7 NUMARA- G P Y

Sosyal medyada paylaş

7 rakamı doğum tarihinizin toplamının sadeleşmiş halinden elde ediliyorsa (örneğin 05.06.2021= 5+6+2+2+1= 16= 7 gibi); 7 numara doğum tarihinizde; 7-16-25 (doğum günü numarası) ise ve 7 numaranın ait olduğu yukarıda belirtilen harfler herhangi bir isminizde görünüyorsa, özellikleri sizin için geçerlidir. 

Bir Sonraki Yazı: 8 RAKAMI- H Z Q- GÜNÜN NUMEROLOJİSİ yazısı için TIKLAYINIZ…

Harflerin aşırı yoğunlukları da yoklukları kadar, baskın ve negatif enerjisine eğilimlidir.

SEMBOL

Gizemli 7, manevi 3 ve materyal 4’ün toplamıdır. “Baba, Oğul ve Kutsal Ruh” üçlüsüyle 4 yön,4 mevsim ve 4 elementten oluşur. Arafın 7 katmanı. 7 cennet, 7 gün, 7 melek, 7 taç, 7 mühür ve 7 kilise vardır. Sıfır daima sonsuzluğun sembolü olmuştur. Yaradan’ı ve ruhu temsil eden 7 ise gizli felsefenin en eski kurallarında bu sonsuzluk sayısını bölen tek sayı olarak kabul görür.

7 çakrayla var olur, gökkuşağın 7 rengini görür, 7 nota duyar,7 günden oluşan haftalık zaman sisteminde yaşarız. 7 cennet, 7 deniz, 7 günah, 7 erdem, 7 düğüm, simyacı 7 metal, enerji harikaları, ifşalar, bulmacalar barındıran büyük bir gizemdir 7.

Daha yüksek algı ve bilinç seviyelerindeki bağlantılara sahip olan bu mükemmel rakam, kadim kültürlerde de kendine yer bulur. Çin kültüründe 7, kadın yaşamının aşamalarını belirler: Bir kız 7 ayda ”süt dişlerini” alır, 7 yılda kaybeder: 2×7=14 yaşında ergenliğe ulaşır ve 7×7=49 yaşında da menopoza girer.

Eski Mısır’da cennete giden 7 yol ve 7 cennet ineği vardır: Osiris, babasını yeraltı dünyasının 7 salonuna götürür. Hıristiyan geleneğin­ de 7 ölümcül günah vardır. 7 rakamı, bunu metinleri için örgütsel bir temel olarak kullanan Gül Haçlılarının temel sayısıdır. Hipokrat tıp geleneğinde 7, “7, 14 veya 21” gün süren ağrılı hastalıklarla vücuttaki hastalıkları temsil eder.

Ruhun 7 gezegen küresi aracılığıyla cennete yükseldiğine inanan Mitra kültüründe, 7 sayısı merkezdedir.

Manevi yönüyle ilgili gizem sayısı olarak kabul edilen 7, Pisagor için manevi potansiyeli nedeniyle ayrıcalıklı bir öneme sahiptir.

Lotus çiçeği ile sembolize edilen 7, bilginin temsilidir. Ruhunuzun derinlerindeki bilgiye ulaştıkça yaşanan aydınlanmayı sembolize eder. Lotus çiçeği de güneşten uzakta derin çamurda yetişir. Er ya da geç ışığa ulaşır ve güzel bir çiçek olur. Saflığın, aydınlanmanın, kendini yenilemenin ve yeniden doğuşun sembolü olarak kabul edilir. Nitekim tüm bu özellikleriyle de insana dair mükemmel bir tasvir sunar. Tıpkı lotus çiçeğinin serüveni gibi insanın da mükemmel olma, aydınlanma ve ışığa ulaşma yolu vardır. Hz. Mevlâna “Hamdım, yandım, pişti m” derken 7 rakamını bize hatırlatır.

7 ayrıca çalışmayı, araştırmayı, yalnızlığı, mesafeli olmayı ve mistisizmi işaret eder.

7 Numeroloji tanımında, yüksek sezgi ve ilham alemlerine bağlanan manevi sayıdır. İçedönük, esrarengiz ve mistik kişiliğiyle 7; maneviyat alemine açıklığı, yüksek sezgi ve psişik yetenekleriyle adeta bir alıcı olarak düşüncesinde ya da ruhunun derinlerindeki tüm sorularının da cevabını alan kişidir. Bu açık hattan gelen destek ile ilahi sessizlik sırlarını sizinle paylaşır, kaynaktan gelen bilgilere erişmek ve bunları iletmek ise 7’ye verilmiş bir lütuftur. 

Bilinci yüksek 7, mistikliğini bu enerjiden sağlar. 7 esas olarak, beynin 2 lobu gibidir: Suskun, ağırbaşlı, “neden” ve “nasıl” ları araştıran 7 ile görünmeyeni, gizemi ve alışılmadık olanın aktif araştırmasını yapar. Her şeyin arkasında bilgi ve esas gerçeğe, büyük resmi kimin veya neyin oluşturduğuna dair gerçek anlayışla, mükemmel düşünceyle; mantıksal, pragmatik) entelektüel, nesnellik ile derin ve ruhsal düşüncelerinizi, beynin iki küresini de harmanlarsınız. Bunun sonucunda da nadiren diğer insanların ulaştığı yerlere gider ve gerçek bilgeliğine ulaşırsınız. Ruhani bilgeliğinizin zirvesine ulaşmanız, sınırlarınızın ötesine geçmenizle gerçekleşir.

Aslında tüm bunların temelinde, 7’nin özündeki varoluşunu bilmek ve anlamak yatar. Varoluşun gerçeklerine dair, “Ben gerçekte neyim, kimim, hayat amacım nedir?” soruları ile bilgelik ve bilgi arayışınız ömür boyu devam eden yolculuğunuzdur. Yolculuğunuzu, önemli bir yönünüz olan iç gözlemle sürdürürsünüz. Bu tür enerjiyi kullanan bir kişi olarak manevi farkındalıklarla baş başa kalmak, yalnız olmak ve sessizlik arzularsınız. Bu iç, rükû halinde iken de hem düşüncelerinizi hem de içsel titreşimlerinizi en iyi şekilde kullanırsınız.

Her şeyi anlamaya istekli olan 7 olarak, felsefik yapınız ile beraber entelektüelliğiniz de bir o kadar belirgin damarınızdır. Beyin odaklı, akılcı, analitik zekânız ve becerileriniz, araştırma şevkiniz, analiz yetenekleriniz ve mantıklı oluşunuz ile yolunuzda yürürsünüz. Bilgiye dair bitmek bilmeyen açlığıyla zihniniz sürekli hareket halindedir. Hiç bitmeyen mantıksal ve sezgisel mükemmellik arayışını yaşamınıza getirirken, zaten hayatı da böyle yaşamayı tercih edersiniz.

Bireysel, kendi kafasının içinde yaşayan, ilgi çekici, gizemli 7 size inanılmaz bir güç ve potansiyel sunar. Yüksek hayal gücü ile uçsuz bucaksız zihninde bir evrene sahiptir. Bu hayal dünyası, ruhani yanı ile birleştiğinde ise dışarıdan mesafeli görünen bir imaj sergiler. İçe dönme eğilimiyle, sessiz yalnızlığı arkadaşlık ve sosyalleşmeye tercih eden bir düşünürdür. 7 rakamı çoğu zaman yıldırım ile sembolize edilir. Tıpkı bir yıldırımın aniden yeryüzüne düşmesi gibi ansızın o olağanüstü yaratıcı ilham kaynaktan geliverir ve size de bunu ifadeye çevirerek yaratmanız ve paylaşmanız için güç verir.

Yaşam hedefinizi maneviyat, sezgi, bilgi ve sinerji oluşturur. Gerek sanatınızı gerek aydınlanmanızı gerekse bilgilerinizi paylaşmanız önemlidir. Geçici ve materyalist olarak gördüğünüz şeylerle gerçekten ilgilenmeyen siz 7’ler, kaynaktan gelen bilgilere ve hayallerinize, herhangi bir maddi kazançtan daha çok değer verirsiniz. Bu yüzden doğanızda­ ki akılcılık ve psişik sezgilerinizle hayal kurmaya, bilgi edinmeye ve üret­ meye devam etmelisiniz.

7’NİN POZİTİF ÖZELLİKLERİ

ANALİZ, SORGULAMA, ŞÜPHE, ZEKA, IQ, BİLGİ, ARAŞTIRMA, UZMANLIK, TEFEKKÜR, MEDİTASYON, RUHSAL, MİSTİK, HUZUR, ERDEM, SESSİZLİK, GÜVEN, YANLIZLIK, NOSTALJİ, TARİH, ANTİKA, MAHREMİYET, ÖKÜLT, SİMYA, SIR SAKLAMA, FELSEFE, AĞIRBAŞLI, AKADEMİ, TEORİ, MUHASEBE, HUKUK, İÇE KAPANIK, İNZİVA, SPRİTÜEL, GAYB, SOL BEYİN, YASA, STRATEJİ, DERİNLİK, AYDINLANMA, İTİRAZ, POLİSİYE, DUAYEN, SAKİN, TASAVVUF, MANEVİYAT, SOYUTLAMA, İLMİ LEDUN, KUTSAL, RAHİP, KARMAYI AŞABİLMEK (NİRVANA)

7’NİN NEGATİF ÖZELLİKLERİ

SİVRİ DİLLİ (ALAYCI), SOĞUK VE MESAFELİ, KAFA KARIŞIKLIĞI, PARANOYA (ZAN), BÜYÜ, ARABESK, MELANKOLİ, ŞEKER HASTALIĞI (PİŞMANLIKLAR), ATEİZM, ALKOL, MAFYA, HIRSIZ, KURNAZ, AGRESİF (KANSER), SALDIRGAN, İNTİKAM, HÜZÜN, KÖTÜLÜK, RUHSAL BUNALIM, SUÇLULUK KOMPLEKSİ, YALAN, İSYAN, EPİLEPSİ, PSİKOPATLIK, ENGELLİ (SAKAT) 

SAĞLIK
Yaradan ile iletişimde olmanız ve kendinize dair olan yüksek inancınızdan ötürü, derin, erdemli, ilahi bir öze sahipsiniz ve ruhsalsınız. Meditasyon ya da diğer ibadet pratiklerini yaşamınızda gerçekleştiren biri olarak, duygusal ve ruhsal sağlığınız huzur ve sükûnet içindedir.

Fiziksel bedenle bağlantılı olarak 7, hipofiz bezi ile ilişkilidir. Hipofiz bezi, beynin tabanına oturan bir üzüm büyüklüğünde küçük bir endokrin bezidir. Hormon seviyelerini düzenler. Son derece sağlıklı olduğunuzu söylemek mümkündür.

Aynı zamanda beyni simgeleyen 7 rakamı, IQ’nuzun son derece yüksek bir seviyede olduğunu, zeki, aydın, bilgili ve entelektüel bir kişi olduğunuzu gözler önüne serer. Araştıran, sorgulayan, soruşturan bilginin peşinde biri olarak yabancılaşma ve yalnızlaşmanın problem boyutuna gelmemesine özen göstermelisiniz.

Hassas sinir sisteminiz yüzünden fiziksel çerçevede dikkat etmeniz gereken en önemli şey hem toksik çevresel koşullara hem de yanlış beslenmeye tepki veren bedeninizi muhafaza etmenizdir. Tabiatın güzelliği ve dinginliği siz 7’ler için her zaman iyileştiricidir. Alkol ve tatlıdan kaçınmalı, her türlü ilaca dair dikkatli olmalısınız.

YASALAR
MEDİTASYON YASASI

Meditasyon yasası, içsel benliğimizle varoluşumuz ve ruhumuzla bağlantı kurmakla ilgilidir. Anlaşıldığı üzere, kendimizi bulduğumuz o yerde, iç evrenimize ulaştığımız meditasyon hali son derece kişisel bir tecrübedir.

Meditasyon yasası da diğer yasalar gibi özveri ve süreklilik çabasını bizlere hatırlatır. Bu yasayı uygulamayı seçtiğiniz her çabanız neticesinde, 7 rakamının sembolü olan 1001 yapraklı lotus çiçeği gibi özünüzün çok boyutluluğunu keşfederek, ilahi benliğinizin ve ruhunuzun genişlemesine, çiçek açmasına izin verirsiniz. En güzeli ise tefekkür anında ruhunuzun, Yaradan ve bütün ile buluşmasına tanık olursunuz. Yaradan’ın rehberliğinde bilgi, saf sevgi ve tüm sorularınızın cevabına ulaşabilmeniz mümkündür.

Meditasyon yasası neticesinde adım adım ulaştığınız aydınlanma halini de fiziksel düzlemde, düşünceleriniz, duygularınız ve eylemlerinizin farkındalığı ile tezahür ettirmektir. “Suskun zihin bilgeliğin en önemli mücevheridir” derler. Soğuk ve mesafeli, hata araştıran, agresif tavırlar sergilememeli; modern dünyamızın getirdiği maddesel stres, statü endişesi ya da aşırı zihin faaliyetini dinginleştirmeli ki ruhunuzun konuşmasını da duyabilmelisiniz.

Güvenilir meditasyon yasası; fiziksel, duygusal ve zihinsel dengeyi sağlamak, birçok şeyi iyileştirmek ve hafifletmek için faydalı ve uygulaması kolay bir yoldur.

ng elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

İNANÇ YASASI

Tezahürün temeli, negatif tüm duyguları yok eden ve büyük bir güç olan inanç, yüksek bir frekanstır. İnanç yasası ise mucizelerin gerçekleşmesine izin verir. Esasında ilk olarak farkına varılması gereken, kendinize olan inancınızın tam olmasıdır. İnsan, başlı başına bir mucizedir. Yani diğer bir tanımla, kendinizin mucize olduğunu birincil olarak hatırlamalısınız. Sadece gözlerinizi derinlerinize, içinize çevirmeniz yeterlidir. Sezgilerinize kulak vermek, içsel rehberliğiniz ve maneviyatınızın peşinden gitmek anlamına gelir.

Dünyevi düzlemde ise bir şeye tam olarak inandığınız vakit o şeyin olacağını bilir, güven duyar ve bu yasayı aktive edersiniz. Daha fazla eşzamanlılık, tesadüfler ve mucizeler yaşarsınız. Çünkü her şey Yaradan ve evrensel sistem tarafından mükemmel bir şekilde düzenlenir. Tam tersi durumda ise şüphe duyarsanız, tezahürünüzün gerçekleşmemesine neden olursunuz. İnanmak, mucizelerin mıknatısıdır ve bu yasayı uygulamak son derece kolaydır.

MÜKEMMELLİK YASASI

Mükemmellik yasasının dünyevi düzlemdeki açıklamasına Krishnamurt i’nin bir sözüyle başlayalım: “Kültürümüz ve eğitim sistemlerimiz, karşılaştırmaya dayanıyor. Bu yüzden olduğumuzdan başka biri olmak için mücadele ediyoruz.” Bize mükemmelliğin tanımları farklı olarak aşılanıyor ve öğretiliyor. Yaptığımız ve olduğumuz her şeyde mükemmelliği sürdürmek istiyoruz. Oysaki öğrenmemiz gereken, her insanın mükemmel ve asla kıyaslanamaz olduğudur. Olduğumuz gibi mükemmelliği kabul etmek, dünyevi çabalarımızı aşmamızı sağlar. Yaşamımız da varoluşumuz gibi olduğu haliyle mükemmeldir.

Bu yasa hem zihinsel hem de ruhsal gelişmemizin mutlak mükemmelliği ile ilgilidir. Kendimizi geliştirmeye odaklanmak ile mükemmelliğe adım adım yaklaşırız. Kendimizi mükemmelleştirme süreci ve mükemmellik yasasına ulaşmanın birkaç yolu var: Yaşadığımız dünyada kibar, nazik, sorumlu, yardımsever olmak ilk adımdır. Hayatımızı dayandırdığımız ego temelini yeniden inşa ederek egoyu aşmak ise ikinci adımdır. Bilinç egoya bağlıdır, zihin odaklıdır. 

Derinlerimizdeki manevi durumu mükemmelleştirmek için zihnimizden ve kalbimizden tüm engelleri kaldırmalıyız. Korku temelli duygularla egoyu değil, sevgi temelli hislerle ruhu beslemeyi öğrendiğimiz vakit egoyu aşarız. Bu deneyim ise manevi düzlemde, yükselmiş bilinç neticesinde ruha dayalı ulaşabileceğimiz en iyi mükemmelliği deneyimlemek demektir. Diğer bir tanımla, ruhaniyet temelli bilincin mükemmelliğidir. Tabii ki bunu başarmak zaman ve pratik gerektirir. Bu yasayı yerine getirdiğimizde, yüksek benliğimizin mükemmelliğine doğru genişleriz.

AİLE & İLİŞKİLER

“Gizemli” ve “içedönük” algılanma haliniz ve mesafeli görünümünüz sizi toplumda yalnız hissettirebilir. Kendi kendinize saklanmayı tercih eden biri olarak yakın ilişki kurmakta, aşkta ve ailevi bağlarda sıkıntılar yaşayabilir; yeni oluşumlarda zorluk çekebilirsiniz. Aile ve arkadaşlarınız tarafından dışlanmış, hissedebilirsiniz. Bu durum genellikle kendi ebeveynlerinizle ilgili geçmiş çocukluk dönemlerinizdeki sorunlu zamanlardan kaynaklı olabilir. Sağlıklı ilişkiler kurmak adına geçmişi affetmeyi öğrenmeli, en derin belki de en karanlık sırlarınızla yüzleşmeli ve hayatınızı diğerleriyle paylaşmak için kendi kabuğunuzdan çıkmalısınız. Sevgi ve bağlılıklarınızı göstermekten çekinmeyin. Ne kendinizden ne de ilişkide olduğunuz karşı taraftan asla şüphe duymayın, hisleriniz konusunda dürüst olmaya özen gösterin. Bir kez kabuğunuzda çıktınız mı, zekanızı ve bilgilerinizi de sergilemenizle birlikte her türde ilişki için çekici biri haline gelirsiniz.

İncelikli, ayrıntıcı ve mükemmelliğe dair bakış açınız ilişkiler adına da aynı durumu beraberinde getirecektir. Partner ya da iş ortağı olsun, karşınızdaki kişiden de bu ince özellikleri sergilemelerini istersiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi hassas yapınız dahilinde ruhsal ve duygusal tarafınız, entelektüelliğiniz, açık fikirli, felsefi olmanız ve zekanız ile manevi ve mistik biri olarak öz farkındalığa sahip iç dünyanız ile iş dünyanızı harmanlayan yapınızla aynı tipte ilişkileri arzularsınız. Analitik kişiliğiniz, iş hayatınızda ideal ilişkileri size sunar. Yeni şeyler öğrenmeyi seven biri olarak yeni bilgiler dahilinde teoriler kurmanız ve araştırmalarınıza ilginç bakış açılarını eklemeniz, sağlam iş birlikleri ve ilişkilere sahip olduğunuzu söyler.

Yakınlık sizin için zor olabileceği için aşk, evlilik ya da ortaklık olsun “az insan, çok huzur” adeta sizin için tanımlanmış bir deyimdir. Uzun süreli ilişkilerin olduğu bir yaşam sürersiniz.

Öte yandan, 7 “geçmiş yaşamlar” ile bağlantıda olan bir rakam olduğundan, bu yaşamınızda kurduğunuz tüm ilişkilerinizin geçmiş yaşamlardan gelen kişiler dahilinde olduğunu ve tekamülünüzü gerçekleştirmeniz için tekrar karşılaştığınızı işaret eder.

Evlilik gerçekleştiğinde ve çocuk sahibi olduğunuzda, ebeveyn ve eş sıfatlarına son derece ciddiyetle yaklaşarak adeta onlara kendinizi atlarsınız. Sizin için ömür boyu sürecek huzurlu ev hayatını ve elbette ilişkilerini yaratmak son derece büyük önem taşır.

MESLEK

Kendi alanlarında grup çalışmasına katkıda bulunmalarına olanak tanıyan bir kariyere sahip olmaları gerekir. 7 iseniz kendinizi metafizik ve alternatif ruh sağlığı arayışlarında bulabilir; dramatik veya sanatsal ifade biçimleriyle üretim yapmaya çalışırken görebilirsiniz. Örneğin yazarlık, 7 kişiliğinin en iyi icra edeceği mesleklerden biridir çünkü bu sizin doğanızdır. Materyalizmin yüksek nüksettiği bir dünyada sınırları belli iş kollarında bulunmak sizi zorlayabilir. Güçlü sezgilere ve ruhsal yeteneğine sahip olduğunuzdan doğuştan sanatçısınızdır. Ayrıca mucitler de 7 kişiliğinde yer alır.

Başarılı bir şekilde çalışacağınız pozisyonlar:

Teknisyen, yatırım komisyoncusu, iş ve pazar analisti, matematikçi, bankacı ve finansçı, faktoring, leasing , borsacı , muhasebeci, uzman, idari işler, mühendis, mucit, fizikçi, stratejik planlamacı, araştırmacı, bilim insanı, eczacı, kimyager, alternatif tıp uzmanı, homeopat, doktor ve diğer sağlık hizmetleri, beslenme uzmanı, psikiyatrist, psikolog, nörolog, teşhis uzmanı, öğretim görevlisi-akademisyen, profesör, eleştirmen, ya­ zar, editör, yayıncı, metafizik öğretmeni, üniversite dekanı, şair, müzisyen, ressam, sanatçı, okült alanlarda araştırmacı, astrolog, numerolog, astronom, teolog, koleksiyoner, tarihçi, filozof, haritacı, arkeolog, antika­ cı, hassas eşyaların tamircisi, zanaatkar, kütüphaneci, din adamı, ilahiyat alanında uzman, madeni para uzmanı, jeolog, polis, detektif, suç araştırmacısı, avukat, yargıç, savcı, kriminolog, sporcu, otomobil tasarımcısı, aktüerya uzmanı, epidemiyolog, endüstriyel veri bilimci, robot koordinasyon uzmanı, Iot uzmanı, veri detektifi, veri güvenliği uzmanı, ya­ pay zeka ve bilişim uzmanı, bilgisayar software -yazılım- tasarımcı, iklim mühendisi, genetik uzmanı, robot mühendisi, 3D üretim mühendisliği, geriatri uzmanı, kişisel hafıza küratörü, güvenirlik müdürü, kuantum makine öğrenimi uzmanı, istatistik bilimci.

G&Ğ HARFİ-6

“Derin düşünürüm”, hatta “Düşünüyorum öyleyse varım” diyen G ve Ğ, kendisine dönük olup içsel arayışlarının peşinden giderken; harfin yokluğunda nihilist, eleştirel, yargılayıcı bir yaklaşımla karşılaşırız.

Derin düşünce ve iç gözlemle ulaştığı “kendini sürüden ayrı görme hali”, negatif tarafta toplumdan ya da sosyalleşmeden geri kalma ve ayrıştırma halini yaşatır.

İngilizce “God” yani Yaradan kelimesinin ilk harfi G’ye baktığımızda, tıpkı D harfi gibi Yaradan’a dair duyulan bir inançla karşılaşırken; harfinin yokluğu bu maneviyatı yok eder. Yaradan inancını reddetme halini yaşatır.

G’nin varlığı, olduğu şeyde uzmanlaşmayı ve adeta bir satranç oyuncusu gibi stratejik olmayı gerçekleştirirken; yokluğu bize tam tersini işaret eder.

İçedönük ve sessiz bir titreşime sahip harf, içedönüklüğünü bir tefekkür olarak gerçekleştirip ruhunu keşfetme yolunda ilerlerken, negatif durumunda keskin bir kinle karşılaşırız. Kendine karşı derin özeleştiriyle gelişen bu kin, kişinin ruhsal depresyonuna ve de melankolik haline sebep olur. Bağımlılıklar geliştirerek aşırı uç noktalara kadar çıkmasını işaret eder.

P HARFİ-6

Yüksek zeka ve analitik bakış açısına sahip P, bize bilgi dolu beynini sunar. Harfin yokluğu ya da aşırı yoğunluğunda, bu özelliklerini daha sessiz bir şekilde ve kendi içinde deneyimlediğini görürüz. Bu kendi kendine olma hali beraberinde karşı konulmaz baş ağrılarını, migreni ve panik atağı getirebilir. P’nin analitik düşünce yapısıyla gelişen stratejist bakış açısı, her ne kadar pozitif olsa da bunun her zaman itiraz etme eyle­ mine neden olmaması gerekir. Bu açıdan eleştirilerinizin niteliğine dikkat etmek iyi olabilir.

Harfe ait sıfatlara dikkat ettiğimizde, daha çok bilgiye dayalı olduğunu görüyoruz. Böylece harfin yokluğunda bilgiye ulaşma ediminin gerekli olduğunu anlıyoruz.

Bu noktada bahsettiğimiz bilgiyi spritüal çerçevede ele alacak olursak, 7 sayısıyla eşdeğer olan bu harfin birleşiminde ruhsallık, inanca dair olan manevi yolculuk ve manevi bilgilere erişme gücünü görürüz. Harfin yokluğuysa bize maneviyat yolunda ilerlememiz gerektiğini haykıracaktır.

Y HARFİ-7

Bitmek bilmeyen öz arayışı sonucunda burada “yoku” en yüksek seviyeye ulaşır. Spiritüel titreşime sahip Y, ruhsal gelişim ve psişik bağlantılarla ilgilidir. Özünü ve içine gömülü gizli hazinelerini yolculuk boyu ortaya çıkarır.

Y harfi kendini güvende hissettiği, tıpkı 7’nin de sevdiği bireysel “yalnızlığı” yaratır. Harfin yokluğu, yalnızlığı negatif olarak deneyimleme durumunu getirir.

Bu yokluk varlığın ruhundan ve hayattan kuşku duymasına, bağımlılık yapan madde gibi araçlarla kendine zarar vermesine karşı uyarır.

İngilizce “yesterday” anlamına gelen “dün” ise bize kişinin eskiye takılı kalmasını, geçmiş travmalarını ve depresyon gibi duygusal iniş çıkışlarını söyler. Bu durumlara karşı en iyi ilaç, 7 ruhunu taşıyan Y’ye yine 7’nin gücüyle cevap vermek ve dünyanın sunduğu 7 harikayı göz önüne almak olabilir: göl, deniz, ağaç, toprak, ateş, hava, dağ…

Kaynak: Numeroloji Kitabı

Bir Sonraki Yazı: 8 RAKAMI- H Z Q- GÜNÜN NUMEROLOJİSİ yazısı için TIKLAYINIZ…

İlgili Kursa Ulaşmak İçin “ Temel Numeroloji 1. Modül (Temel Seviye)” Kursuna Tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilir yepyeni bir yetkinlik kazanabilirsiniz. Ayrıca Bu kursu aldığınızda ve tamamladığınızda “Uluslararası Onaylı Islak İmzalı Sertifikanızda” Kargo ile Adresinize gönderilecektir. 

Kurs Önizlemeleri​

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın