahip olduğunuzu vurgular. Anlayışlı, duygusal ve duyarlı yapınız, insanları güzelleştirme idealinizle gelen fazla yükümlülük üstlenmenize neden olabilir. Sınırlarınızı çizmelisiniz. Harfin yokluğunda, sorumluluk almayı öğrenmekle ilgili dersleriniz olacaktır.

X bilinmeyen faktörü, başka bir deyişle bilinmeyenin dışında yaklaşım gösterdiğinizi işaret eder. Harfin yokluğundan kaynaklanan bilinmeyen nedenlerden ötürü karamsarlık ya da depresyon gibi negatif durumlar baş gösterdiğinde, önce kendinizin rehberliğini ele almayı, gerektiği takdirde de kendinizi ihmal etmeyerek dengenizi bulmak amaçlı çözüme gitmeyi hatırlamalısınız. Neticede X dengeli bir harftir.

6, iki kaşın ortasındaki manevi titreşimin, Yaradan sevgisi ve ilahi aşkın rakamıdır. X ise bu niteliklerle ilişkili haldedir. Sezgisel birisiniz ve iç görü sahibisiniz. Ruhsal farkındalığınızı dünyevi düzlemde pratik ve dengeli bir biçimde yansıtansınız. Şayet olumsuz ise negatif duygulara dikkat etmelisiniz. 

Sürekli öz eleştirel, endişeli bir tavır içinde bulunduğunuzu ve yıkıcı duyguların ve fevri tutumların hâkim olduğu bir yaşamı sürdürdüğünüzü söyleyebilmek mümkündür. Şimdiki an yasasını kullandığınızda, negatif tüm duyguları bir kenara bırakırsınız; korkunun olmadığı, sadece sevgi ve uyumun yaşamınıza aktığını deneyimlersiniz. 

Genel olarak bütünsel, kompozisyonel, altın oran dahilindeki sanatın dallarını temsil eden 6 rakamı eşdeğer olduğu X harfiniz ile tam anlamıyla bir sanatçı ve yaratıcı olduğunuzu söyler. Yaratıcılığınız asla engellememelisiniz.

(Kaynak: Numeroloji Kitabı)

Bir Sonraki Yazı: 7 NUMARA- G P Y yazısı için TIKLAYINIZ…

İlgili Kursa Ulaşmak İçin “ Temel Numeroloji 1. Modül (Temel Seviye)” Kursuna Tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilir yepyeni bir yetkinlik kazanabilirsiniz. Ayrıca Bu kursu aldığınızda ve tamamladığınızda “Uluslararası Onaylı Islak İmzalı Sertifikanızda” Kargo ile Adresinize gönderilecektir. 

Kurs Önizlemeleri​

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın